Bir Yarışmanın Ardından… Sonuçlar

Öncelikle P90X-Türkiye’deki “En İyi Blog Yarışması”na gösterdiğiniz ilgi için herkese çok teşekkürler. Bayrama da denk gelen 1 hafta gibi kısa bir süredeki toplam 42,776 oy, bu ilginin en güzel kanıtı. Ödül kazananları şimdiden tebrik eder, güle güle kullanmalarını dileriz. Bu seferlik ödül kazanamayanlara ise, P90X’in hayatınızda karşınıza çıkabilecek ve kendinize (vücudunuza) verebileceğiniz zaten en iyi ödül olduğunu hatırlatırız.

Oylamamızın altyapısını oluşturan, endüstri lideri Polldaddy’den alınan final oylama sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Önemli not; sonuçların, yapılan analizler sonucunda aynı IP üzerinden gönderilen çok sayıda oyun çıkarılması/iptal edilmesi ile alınan net sonuçlar olduğunu hatırlatırız. Zira özellikle oylamanın son gününün son saatlerinde kural dışı oy atımı (aynı IP’den çok sayıda) tespit edilmiş ancak Polldaddy’nin analizi sonucunda, geçersiz oylar iptal edilip, net sonuçlar alınmıştır.

En İyi Blog Yarışması Resmi Final Sonuçları

Oylama Sonuc

Sizlerin Oylarıyla “En İyi Blog Yarışması”nın Birincisi…

1. Derya

 “En İyi Blog… Kadın Gözünden”

14,713 Oy    %34.39

*Ödül: Beurer PM 80 Nabız Ölçer Kol Saati

Yarışmanın İkincisi ve Üçüncüsü…

2. İbrahim “Öncesi… Sonrası… Şimdi…”        13,826 Oy       %32.32

3. Furkan “İlk 30 Gün… Ama…”                          11,741 Oy        %27.44

*Ödül: Diğer yarışmacılardan çok önde 2. ve 3. oldukları için İbrahim ve Furkan’a da teselli ödülü olarak yenilenmiş P90X Setlerinden gönderiyoruz.

Teselli Ödülü…

Oylamalarda çok sık karşılaşılan bir durum değil ama oylamanın “sonuncusuna” da teselli ödülü vermek istiyoruz! Doğrusu, aynı IP’den fazla oy atılması durumu biraz canımızı sıktığı için, diğer yarışmacıların da affına sığınarak, oylamanın sonuncusu da olsa hiç oyu iptal edilmeyen Metehan’a da teselli ödülü olarak yenilenmiş P90X Setlerinden gönderiyoruz.

8. Metehan “Yaşam Transformasyonum”              181 Oy           %0.42

Ve Üye Adları ile oy kullanıp, çekilişle diğer ödül kazananlar…

oguzkaan         Beurer PM 80 Nabız Ölçer Kol Saati

Murat CAn       P90X Deluxe Set

Hedo91             P90X Deluxe Set

omer007          P90X Deluxe Set

Deniz Tok         P90X Deluxe Set

maestrom         P90X Deluxe Set

p90x-tr-emre    P90X T-Shirt

JackPot                P90X T-Shirt

beautyqueen      P90X T-Shirt

Serhat1992         P90X T-Shirt

bulutyildizli        P90X T-Shirt

Aswalt                  P90X Kapı Barı

lovehurts             P90X Kapı Barı

emretorlak          P90X Kapı Barı

tonycapocci          P90X Kapı Barı

handeseker          P90X Kapı Barı

* Tüm ödül kazanan yarışmacı ve katılımcılarımızı kutlar, sağlıklı günlerde kullanmalarını dileriz.

*Büyük ödüller, P90X Deluxe Setleri ve P90X Kapı Bar’ları 24 saat içerisinde kargolanacak olup, P90X T-Shirt’leri ABD’den gelmekte olup, en kısa sürede kargolanacaktır.

34 Yorum

 1. Bir set bile kazanamadik :) mazemesiz kaldik oldumu simdi ;)

  Cevapla
  • :-) Mehmet Bey, yanılmıyorsam zaten P90X Setiniz vardı. Ya da tabii başka bir Mehmet Güven de olabilir. :-)

   Cevapla
 2. Aykut Hocam Merhaba, size email de attım ama buradan da yazmak istedim. Bugün armağanımı kargodan aldım. Şu an kolumda :-) Tahminlerimin çok ötesinde müthiş birşey bu. İçinden bisiklete takmak için bir aparat da çıktı ki bu benim için süper oldu. (nasıl fotoğraf eklerim bilmiyorum ama buradan fotosunu atmak isterim) Bu günlerde her akşam bisiklete binmek en büyük hobimdi şimdi çok daha güzel olacak :-)

  Siteye üyeydim, henüz P90X’e başlamamıştım ama artık farz oldu :-) Çok yakında başlayacağım ve ilgili desteğinizi esirgemeyeceğine eminim.

  Tekrar çok çok teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba Oğuz (ya da Kaan :-)

   Güle güle kullan. Evet, Beurer PM 80’in bisiklet aparatı da vardır. Hatta kutu ile birlikte gelen CD-ROM’u bilgisayara yüklersen, bisikletle ya da koşuyla katettiğin yolları Google Earth’te bilgisayarında da görebilirsin, çok keyifli :-)

   Daha önce de söylediğim gibi, aslında en büyük hediye P90X’in kendisi ve onun hayatınıza girmesidir. Umarım en yakın zamanda P90X’e de başlarsınız ve sonuçlarınız burada yayınlanır.

   Mailiniz ve yorumunuz için teşekkürler.

   Cevapla
 3. body_hakan

  sağolun hocam avatardaki benim fotoğrafım proteini en üst düzeye çıkarıcam benim en çok istediğim şişkin kol ve göğüs kasları tabi six packlerde plajda vazgeçilmez :)

  Cevapla
 4. Ben de Derya hanıma oy vermiştim. Kullanırken bizi hatırlasın^^

  Cevapla
 5. body_hakan

  merhaba aykut hocam uzun süredir yoktum sitede bayağı gelişmeler olmuş bu arada ödül kazanan arkadaşlara tebrikler :) aykut hocam ben 170 ken 59 kiloya düşmüştüm sonra çok çok (cips,kola vb. şeyler hariç) abur cupur ekmek falan yedim 61.5 kiloya çıktım şuan kendimi iyi hissediyorum ama böyle bir beslenme nasıl yanlış ise şişkin kaslar için nasıl bir beslenme yapmalıyım teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba Hakan,

   Sorundan başlayayım, böyle beslenmen tabii ki yanlış. Yani çok abur-cubur tüketmen. Eğer avatarındaki senin fotoğrafın ise, sonuçlar oldukça iyi gözüküyor ama senin ihtiyacın olan, ağırlıklarını biraz arttırarak, tekrar sayını düşürmen. Yeterince define olmuşsun, biraz daha hacim kazandığında, tam beachbody olacaktır. Tabii protein alımına da dikkat etmelisin.

   Cevapla
 6. MrCaner

  derya seni yürekten kutluyorum bence ödülü kendine al hiç kullanmasan bile her baktığında manevi duygular hissedeceğine eminim. inşallah bu site gittikçe büyürde artık insanlar tembelleşmekten vazgeçip spor yapmaya başlarlar :)

  Cevapla
 7. Öncelikle merhaba hocam .Size bir kaç sorum olacak. ben p90x deluxe setini alacağım fakat önceden yanlış 2 -3 sipariş verdim onlar sorun olurmu ? bir kinci sorum ise ben siparişi verirken havale ile almayı düşünüyorum ama ne banka ismi ne hesap numarası yazıyor . kargo ile alsamda adres almıyorsunuz ve parayı kapıdamı ödüyorum.

  Cevapla
  • Oğuzhan Merhaba,

   Problem yok, Başlama Formu’n Kapıda Ödeme olarak alınmış ve setin yola çıkmış bile :-) Yarın MNG Kargo Manisa Malta Şubesi’nden teslim alabilirsin. Ödemeni şubede ister nakit ister de kredi kartından yapabilirsin, problem yok.

   Program Takvimin de hazırlanıp emailine yönlendirilmiş. Beslenme Tablosu ve başlamadan önce izlemenin yararlı olacağı (ben hala bazen izliyorum) Bonus DVD’ye erişim için şifren de beraberinde gönderilmiş.

   Şimdiden başarılar, oldukça motivesin ve çok iyi sonuçlar alacağına eminim.

   Cevapla
 8. Tebrik ediyorum Derya :) Ama sanırım bu yarışma daha çok kişiye ulaşanın birinci olmasına sebebiyet vermiş.Yanlış anlaşılmasın ben kendimi zaten çok dahil edemedim çünkü yarışmayı P90X i tamamlayanların hak edeceğini grupda da defalarca dile getirdim benim favorim İbrahimdi.Çünkü büyük emek vardı yazısında…Motive edici bir yazıydı.Kazanamasa da faydalı olması açısından sevindirici.Sonuncuya ödül verilmesi beni şaşırtmadı değil.Bi P90X tişörtünü de hak ettik sanırım Aykut Hocaya duyurulur.

  Not: Sadece motivasyon açısından :)

  Cevapla
 9. Ödül kazananları, özellikle de ilk üçe giren Derya, İbrahim ve Furkan’ı tebrik etmek istiyorum.

  Güzel bir çekişme oldu ilk üçlü için. Dereceye giremedik, ya da çekilişle hediye kazanma şansımız olmadı ama 55 gün sonra İnşallah ben de bir tişört alacağım Aykut Hocamdan :)

  Tekrardan tebrikler. Başarılarınızın devamını dilerim.

  Cevapla
 10. Derya_01

  Arkadaşlar ne diyeceğimi bilemiyorum. Hemen kronolojiyi yapayım, dün akşam 9 sularında kıl payı da olsa önde olduğumu görmüştüm. Ama ondan sonra inanılmaz bir hızla düşüşümü görünce, herkesin fanlarını son dakikaya bıraktığını anladım. Benimkiler ise tükenmişti, ya da ben öyle sanmışım :-)

  Bugün bayramdan sonrası ilk günümde, sanırım zamanında aşırı girdiğimden, staj uaptığım yerdeki IT Manager sağolsun p90xtr’yi de tüm alışveriş siteleriyle birlikte yasakladığı için tüm gün zaten giremedim.

  Şimdi akşam yemeğinden sonra baktım ve gördüğüme inanamıyorum. :-)

  Bana destek veren herkese tekrar teşekkür ediyorum. Evet mailimden belki yüzden fazla hemcinsime yardımcı oldum, ve her birinin de en az 10 kişiye bana oy vermesini söylemesini yoksa üç vakte kadar başlarına kötü bişey gelebileceğini söyledim :-)

  Bu kabaca 1000 kişi yapar ama 15,000’e yakın oy beni gerçekten şok etti. Herkese tekrar sonsuz teşekkürler.

  Not: Bu ödülün benim için inanılmaz manevi değeri var ama daha önce söylediğim gibi ödülümü yine daha ihtiyacı olan birine vereceğim.

  Cevapla
 11. Ödülleri kazanan ve yarışmaya katılan herkezi tebrik ediyorum gerçekten.Birincinin kim olacağı son dakikaya kadar süprizdi kimse tahmin edemezdi.Burada bize en büyük hediye zaten P90X in bize verdiği vücuttur.Ödül alamadığı için üzülmemelidir.Bu yarışma gibi ilerde daha çok yarışma bekliyoruz Aykut hocam.Emeğinize sağlık :-)

  Cevapla
 12. ismim yanlış yazılmış düzeltelim lütfen aykut hocam :)

  Cevapla
 13. Tüh bende üyeliğimden attım sanıyodum :(

  Cevapla
 14. Ödül kazanan arkadaşları tek tek tebrik ediyorum. Bir T-shirt de bana denk gelseydi çok sevinirdim ancak üzülmüyorum çünkü ben ödülümü(baklavaları) çoktan aldım :)

  Cevapla
  • Muhammed Selam,

   Rahatsızlığından dolayı programı yarım bırakmak zorunda kaldığını biliyorum ama umarım kısa süre sonra tekrar başlayıp bitirdiğinde T-Shirt zaten senin olacaktır :)

   Cevapla
   • İnşallah Aykut Hocam :)
    Burun ameliyatı nedeniyle 2. ayımın sonlarına doğru bırakmak zorunda kalmıştım vücudum biraz deforme olsada 2 hafta sonra tekrar ve daha hırslı başliyacağım :)

    Cevapla
 15. Alan arkadaşlara ödülleri hayırlı olsun :)

  Aykut Hocam programda Phase2- Recovery Haftasındayım. Dalgınlığıma geldi bu gün yoga yapıcağım yerde core sinerjik yaptım. Programı açıp bugüne de çarpı atacaktım ki fark ettim yanlış yaptığımı. Yogayı yarın yapacağım, umarım sorun olmaz :)

  Oylamadan t-shirt kazanan arkadaşları görünce bir garip oldum :)

  T-shirt için sabırsızlanıyorum :) 41 gün kaldı :)

  Cevapla
 16. öncelikle ne yarışmadı be diyesim geliyor ben aykut hocaya da sölemiştim ben kazanamassam gönlüm deryadan yana diye çünkü bir bayan olarak 90 günü tamamlamış bayanlara örnek olmuştu yarışmanın heyecan noktasıda deryanın muhteşem ataklarıydı keyiflidi insanlar p90x ile tanıştı ve oylamaya katılan birçook insanda ödüllendirilmiş
  metehan kardeşime de hayırlı olsun :D

  Cevapla
  • Metehan

   Teşekkürler İbrahim abi :) Sana ve tüm kazananlara hayırlı olsun zaten biz bu programla tanıştık ve ilk baştan kazanan bizler olduk.

   Cevapla
 17. Aykut Hocam neredeyse tüm bayram boyunca memleketimde idim.
  Bu sonuçtan dolayı çok mutluyum, destekleyen başta P90X-Tr ailesi üyeleri, kendi çevremdeki arkadaslarim ve onların da arkadaşlarına çook teşekkür ederim :-) (ayni ipden bu şekilde oy yağdırılması benim de hoşuma gitmedi açıkçası )

  Derya ablami ve İbrahim abiyi hem blog yazıları hem de sonuçlari için tebrik ediyorum gerçekten hak ettiler.
  Bu arada yarışma sayesinde çok sayıda arkadaşım seneye üniversite sınavı sonrasi seti alıp başlamaya karar verdi (kapıda ödeme seçeneği sağolsun :-),
  malum otura otura şişecek herkes. Sınav dönemi insanlar bilgisayardan , internetten fedakarlık yaparlar ben ise spordan fedakarlık yapacağım için üzülüyorum

  Özet: Ödül kazanan , oylamaya katılan , P90X ‘e başlama kararı alan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum :-)

  Cevapla
  • Furkan Merhaba,

   Bu yazın çok hoşuma gitti. Gerçekten sportmenmişsin, bunu anladım.

   Dediğim gibi, aslında kaybeden yok… P90X ile 17 yaşında tanışmış olman bile, ödüllerin en büyüğü, inan ben senin yerinde olmak isterdim.

   Senin de teselli hediyen, yenilenmiş P90X Setin hayırlı olsun. Yeni setler, ileride Hybrid yapmaya uygun, gelince anlayacaksın :-)

   Tekrar sağduyun için teşekkürler.

   Cevapla
   • Ben merakıma yenik düşüyorum da; hocam ‘yenilenmiş’ setlerin ne gibi farklılıkları var? seneye arkadaşlarım almak isterse hangisini almalı,,
    Ya da süpriz olsun gelince mi öğreneyim? :-)

    Cevapla
 18. Metehan

  Hocam şimdi ben size adresimi nasıl bildiricem program bana nasıl ulaşıcak?

  Cevapla
  • Metehan, kazandığın ödül ile ilgili sana da bir bilgilendirme maili atıldı. Onu cevaplayabilirsin. Setin adresine MNG Kargo ile kargolanacaktır.

   Not: Sana “sonunculuk” jesti yaptık, önce bir “şaşırdım, teşekkürler” iyi olurdu aslında!

   Cevapla
   • Metehan

    Çok çok özür dilerim Aykut hocam heyecandan ne yazacağımı şaşırdım Allah razı olsun hocam Rabbim tuttuğunuzu altın etsin çok çok teşekkürler hocam.

    Cevapla
    • Tamam canım, o kadara da gerek yok :-)

     Yeni setini iyi günlerde kullan…

     Cevapla
     • Metehan

      Selamlar Aykut hocam şimdi ben kargo ile sıkıntı yaşamam değil mi? Yaşım 16 olduğu için kargo adresimi ve telefon numaramı mail yolu ile cevapladım.
      Yeniden çok çok teşekkür ederim.
      Saygılar
      Metehan

      Cevapla
      • Metehan

       Aykut hocam kargo ne zamana gelir şu yeni seti baya bi merak ettimde :D
       Ve diğerlerinden ne farkı var onu bi öğrenirsek çok güzel olur yoksa amerikadaki gibi beyaz kutuda mı gelicek :D
       Saygılar
       Metehan

       Cevapla
 19. Hocam, yazıya öylesine göz gezdiriyordum ki, kazananlar arasında ismimi görünce inanamadım!!! Çok teşekkürler.

  Ben zaten setimi almıştım biliyorsunuz, program çok da iyi gidiyor, çok hoşuma gitti.

  Bunu da o zaman Eskişehir’deki kardeşime vereceğim izninizle :-)

  Cevapla
  • O zaman kardeşin güle güle kullansın. Bu arada programdan keyif almana ve iyi gittiğine çok sevindim.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız