2. Perde: “Oyun Yeni Başlıyor”

Herkese merhabalar… Profilim ne kadar yeni üye olduğumu gösterse de P90X yarım mezunlarındanım. Geçen yıl yaklaşık 45-50 gün yaptım ama daha önce hiç spor geçmişim olmadığı ve malzemeleri geç temin etmem sebebiyle tam verim aldığım söylenemez bu kısa sürede. Ancak o dönemde büyük bir heyecanla ve istekle Blog’u 7/24 takip ediyordum. Tabi bunda Aykut Hocamızın üstün ilgi ve program konusundaki rakip tanımaz bilgisi de etkiliydi :)

Biraz da programı neden yarıda bıraktığımı açıklayayım. Kesinlikle çok iştahlıydım programa başlarken. O iştahla başladım ve ilk gün Core Synergistics antrenmanı vardı. P90X öncesi hayatımda tek sportif aktivitem, haftalık 1 saat olan halı saha maçının 45 dakikasını yürüyerek geçirmekti. Tabi durum böyle olunca antrenmanı, şınav hareketlerini çeyrek çeyrek (sayı olarak değil, azıcık aşağı yüklenip kendimi yere bırakmak cinsinden :-) ve Banana, Bow & Boat vb. hareketleri yarım yarım yaparak tamamladım. Nerdeyse ilk 20 gün bir şınavı bile tamamlayamadım ama Tony’nin ünlü sözü “Do your best and forget the rest! – Elinizden gelenin en iyisini yapın, gerisini unutun”u burada anlamış oldum. Bu süre zarfında tüm antrenmanları yarım yarım yapmama rağmen 7 kilo verdim ve kas kütlem inanılmaz şekilde arttı. Böyle devam ettim ve 50 günü tamamladım. Eee tabi 20. günden sonra 10’ar şınav ve 3’er barfikse kadar da çıktım :)

Ve sonuç ne oldu biliyor musunuz? Fotoğraflar aşağıda… O zamanlar “1. Gün” fotoğrafının işe yaramadığını düşünüyordum ve hiç uğraşmadım. Tabi sonradan nasıl pişman oldum bir bilseniz. O tarihlere denk gelen fotoğraflardan seçtim ben de…

Sayısal olarak da tablo şöyle. Başlangıçta 96.5 kg’dan 50 günün sonunda 81 kiloya düştüm. 90 gün yapsam kim bilir ne olacaktı? (bunu ÖSYM ye sormak lazım! :-) Bir yıl boyunca YGS/LYS maratonunda deyim yerindeyse masadan kalkmadım ve üzücü bir şekilde 93 kiloya dek çıktım. Sonunda maraton bitti ve dün her şeye yeniden başladım. Ama bu başlangıç, ilk turdaki gibi değil bomba gibi bir başlangıçtı. Hareketleri hatırladıkça daha çok güçlendiğimi hissettim. Daha çok tekrar yaptım her yeni harekette (genelde tersi olur :-)

Gerçekten özlemişim programı, spor yapmayı… Bu blogu yazarak biraz daha motivasyonumun artacağını düşünüyorum. Her 15 güne bir yeni blog yazmayı öngörüyorum şu an. Umarım yazımı beğenmişsinizdir…

Bu arada unutmadan geçen sene bu yola birlikte çıktığım kardeşim Furkan (profil ismi furkan3833) da  yeniden başladı ve gittiğimiz her yerde programı anlatıyoruz. Kendi aramızda sadece bu aileye faydası olması açısından Mersin P90X grubu kurduk ve şu an 4 kişiye ulaştık :-) İnanıyorum ki ileride daha çok kişiye ulaşacağız ve P90X ailesinin gelişimine ufak bir katkıda bulunacağız (2,5 milyonun yanında gerçekten ufak ama olsun :-)

Herkese fit vücutlar diliyorum…

Cagri Before - After

8 Yorum

 1. Hayati

  Mrb. Umarım P90X mezunları arasına katılırsın. Bu azmin ve kararlılığın seni sonuçlara kanat açarak götürecektir

  Cevapla
  • Çağrı

   Teşekkürler…

   Cevapla
 2. Söylemeyi unuttum… Kardeşe de selam :-) Furkan da Blog’un çok sıkı takipçilerindendir bildiğim kadarıyla.

  Cevapla
  • Aynen dediğiniz gibi Hocam … Şuan antrenman arasındayım Shoulders&Arms bitti AbripperX ‘e geçmeden bloga bakayım dedim :) Bu arada Çağrı benim en yakın arkadaşım o yüzden kardeşim diye hitap ediyor yani yanlış anlaşılmasın :D ilk gün fotoğraflarımızı da çektik ve aynı anda sonuçları paylaşıp bomba gibi geri dönmek istiyoruz oyunun 2. Perdesinde :-)

   Cevapla
  • merhaba aykut hocam geçen gün info@p90xtr.com mail adresine beslenme düzeni için mesaj atmıştım suan hazırım sizden gelen cevap doğrultusunda başlıycağım rica etsem mail’e cevap verir misiniz? simdiden tesekkürler

   Cevapla
   • Tabii ki, şimdi gönderdim.

    Cevapla
 3. Merhaba Çağrı,

  Öncelikle bu güzel Blog paylaşımı için teşekkürler, gerçekten motivasyonuna pozitif etkisi olacaktır, örneklerini çok sık gördüm :-)

  Ve samimi olarak söyleyeyim… P90X’i yarım bırakmak tahminlerinizden belki daha yaygın bir durum, yani yalnız değilsin. Ama yarım bıraksa bile, nasıl işe yaradığını ve yarayacağını çok iyi anlayan herkes bir şekilde tekrar başlar ve 2. turlar çok daha deneyimli ve başarılı olacaktır.

  Bu sefer sonunu getirip, çok iyi sonuçlarını burada paylaşacağından eminim.

  Not: “1. Gün” fotosunun gücüne mutlaka inan! :-) Başarılar…

  Cevapla
  • Çağrı

   Başarı dilekleriniz için çok teşekkür ederim :))

   Cevapla

Yorum Paylaşınız