Bayram Trafiğine Kalmayın – Şimdi Harekete Geçin!

5 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren P90X-TR’de işte yine o dönem geldi çattı! Hiç bitmeyecek sanılan yaz döneminin ardından, artık son tatil kabul edilen bayramın da sona ermesiyle, egzersiz programına (ilk kez ya da yeniden) başlamaya katılım yine rekor seviyede!

Aslında istisnasız her yıl gözlemlediğimiz bu durum, en iyi “sıcak suda pişirilen kurbağa” örneği ile açıklanabilir. Bilirsiniz, soğuk suyla dolu bir kabın içine bırakılan kurbağanın altında ateş yakar ve suyunu yavaş yavaş ısıtırsanız, zavallı kurbağa suyun yavaş yavaş ısınmasını yadırgamadan kanıksar ve en sonunda o suyun içinde haşlanıverir. Öte yandan kurbağayı direkt olarak sıcak suyun içine attığınızda ise, can havliyle sıçrayıp canını kurtarmak için kaçacaktır. Egzersiz ve sağlıklı beslenmeye karar vermede de durum çok farklı değil.

Göbeğinizde ya da basenlerinizde, istenmeyen yağlar da bir günde birikmiyor. Aynı kurbağanın suyu gibi yavaş yavaş, “sincice” yerleşiyor yerine. Günler haftaları, haftalar ayları, hatta yıllar yılları kovalıyor… siz vücudunuzdaki deformasyonu farketmeden.

Derken, belki sizi uzun süredir görmeyen bir arkadaşın aşırı dürüst “çok bozmuşsun!” yorumu, belki aynada ilk kez dikkatli şekilde yüzleştiğiniz çıplak bedeniniz, belki de artık içine giremediğiniz favori kıyafetiniz… içine düştüğünüz vaziyetin başınıza “dank” etmesini sağlıyor. İşte bu “aydınlanma” anını ne kadar az, yavaşça ısınan kurbağanın suyu gibi, ne kadar çok ani bir şok gibi yaşarsanız, sizin o kadar lehinize! Bu, programa sadece “başlamanızı” değil, en önemlisi “devamlılığınızı” ve sonunda başarınızı da belirleyen faktör olacaktır.

Dolayısıyla, eğer siz de bu son bayram tatilinden sonra hayatlarını değiştirecek adımı atacaklar arasında iseniz, lütfen suyun daha da ısınmasını beklemeyin ve artık bir an bile kaybetmeden harekete geçin.

a) Daha önce programı edinmiş ama herhangi bir sebepten dolayı uygulamamış iseniz, iletişime geçerek çalışma takviminizin yeniden gönderilmesini talep edin. 

b) İlk kez başlayacaksanız, en pratiği Whatsapp Destek Hattı (0549-310-7909) üzerinden “Ben de başlamak istiyorum!” deyin.

Destek taleplerinize bir “robot” değil, gerçek bir “P90X Eğitmeni” cevap vermekte. Yani bayram trafiğine kalmadan, erken davranmakta fayda var. Her ne olursa olsun, bu sefer, sıcak suda yavaş yavaş ısınarak pişen kurbağa olmayın! Kaynayan suya girmiş olduğunuzun farkına vararak, hayatınızı kurtarın! Daha fazla ertelemeden, şimdi harekete geçerek.

1 Yorum

  1. Hadi hayırlısı diyerek Hybrid Seti siparişimi vermiş bulunuyorum. İnşallah 90 günün sonunda ben de değişimimi paylaşacağım sizler gibi. Bu yorum da burada dursun.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız