Bahaneleri Bir Kenara Bırakın ve Harekete Geçin!

Arkadaşlar Selam,

Kendi tablomda gördüğünüz üzere P90X maceramın ilk ayı bitmiş bulunuyor. İlk hafta biraz ağrılı olmasına rağmen iyi geçti. Bir başladın mı artık duramıyorsun! İş yerindeyken bile eve gidip play tuşuna basmak için sabırsızlanıyor insan.

Motivasyon da çok önemli tabi, her gün siteyi ziyaret edip çeşitli şeylere bakıyorum ve kendimi motive ediyorum. De-motive olduğum da oldu, halı sahada sakatlanıp yan diz bağlarımı zedeledim, bacak çalışamadım tabi ama sırt antrenmanı vardı onunla devam ettim. Keşke sadece sakatlık olsa, programın 3. haftasının ortasında eşim düşük yaptı maalesef, 2 gün hastahanede yattı. Ben tabii geceleri eve gidiyordum ve program tablom göz önündeydi. Gözüm tabloya ilişti, “ne programı yaa” dedim, üzgündüm, düşünceliydim ve sinirliydim biraz… Ama düşününce toparlandım. Tamam bu olay çok kötü bir şeydi ama kafamı biraz dağıtmak için zor da olsa starta bastım, üzüntümü sinirimi pozitife çevirdim ve aksatmadan programa devam ettim. Sırt çalışıyordum, düşüne düşüne ve biraz da kızgınlığımı kanalize ederek öyle hitler yaptım ki inanamazsınız.

Bu yaşadığım şeyden sonra kusura bakmayın ama benim olayımın yanında  “yorgunum, halim yok, keyfim yok, yapamıycam” diye bir lüksünüz yok bu maceraya girdiyseniz. Kalkın ve o düğmeye basın, gerisi gelecektir.

P90X’ten bahsedecek olursak, program çok güzel. Özellikle Yoga insan zorlanıyor ama 1. ayın sonunda size kattığı güç ve esneklik harika. Özellikle esnekliğinizin nerelere geldiğine inanamayacaksınız, avuçlarımı yere koyabiliyorum artık :-) Yoga hareketleri ağırlık hareketlerinden daha zor diyebiliriz zaten kimsenin yogayı sevmemesinin nedeni bu ama insana gerçekten çok şey katıyor.

P90X’le ve beslenme tablosuna dikkat ederek hakikaten de 3 ay içinde hayatınızın en iyi vücuduna kavuşabilirsiniz, bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Son olarak P90X’ten söz edip Aykut Hoca’dan bahsetmemek olmaz. Sürekli ne yesem Whatsapp’tan atıp ona soruyorum ve günün her saati cevap veriyor. Birgün “lan yürü git artık” diyecek biliyorum (bu işin şakası :) ama gerçekten Aykut Hoca’ya çok teşekkür ederim, gece gündüz demeden sorduğum herşeye cevap vermesi, yardımcı olması çok güzel, böyle bir şeyi spor salonunda dahi bulamazdım herhalde. Teşekkürler Aykut Hoca, teşekkürler P90X.

Ridvan Takvim

2 Yorum

 1. bigboss

  iyi dilekleriniz için teşekkürler hocam ama yapacak birşey yok böyle durumlarda hayat hep devam etti,ediyor ve edecek;bir kenara oturup üzüntüden yağ bağlayacağıma daha çok asılır hayatımı daha sağlıklı geçiririm. migrenimde var onu yazmadım bile mesela dün migren atağım vardı çalışamadım bugün go go go…

  Cevapla
 2. Tabii ki “lan yürü git artık” demek yok :-)

  İlk 21 gün, en kritik zamandır, onu başarıyla aşmışsınız. Yoga’yı sevmeye başlamanız da buna işaret. Program çok iyi sonuçlar verecektir. Benim ve sizin deyiminizle yani “sizi hayatınızın en iyi fiziğine kavuşturacaktır”.

  Eşiniz ve sizin için de çok geçmiş olsun yeniden. Ama belki %99 böyle bir durumda bırakırken, sizin enerjinizi kanalize edip devam etmeniz çok önemli. Aslında hem kendiniz hem de aileniz için yapılacak en pozitif şeyi yapmış olmuşsunuz. Umarım herşey sizin için en iyisi olacaktır.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız