Çaylak! :-)

Bugün 24.03.2014… Daha önce 2 hafta yapıp bıraktığım P90X’e tekrar başladım. Yaş 16, boy 1.64… Tartılmadım, sitedeki “1 kilo yağ mı, 1 kilo kas mı?” yazısını okuduktan sonra tartılmanın saçma olacağını düşündüm .

İlk başta bir amaç belirlemek gerekir. Amacım aynadaki iğrenç göbekli görüntümden kurtulup, aynaya baktığımda yüzümü ekşitmeyeceğim bir vücut. Amacım six-pack filan değil, tabii ki herkes six-pack ister ama o sonraki aşama. İlk başta bu lanet göbekten kurtulacağım. Göbeğimden o kadar tiksiniyorum ki geçtiğimiz yaz denize bile gitmedim, o kadar yani.

Beslenme konusunda bir listem yok, porsiyonu küçülteceğim; un-şeker-tuzu keseceğim o kadar. Saat 7’de bile zor kalkan birisi olarak bugün alarmım saat 5;30’da çaldı :-) Dövüş sporlarına merakım olduğundan göbeğimden kurtulduktan sonra kick-boks ya da boksa gideceğim.

Yeni başlayan birisine söylenmesi, verilmesi gerekli bilgiler neyse, destek olursanız ve yazarsanız çok sevinirim. P90X Ailesi’ne katıldığım için çok mutluyum. Umarım ben de başarıyla mezun olup, adımı buradaki mezunlar arasına yazdıracağım :-)

Hepinize iyi sporlar, iyi günler…

5 Yorum

 1. Aykut hocam benim çok büyük bir sorunum var…Sol kolumla dambıl kaldırırken kalkmıyor hocam yarıda kitleniyor daha yukarı çıkartamıyorum bunun sebebi ne olabilir ne kadar zorlasamda kaldıramıyorum sol kolu dambıl ile çalışırken buda AŞIRI şekilde motivasyonumu etkiliyor hatta bunun yüzünden 3 nolu dvd yi yarıda bıraktım :(

  Cevapla
 2. Hocam crane durusuna kadar az buz terliyorum ama daha sonra ne yapmalıyım daha cok terlemek icin neler yapmam lazim

  Cevapla
  • değişik bi soru olmus :)
   hareketleri gerçekten kendinizi vererek ve canınız yanarak yaptıgınızda (örn:savaşcı 1 2 3 te filan olabildiğince aşağıda olmak.)ekstra bişey yapmaya gerek yok vıcık vıcık oluyosun zaten :)

   Cevapla
 3. Hocam Merhaba yogada nasil terlerim

  Cevapla
 4. Selam Hasan,

  Öncelikle aramıza hoş geldin. Ve söylemeliyim ki, 16 yaşından beklenmedik şekilde çok olgun bir başlangıç yapmışsın. Öyle ki, Blog’u yakından takip edip tartılmaman bile yerinde (aslında başta bir kere tartılıp, sonra tartı ile obsesif olmamak da doğrusu). Ve saatini 5:30’a kurabilmen (kendimi hatırladım bir anda).

  Devamlılığı sağladığın sürece hiç merak etme, o “iğrenç” tabir ettiğin göbeğinden kurtulacaksın :-) Yine devam edersen, sonrasında 6-pack sahibi de olacaksın.

  Ben ve eminim tüm arkadaşlar da sana destek vereceğiz.

  Şimdiden başarılar…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız