Günün Email’i…

P90X-Türkiye olarak günde yüzlerce email alıyoruz. Ve mümkün olduğunca kısa sürede, her birini en doğru şekilde yanıtlandırmaya çalışıyoruz. Siz de ister P90X, ister beslenme ya da hemen her konuda sorularınızı info@p90xtr.com e-mail adresine yöneltebilirsiniz. Burada, “ne saçma soru, git Google Amca’ya sor!” demek yok :-)

Bu başlık altında, bize gelen e-maillerden, başkalarının da cevaplarından yararlanacağını düşünerek seçtiklerimizi (tabii ki isim belirtmeden), cevaplarıyla birlikte sizlerle paylaşacağız.

İşte Günün E-mail’i…

Tarih: 22/03/2014 – Saat: 11:42

Konu: P90X (help me please =)

Email: Merhaba Hocam bugün 16. günümü de beni ölüp ölüp dirilten PlyometricsDVD’si ile bitirmiş bulunmaktayım. Göbek bölgemdeki yağlanmalardan çabuk kurtulmak için ekstra spor salonunda 20dk bisiklet ve 20dk koşu çalışması yapıyorum. Her ne kadar istediğim kadar göbek henüz ortadan kaybolmasa da bir miktar gittiğini görebiliyorum.

Bi kaç sorum olacak;

1) Günde 2 adet filan elma yiyodum ve elmada karbonhidrat değerinin yüksek olduğunu yeni farkettim. Göbek bölgemdeki yağlanmayı da düşünürsek ne söyleyebilirsiniz, zararı olmaz mı, yoksa tüketmekten vaz mı geçmeliyim?

2) Ton balığındaki yağlar hakkında?

3) Çok yorgun olduğumuz zamanlarda 1 gün ara vermek gerekir mi?

4) Günde ne kadar protein tüketmeliyim (83 kilo civarıydım en  son biraz zayıflamış olabilirim)

5) Sabah kahvaltısında süt sevmediğim için 1 bardak çay içiyordum önceden 3 kaşık şeker katarken artık tek kaşık atıyorum sizce zararı olur mu 1 bardak tek şekerli çayın?

6) Beş tane soru çok oldu galiba yeter bu kadarlık =) cevaplarsanız çooook memnun olurum.. Teşekkürler  =)

Ve Cevabı…

Tarih: 23/03/2014 – Saat: 08:53

Konu: Re: P90X (help me please =)

Email:  Merhabalar XXXXX,

Tabii ki tüm sorularını severek cevaplandıralım :-)

1) Yediğin elmanın (insani ölçülerde) göbek bölgendeki yağlanmaya negatif hiçbir etkisi olmayacaktır. Ama gece çok saatlerde yememeye dikkat etmelisin. Elmanın potansiyel problemi, karbonhidrat oranından çok şeker oranındadır.

2) Konserve ton balığının yağını daima önce süzmelisin.

3) “Gerekli” değildir ama bu durumlarda dilersen 1 gün ara verebilirsin.

4) P90X bir “Bulk” programından çok bir “plaj vücudu” programıdır. Bu durumda genellikle kilo başına 1.5 grama kadar uygun görülür. Yani senin için 120 gr civarı.

5) Tabii ki eskisi kadar zararı olmaz ama zamanla damak tadını onu da azaltmaya alıştırırsan, uzun vadede daha faydalı olacaktır. Eskiden çayına 4 şeker atanların, şimdi yarım küp şekerde bile tadının bal gibi gelmesinden rahatsız olduklarını da biliyorum.

Başarılar :-)

Koç Aykut

 

4 Yorum

 1. tolgacoskun

  Eskiden tatlı canavarıydım tam pastalar meyve suları 4-5 şekerli çaylar geceleri bol şekerli sütler :D şimdi şekerin ş si yok hayatımda,cumartesi akşamı ablamın nişanında bir dilim pastayı bile zor yedim :) P90X insanın yaşam tarzını da değiştiriyor,zamanla alışıyor ve hayattan çok daha fazla tat alıyosun :)

  Cevapla
 2. ayhan3404

  hocam süper bir paylaşım olmuş keyifle okudum bu nu seri olarak yapmanızı rica edicem bence çok güzel olur bizde bilgi almış oluyoruz hatta bizim de sorucağımı çok seyi burdan öğrenmiş oluyoruz böyle gereksiz mail atmamış oluruz :) kendi adıma :)

  Cevapla
 3. hocam bu başlık mükemmel olmuş. burda aklımdan geçen sorulardan 4 ü benim de aklımdan geçmişti. bu kısımda geçen yazıları merakla bekliyor olacağım

  Cevapla
  • Gerçekten bu başlığın sevilmesine sevinirim. Çünkü gerçekten hiç materyal sıkıntısı yok. Şu an bile bir 10 tane daha paylaşabilirim ama şimdilik günde 1 tane yapalım :-)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız