Acı Yoksa, Başarı da Yoktur…

Şu an yeni uyandım ve hemen bir şeyler yazmak istedim, bu yazıyı yazdıktan hemen sonra P90X’te 10. gün antrenmanımı yapacağım. Kısa bir süre olmasına rağmen sonuçlar etkili, çünkü bu program gerçekten bilimsel olarak hazırlanmış, ben öyle düşünüyorum…

Şu an belki de bazı arkadaşlarımız resme bakıp “yok canım, ben yapamam, dayanamam” diyordur…  Size kısaca kendimi anlatayım. 25 yaşımdayım ve barmenim. Mesleğimi özellikle söyledim çünkü malum sürekli içkilerle iç içeyim, her gün şişelerce alkol tüketip yanında kilolarca çerezler yiyerek 90 kiloyu gördüm. Boy 1.70 artık nasıl bir görüntü olduğunu siz düşünün…

Sonra bir karar aldım ve zayıflamaya karar verdim, diyete başladım, spora yazıldım. En son P90X ile tanıştım ki keşke en başta tanışsaymışım. Spor salonunda o kadar param ve zamanım boşa gitmezdi… Neyse, sonuç olarak bu hale geldim, şu an hala barmenim, hala aynı ortamları yaşıyorum ama ağzıma içki sürmüyorum, yaptığım kokteylerin tadına bile bakmıyorum. Bu benden çok arkadaşlarımın işine yaradı, eğlenmeye gidince arabayı hep bana kitleyip rahat rahat içiyorlar :-)

Gelelim asıl konuya… Mutluluğun en büyük kaynağı özgüvendir, özgüveni yüksek insanlar her zaman başarılı olurlar (iş, aşk, sosyallik gibi). Şöyle bir geçen seneye bakıyorum da hiç tatile gitmedim sırf göbek yüzünden, hiç alışveriş yapmamışım çünkü hiç bir şey yakışmıyordu. Ama şimdi tatil planımı yaptım bile, dün ise yazlık alışverişimi yaptım. S/M beden tişörtler, 30 beden capriler, şortlar… :-)

Yani arkadaşlar hayatınızı değiştirmek mi istiyorsunuz, o zaman değişik bir şeyler yapın, günde 1 saatinizi P90X’e ayırın. Zamanla göreceksiniz ki hayatınızda çok şey değişecek. Hadi şimdi DVD’mizi takıp bugünkü antrenmanımızı yapalım.. Başlasam mı, acaba yapabilir miyim diye düşünen arkadaşlar; inanmak başarmanın yarısıdır, acı yoksa başarı da yoktur…

Not: Uzun oldu kusura bakmayın.

10. Gün Sonuçları…

Can 10 Gun

7 Yorum

 1. P90can

  Hep beraber göreceğiz 90.günü :-)

  Cevapla
 2. çok güzel vücudunuz sonuç vermiş engüzel etkii sıkılaşmış vücut psikolojik etkide siz bahsetmişsiniz ama bence 1 elinizle çekin fotonuzu mesela omuzlarınızda gelişmiş ama pek gözükmyor 2 elle çektiniz için umarım p90x bitirrsiniz şimdiden hızlı etki verdine göre 90 gun sonra çok çok iyi olursunuz başarılar

  Cevapla
 3. P90can

  Teşekkürler arkadaşlar… 1.gün resminde göründüğü gibi zaten alt yapı vardı onun için bu kadar çabuk belirginleşti tabiki karın parçalayıcı bugüne kadar gördüğüm en etkili program onunda hakkını yemeyelim :) yoksa 20 kilo dumbellerla mekik çektiğim zamanlarıda bilirin Spor salonunda ama o zaman bile böyle bi yanma görmedim :)

  Cevapla
 4. Çağrı

  Yazıyı 2 kere okudum fotoğraflara da defalarca baktım hala 10 gün olduğuna inanamıyorum. Tebrik ederim daha yolun başında böyle sonuçlar aldıysan 90 gün sonunda transformasyon filmini görürüz burada :)

  Cevapla
 5. umtku

  Kıskanılası olmuş 10 günde mükemmel sonuç tebrik ederim 90 gün daha muhteşem olacak kesin.. teo kalk biz gidelim çok kıskandım çokkk :))

  Cevapla
  • teoman.T

   Evet abim sorm yaa biz yap yap yapp bosa ;)) herhâlde aama olsun biz gitmiyaghhkk burlardan ;))

   Cevapla
 6. teoman.T

  Kardesim tebriklee supper gidiyorsun dusun 90 günün bitimini ilk cd de diyor yaa tonyy odaklanin diyee odaklan ne istediginin farkina var cok.guzsl.sonuclar alacaksin tekrar tebriklerr durmak yok yola devam :)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız