Ayrılığa Bakış Açısı… Erkek vs. Kadın – 2

Bir önceki yazıda (Ayrılığa Bakış Açısı… Erkek vs. Kadın) muhtemel bir ayrılıkta, erkeklerin ve kadınların bu ayrılığı zamana göre nasıl kaldıracağına bakmıştık. O yazıdaki klişe, erkeğin hırs yapıp kendini spora vereceği, kadının ise kendini yaş pastaya vereceği idi :-)

Ama bu bakış açısı ve klişeye “kontra” bir yazı ve görselle geleceğimizin de sözünü vermiştik. İşte sıradaki görsel: Karşı cinsler, sevgiliden ayrılınca ne olacağını düşünür ama gerçekte ne olur? :-)

Erkekler nedense sevgililerinden ayrılır ayrılmaz, akacağı alemlerin, gideceği partilerin, genel olarak özgürlüğün dayanılmaz hafifliğinin hayalini kurar. Sanki dünyadaki bütün kızlar onun sevgilisinden ayrılmasını bekliyor da sıradadır. Oysa gerçekte olan, dapdağınık bir ev/oda, öyle ki bir şeyin üzerine basmadan yürümek mümkün değil, ortalıkta boş pizza – bira kutuları, 8 saat boyunca elden düşmeyen oyun konsolundan muzdarip ebleh ebleh boş bakan gözler… Hiç de hayal ettiğiniz gibi değilmiş di mi?!

Kadınlar için ise sevgiliden ayrılır ayrılmaz, salya sümük ağlanacak bir(kaç) gecede en yakın arkadaşlardan bir hemcins dayanışması (kahrolsun tüm erkekler, nasıl üzdüler seni…), “her baktığım yer bana seni hatırlatıyor, nasıl geçecek bu günler”ler… Ama bir de bakmışsınız, o günler ne de çabuk geçmiş, köprünün altında ne sular akmış, yeni ufuklara yelken açılmış bile… Hiç de korktuğunuz gibi değilmiş di mi?!

Sevgiliden Ayrılma 2

3 Yorum

 1. gkniketya

  Alem adamsın be aykut hocam :)

  Cevapla
 2. Aykut Hocam bugünlerde size ayrılıklardan göründüler :) Ama siteye güzel değişik bir hava verdi bu yazılar.

  Bu arada biliyorsunuz Hybrid’e başladım Pazartesi günü. Düşe kalka da olsa devam ediyorum. Bugün 3. günüm. Şimdi daha 3. gününde nasıl düşe kalka diyeceksiniz ama. Tahmin edebileceğiniz gibi her yerim ağrıyor. Ama sizin tatlı kas ağrısı dediklerinizden :) Hele dünkü Insanity Plyo workout bitirdi beni. P90X’in Plyometrics’i bunun yanında çarşı pazar gezmesi gibi kalır :) Ama Hybrid programı çok zevkli ve alışan vücudumu inanılmaz şaşırtıyor galiba. Ben hayatımda karın kaslarımı bu denli hissetmemiştim. Tamam henüz görünürde birşey yok ama dokununca forma girdiklerini hissediyorum gerçekten.

  Yakında da Hybrid ile ilgili bir blog yazacağım izninizle.

  Cevapla
 3. Beklediğim yazı gelmiş :-D İlk ben yorum yapayım. Allaha şükür başımdan henüz böyle salya sümüklü bir ayrılık geçmedi ama -- hep ben terkettim şekerim :-D Görseli çok tuttum, kaydettim.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız