14 Şubat Sevgililer Gününüz Şimdiden Kutlu Olsun!

14 Şubat Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun!.. Ne alaka değil mi?! Bugün aslında henüz 17 Kasım. Ama bu günün “Sevgililer Günü” ile alakası şu ki, bugün başlayacağınız fitness programınızda, tam da 90 gün sonra, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde mezun olup, büyük ihtimalle hayatınızın en iyi fiziğine kavuşmuş oluyorsunuz.

Böyle özel günlere inanırsınız-inanmazsınız… Aslında çoğu görüşe göre, yılda bir kere daha karşılıklı hediye alınsın, ticaret canlansın diye icat edilmiştir (doğruluk payı var)! Sanki doğum günleri, anneler-babalar günü, evlilik yıldönümleri, yılbaşı vesaire vesaire… yetmiyormuş gibi! Ama önemli olan o değil. Önemli olan şu ki, ekstrem bir fitness programına başlamada ve sonunu getirmede, bulabileceğiniz her motivasyon kırıntısına ve ateşleyici güce ihtiyacınız olacak. Onun için, başlangıcınızı, hatta daha iyisi bitireceğiniz günü, bu tip özel günlere denk getirmek her zaman artı bir unsur olacaktır; mahsuru yok :-)

Şu an zaten hali hazırda bir sevgiliniz, bir eşiniz olsun olmasın. Her koşulda, daha iyi bir fiziğe kavuşmanız demek, aslında hem kendinize hem de çevrenize göstereceğiniz bir saygıdır. TV’de “Kamu Spotları” dönüyor, belki görmüşsünüzdür. Çocuklarıyla vakit geçirmeye çalışan babalarına, evlatları “Hadi baba!” diye sesleniyor. Arkada kondisyonsuzluktan, onlara yetişmeye çalışırken dili dışarı çıkmış, nefes nefese kalmış babalarına… İşte sevgiliniz, ya da en genel olarak sevdikleriniz ile daha uzun ve daha kaliteli bir hayat sürebilmeniz için; sigara içiyorsanız sigarayı bırakın, spor yapmıyorsanız egzersize başlayın. Hatta “yarın ola hayrola…” demeyin, hemen BUGÜN başlayın ki… Bu Sevgililer Günü’nde hem çevrenizdekilere hem de kendinize, yepyeni bir “SİZ” ile hayatınızın seyrini değiştirecek bir hediye verin.

Bugün başlayacak olanların… 90 gün sonraki, yeni hayatlarının ilk ve en fit, Sevgililer Günü şimdiden kutlu olsun :)

1 Yorum

  1. Ben de başlığı görünce şaşırmıştım, allah allah dedim :-D Okuyunca anladım. Bence başlamak için hergün zaten güzel bir gün.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız