Babalar Gününde Bir Babanın Hikayesi

Türkiye’nin 1 numaralı Ev Fitness Sitesi’nde 4 yılı aşkın bir süredir yayındayız. Bize “egzersizler“in mi yoksa “beslenme“nin mi daha önemli olduğu sorusu hep gelir. Bizim cevabım ise… MOTİVASYON! Evet, tercihiniz ister P90X, Insanity ya da Hybrid olsun, ev fitness programınızı uygularken birincil en önemli unsur, “motivasyon”dur.

Şöyle düşünün. Çok iyi bir egzersiz programı ama vasat bir beslenme ile, en mükemmeli olmasa da, yine sonuç alırsınız. Hatta egzersizleri çok kötü yapıp, iyi bir beslenme ile de sonuç alırsınız. Ama motivasyon olmadan hiçbir sonuç alamazsınız. Çünkü, gerekli motivasyon olmadan, başladığınızı yarım bırakmaya mahkumsunuz.

Bu satırları okuyan bir sürü kişinin bile, her ne kadar çok isteyerek başlasa da, hatta her gün bu siteye girmeye devam etse de, sonuçlarının garanti olduğunu da bile bile, bu hayat değiştirici deneyimi yarım bıraktığını biliyoruz. Ama iyi haber: Hiçbir şey için geç değil! Yaz ayları hemen köşebaşında ve şimdi hemen tekrar başlayabilirsiniz.

Önümüzdeki 90 gün boyunca, miskin miskin uzanıp, video oyunu oynayabilir, gereksiz yere saatlerinizi internette öldürebilir ve yerinizde saymaya (aslında geri gitmeye) devam edebilirsiniz. Ya da, sadece 90 gün boyunca azmedip, aslında günde sadece ortalama 1 saatinizi ayırarak, o hep istediğiniz fiziğe (ve de sağlığa) kavuşup, hayatınızı değiştirebilirsiniz. Çünkü vücudunu değiştiren, hayatını değiştirir!

Bu yazıyı, tarihteki aslında en kolay motivasyon yöntemi ile bitiriyoruz. Onlar yapabiliyorsa, sen de yapabilirsin! Evet, bu kadar basit…

Bir Babanın Hikayesi…

P90X’le tanışmadan önce 168 kiloydu. Yoğun iş temposunun ve hayat koşuşturmacasının ardından, “yiyecek” onun en kolay ulaşılabilir ödülüydü. Tam, artık hayatı boyunca şişman biri olarak kalacağına kendini inandırmıştı. Taa ki yakın bir arkadaşı, böyle giderse ileride çocuklarını başka bir erkeğin büyüteceğini söyleyene kadar. Bunun ardından, iki liste hazırladı. İlkinde, sağlıklı olması için gerekli nedenler, ikincisinde de sağlıklı olmayı boş vermesi için nedenler vardı. İlk liste çok daha uzundu!

P90X’e ilk başladığında, neredeyse ayağını yerden bile kaldıramıyordu. Ama her seferinde küçük küçük ilerledi, adım adım… İlk raundu bittiğinde, 30 kilo vermişti. İkinci raundta bir 30 kilo daha verdi. Ve toplamda tam 80 kilo! Ve hala hergün P90X yapmaya, vücudunu sıkılaştırmaya, sağlıklı olmaya devam ediyor. Ailesi de onunla gurur duyuyor. Bundan sadece 1 yıl kadar önce, neredeyse babalarını kaybedeceklerini düşünürken, şu an nerede oldukları inanılmaz.

Bu inanılmaz değişimden sonra, insanların P90X hakkında ilk sordukları, “ne kadar sürüyor?” oluyor. Ve günde 1 saat dendiğinde “verebilecek 1 saatim yok” cevabını veriyorlar. Ama bilmiyorlar ki, eğer günde o 1 saati verirlerse, geriye kalan o 23 saatte ve ömürlerinin geri kalanında, belki 3 kat daha fazla ömür yaşayacaklar, hayat dolu olarak.

Sadece “Play” tuşuna basın ve sonuçları göreceksiniz!

2 Yorum

 1. Aykut Hocam sizin de babalar gününüzü kutlarım. Umarım kızınız da çok iyidir.

  Cevapla
  • Çok teşekkürler Emo. Kızım Selin de çok iyi, hatırlamana çok sevindim :-)

   Buradan ben de tüm babaların babalar gününü tekrar kutlarım.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız