Yeni Bir Başlangıç İçin İlk Adım…

Merhaba Arkadaşlar,

Adım Anıl. 17 yaşındayım. Ben genel olarak kilolarından muzdarip olan bir insanım. Bunun için geçmişte çeşitli çözüm yolları aradım; fitness salonları olsun, piyasadaki çeşitli haplar, şunlar bunlar, saymakla bitmez yol denedim diyebilirim. Fakat hiçbirinden sonuç alamadım. Son olarak çevremdeki insanların “kilo alıyorsun Anıl!” uyarıları ve uzun süre görüşmediğim insanların da “Anıl sen ne yaptın!” tarzı tepkileri beni gerçekten sıkıntıya sokmaya başlamıştı.

Buna bir çözüm yolu bulmalıydım. Youtube’da insanların değişim videolarını izleyip duruyordum fakat hiçbir şey yapmıyordum. Sonra P90X dikkatimi çekti, nedir diye araştırmaya koyuldum. Aykut Hocamızın sitesiyle karşılaştım, 1-2 gün siteyi kurcaladım, insanların bloglarını okudum ve “NEDEN OLMASIN?” sorusunu kendime sormaya başladım. Sonra bu soru beni Aykut Hocamıza mail atmaya teşvik etti ve Aykut Hocayla da uzun bir sohbetin ardından ben iyi bir motivasyon yakaladım ve şimdi başlıyorum.

İşte benim P90X ile tanışma öyküm de böyle arkadaşlar… Çok iyi sonuçlarla görüşmek üzere… :-)

12 Yorum

 1. Aykut hocam ben 15 yaşındayım lise 1’e gidiyorum p90x’i alsam ve kullansam bi zararı olurmu. Kilolu değilim hatta cılız sayılarım. Sizce almalıyım ?

  Cevapla
  • Tabii ki P90X Programı çok faydalı olacaktır. Blog’da senin yaşlarında olup da çok iyi sonuçlar alanları bulabilirsin.

   Cevapla
 2. Ases4u

  Teşekkür ederim… Bu nöbetler dolayısıyla sanırım 90 gün 95-99 gün arasında bitecek.. Bir yandan planın dışında kalacağım diye hayıflanıyorum bir yandan da zaten yaşam biçimini değiştirdin, süreklilik arzedeceksin diye söyleniyorum :)

  Cevapla
 3. yaşın genç p90x sayesinde ilerleyen zamanlarda çok faydasını göreceksin başarılar

  Cevapla
 4. Ases4u

  Merhaba arkadaşlar, nöbet dolayısıyla haftaiçi YOGA X ‘ i gününde yapamadım. Dinlenme gününde yapmamın mahsuru olur mu?

  Cevapla
  • sıkıntı olmaz dinlenme günü değişmiş olarak düşünebilisin

   Cevapla
 5. RapZede

  Başarılar dilerim kardeşim..

  Cevapla
  • xAnilx

   İyi dileklerin için ben teşekkür ederim.

   Cevapla
 6. Metehan

  Aramıza hoşgeldin kardeşim :) Bu uzun yolda bizimle birlikte olmayı tercih ettiğin için sana teşekkür ederiz :)
  Umarım keyif ve motivasyon dolu mükemmel sonuçlarla dolu bir serüven dilerim :)
  Aklına takılan sorular olsun herhangi bir yardım olsun söylemekten çekinme bizler burda bunun için varız :)
  Saçma olsa bile sor.
  Tekrardan başarılar :)

  Cevapla
  • xAnilx

   İyi dileklerin için teşekkürler. “Saçma olsa bile sor” demişsin. Genellikle soruyorum zaten valla saçma bile olsa bilmemek değil öğrenmemek ayıp demişler :P

   Cevapla
 7. Merhaba Anıl,

  Samimi Blog yazın için çok teşekkürler. Hem istatistikler P90XTR’de blog paylaşan P90X’çilerinin devamlılığının ve de sonuçlarının çok daha yüksek olduğunu gösteriyor :-)

  Ve seninle konuşurken 17 yaşında olduğunu farketmemişim. Daha bu yaşta bu program ile tanışmış olman büyük avantaj. Hayatının tüm geri kalanında bu başlangıcın pozitif etkilerini göreceğine eminim.

  Şimdiden tekrar başarılar.

  Aykut

  Cevapla
  • xAnilx

   Ben teşekkür ederim hocam. Benim de tek isteğim başarılı bir 90 günün ardından blogumu ÖNCESİ-SONRASI resimleriyle süsleyebilmek ve o t-shirtten 1 tane almak :P

   Cevapla

Yorum Paylaşınız