Anne-Oğul, Baba-Kız, Torun-Torba P90X!

P90X’i bir partner ile yapanlara her zaman çok imrenmişimdir. Aslına bakarsanız burası da, herkesin birbirini motive ettiği, elinden geldiğince destek olduğu, 2 Milyon’u aşkın takipçisi olan kocaman bir “aile”… Ama yine de aile ya da arkadaş, yakın çevre ile, mümkünse aynı çatı altında yapılan P90X’in de ayrı keyifli olduğunu biliyorum.

Keyfinin yanında, P90X’i bir partner ile yapmak, motivasyon ve özellikle de devamlılık adına pozitif bir etki sağlamakta. Eğer imkanınız varsa kendinizin yanısıra, yakın çevrenizde ya da aynı çatı altında yaşadığınız birini de birlikte P90X’e başlamaya ikna edin. O kişi 90 gün geçip gittiğinde, muhtemelen ömrünün sonuna kadar size müteşekkir kalacaktır! Ana Sayfa’daki P90X Başlama Formu’ndaki “Notlar” kısmı bunun için de var. Yeni başlayacaklar, oraya eşlerinin, kardeşlerinin ya da anne babalarının da bilgilerini yazdığında, aynı set ile birlikte birden fazla farklı 90 günlük Program Takvimi gönderilebilir ve bu sayede aynı çatı altında farklı vücut tiplerindeki kişiler de beraber programı başarıyla yapabilir.

Eğer P90X’i bir partner ile yapabilme şansınız yok ise, yine de benzer bir taktikle motivasyonunuza ve devamlılığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz en etkili şey, P90X diye “ekstrem” bir programa başladığınızı tüm çevrenizdeki dosta-düşmana ilan etmektir. Böylece, bir nevi sorumluluğun altına girmiş olursunuz ve bunu lehinize kullanabilirsiniz. Size güvenen dostlarınızın yüzünü kara çıkartmamak önemli olduğu gibi, sizi kıskanabilecek “dostlarınızı” çatlatmak da iyi bir itici güç olarak kullanılabilir.

1 Yorum

  1. Ben! Eşimi de benimle P90X yapmaya ikna ettim. Daha doğrusu önce ben başladıktan bir hafta sonra eşim kendi katılmak istedi. Sanırım bendeki acaip ani pozitif değişikliği farketti ve bu treni kaçırmamak istedi :-)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız