Zor Olan Daha Kıymetlidir!

Ünlü filozof Nietzsche ne demiş? “Seni öldürmeyen şey güçlendirir.” İşte P90X de böyle bir şey… Onun için, dünyanın en kolay egzersiz programı demiyoruz, ama muhtemelen sonuçları dünyadaki en iyisi.

Biz yıllarca umutları sömürülmüş, çok şey denemiş ama hiçbir sonuç alamamış pek çok kişi gördük. Ama P90X’ten sonuç alamamış tek bir kişi dahi görmedik henüz. Çünkü bu mümkün değil; yani P90X’ten sonuç almamak mümkün değil.

Ve aslında sonuca giden yolda ne kadar zorlanırsanız ya da ter dökerseniz (mecazi değil, bir kovayı dolduracak kadar ter dökeceksiniz!), alacağınız sonuç ya da kazanacağınız zafer de o kadar değerli olacaktır. Bu başarmışlık duygusunun gülümsemesini, istisnasız hemen her P90X Mezunu’nun 90 günlük final fotoğrafında görmek mümkün.

Bana ara sıra sorulur… “Tamam P90X ile sonuç alınıyor ama bıraktıktan sonra eski halimize döner miyiz” diye… 90 gün boyunca her gün o 1 saati kendine ayıranlar, her gün o DVD’yi yerleştirip “Play” tuşuna basanlar, belki sabah herkesler daha uyurken üşenmeden erken kalkanlar, evde ya da işyerindeki takvimine her geçen gün için o “X” işaretini gururla atanlar… Aldıkları sonuçların kıymetini gerçekten bilen ve bir daha hiç kaybetmeyecek olanlardır.

The Harder The More P90X

Ne kadar zorlanırsanız, sonunda gelen zafer de o kadar değerli olacaktır…

5 Yorum

 1. mengilli

  motivasyonun artı yönde olduğu, azim, sabır ve kararlılığıda eklemek gerekirse üstüne insanın yapamayacağı bir meziyet yok bence. Bende bir reklam sözü kullanayım bir zamanların meşhur lastik reklamlarında diyor du ya “Kullanılmayan güç güç değildir.”

  Cevapla
 2. Şu an 45. Günün sonundayım. Ilk 30 günde yazıda olduğu gibi bol bol ter döktüm. Şınav sayımı 7 den 28 e çıkardım. Barfiksi 0 dan 4 e yükselttim. Vücudumdaki değişim konusunda eşim bariz fark var diyor ve bu kadar zorlamanın doğru olup olmadığını soruyor. Sanırım yukarıdaki yazıyı artık cevap olarak gösterebilirim. görüntümde algılayabildiğim kadarıyla iyileşme var. 3,5 kg verdim bel bölgem en az 1 beden inceldi. Sonuçlarımı 90 gün sonuçta paylaşmayı ve görünüşümde hiçbir değişiklik olmasa bile günde 1-1 buçuk saat spor yapmanın hazzını yaşamayı planlıyorum. İş ve ailesel sorumluluklar yorgunluk ve üşenme duymamı sağlasa da DVD yi takıp üşenmeyi engelliyor ve ek gıda destekleriyle yorgunluğa çare bulmaya çalışıyorum.

  Sonuç olarak ben de blogtaki jargona uyarak bir söz ile bitireyim: deneyen kaybedebilir ama denemeyen zaten kaybetmiştir.

  Cevapla
  • Yorumun için teşekkürler Zero (Onur :-)

   Aslında Blog’da öyle bir jargon yoktu ama başlangıçta klişe gibi görünen (ki ben öyle olmadığını düşünüyorum) bir söz bile, insanlara çok ihtiyaç duydukları o motivasyon gücünü verebiliyor yeri geldiğinde.

   Cevapla
 3. Nietzsche’nin “Seni öldürmeyen şey güçlendirir” sözü en sevdiğim sözlerdendir. Yazarın Böyle Buyurdu Zerdüst kitabında geçtiği gibi günümüzde Kanye West’in rap şarkılarında bile duyabilirsiniz :-)

  P90X’i ve etkisini gerçekten kısaca çok güzel anlatmışsınız. Bu etkileri yavaş yavaş yaşamaya başlayan biri olarak, bunu belirtmek istedim.

  Böyle bir program ile tanışmama vesile olduğunuz için teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Ne demek Özkan, bizler sadece bir nebze yol gösteriyoruz ama DVD’leri sizin adınıza biz yapamayız. Teri döken sizlersiniz. Ama piyasada birsürü safsatanın olduğu bir ortamda, sonuçları %100 olan doğru bir program, tabii ki bir nimet.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız