6. Gün – Kenpo X

Özellikle P90X’in ilk günlerinde, eğer gelmesini iple çekeceğiniz bir egzersiz varsa, o da kesinlikle Kenpo X’tir. En azından benim için böyle. Belki kimilerine göre, en kolay günlerden biri (acaba o yüzden mi iple çekiyoruz :-) ama bu nasıl yaptığınızla da çok alakalı; açıklayacağım.

Burada ağırlık kaldırmak yok, şınav yok, barfiks yok, garip Yoga hareketleri yok… Yok oğlu yok! O yüzden ki, nasıl yapacağınız, daha doğrusu yaptığınızdan ne kazanacağınız tamamen sizin kontrolünüzde. Yumruklarınızı ve tekmelerinizi öylesine gönülsüzce oradan oraya savurmakla, mesela karşınızda patronunuzu (mesela diyorum, çünkü ben patronumu aslında çok severim :-), ya da sevmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek ve gerçekten hissederek yapmak arasasında, gece ile gündüz kadar fark olacaktır.

O yüzden, DVD bittiğinde eğer benim gibi, açık gri tişörtünüz terden tamamen koyu griye dönmüyorsa, maalesef birşeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Kendinizi verin, kafanızda görselleştirin, gölgenizle dövüşün. Eğer bu şekilde yaparsanız, P90X günleri sadece iple çektiğiniz eğlenceli bir gün değil, aynı zamanda tonla kalori yaktığınız ve vücudunuzu 90 günde transforme etmenize destek olan kilit bir gün olur.

 

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız