Yapın Gitsin… Yapın Bitsin!

Sıkı takipçiler bilir… Oldukça popüler ve geri sayımıyla merakla takip edilen bir yazı dizimiz vardı; “P90X’in En Zor 10 Hareketi“… 10’dan geriye birer birer saymıştık ve bilin bakalım “en zor” hareket listesinin 1 numarasında hangi hareket vardı? Evet, P90X’in En Zor Hareketi: 1 Numara‘sında… o işaret parmağınızla o PLAY tuşuna basmak vardı elbette!

Gerçekten çok doğru… Tony Horton (P90X Çetesinin Lideri!) ile tanışan hemen herkes bilir ki, P90X’in kendine has büyülü bir havası vardır ve PLAY tuşuna basarsanız, bir şekilde sonunu getirirseniz. Yeni doğmuş gibi de mutlu olursunuz! İşte olay zaten o PLAY tuşuna basabilmekte.

Diğer bir konu da; bizlere belki en sık gelen soru… Egzersizlerimi ne zaman yapmalıyım, sabah mı akşam mı? Bizim cevabımız: Ne zaman yaparsanız yapın, yeter ki yapın! Hızlı cevap olarak güzel ve anlamlı. Ama daha sağduyulu cevabımızı duymak istiyorsanız… Mümkün olduğunca erkence, önünüze bir engel çıkmadan, aklınıza bir şeytan düşmeden, daha saat çok erken – bugün çok işim var – yorgunum – atlasam da yarın mı yapsam demeden… yapın gitsin, yapın bitsin!

Yaptım Gitti

15 Yorum

 1. viXen

  Birileri benden bahsediyor sanırım…
  Hocam, bu arkadaş kendisine çiftli program hazırlandığını ve karşısında şansım olmadığını iddia ediyor, oysa ki bütün yazılarınızı okumuş olsa P90X’i hakkını vererek yaptığı zaman başka hiç bir şeye ihtiyacı olmadığını bilir…

  Tabii bana daha da özel program hazırlamış olabilirsiniz kim bilir…..

  Cevapla
  • pi-pet

   Hocamızın bana çifte program hazırlamış olması kadar motivasyonum asıl sana şans tanımamama sebep olan unsur.
   Ne kaldıki şunun şurasında sonuçları görmeye 90+4-5 gün :)

   Cevapla
 2. pi-pet

  Hocam, her zaman motivasyon dolu mesajlar ve yazılar paylaşıyorsunuz fakat bu aralar benim için çok daha anlamlı bu yazılar.
  Az kaldı, çok yakında basıyoruz Play tuşuna…

  Cevapla
  • Evet :-) Zaten şu an senden daha motivesini düşünemiyorum :-) Insanity hediyesi, Hybrid Programı, Vixen’le düello…

   Bu arada kargo için takip numarasını sms olarak iletecektim ama numaradan emin olamadım. Bir 78’le bir 80’le biten telefon numarası var kayıtlarda; hangisi doğrusu?

   Cevapla
   • pi-pet

    Hocam, bu defa bitirmekten başka bir düşüncem yok zaten bir aksilik yaşamamak tek dileğim :)
    Düşünsenize br düello teklif ediyorsunuz, Düelloyu gören ve arttıran bir rakibiniz var. Herhangi bir sebeple tamamlayamıyorsunuz yani sahanın ortasına beyaz havlu atıyorsunuz. Rezillik ve kabus :)

    Kaybedeni olmayan bir düello olacak tamamlamak en büyük kazanım…

    Bu arada her iki numarada doğru ancak 80 ile biten daha aktif :)

    Cevapla
    • :-) Aynen öyle, düelloların kaybedeni olmaz…

     Takip no’su gönderildi bu arada.

     Cevapla
     • pi-pet

      Takip No ile kontrol yapıldı,
      Ankara aktarma merkezinde :)

      Hocam bu arada Program/Egzersiz Kayıt Formu ve Takvim i mail ile iletmeniz mümkün müdür?

      Cevapla
      • Ben de sorgulattım, Cuma günü elinde olacağını söylediler :-)

       Tabii ki mümkün. Takvim ile Program aynı şey zaten :-) Ama henüz Hybrid Programı’nı henüz bitirmedim, üzerinde özenle çalışıyorum :-) Ama yarın gün içerisinde bitirmiş ve yollamış olurum. Şimdiden başarılar…

       Cevapla
       • pi-pet

        Şimdiden çok teşekkürler;
        Hocam bir de şeyi sorayım. Yarın sabah kan tahlillerimi yaptıracağım, sporun trajik olarak değiştirebileceği(olumlu yönde) tahliller neler.önemli bir şeyi atlamamak adına soruyorum.
        Veya daha geniş kapsamlı sorayım, Parametre/parametre olarak yaptırılmasını tavsiye edeceğiniz tahlillerin bir listesi var mı ?

        Cevapla
        • Şu an, yani henüz düzenli egzersize başlamadan yapılacak tahlildeki değerleri, bir deneydeki kontrol grubu olarak düşünebiliriz. Asıl değerler ve kıyaslama tabii belki bir 30. gününde yapacağın tahlil ile karşılaştırıldığında olacaktır. LDL, HDL değerleri vs.

         Yani şu anda yapılacak şey, sonuçları saklamak. 30 gün sonra beraber kıyaslarız olmazsa :-)

         Cevapla
         • pi-pet

          İşte bende onu demek istedim, hangi parametreler önemli,

          Hemogram(tam kan sayımı 22 parametre)
          Biyokimya(Trigliserit/HDL/LDL/Üre/Kreatinin vs.)
          Hormon(Folat/B12)
          HbA1c

          Gibi neler olmalı kıyaslamada sporun olumlu yönlerini ortaya çıkarta bilecek tahliller nelerdir onu merak ediyorum…

          Cevapla
          • Dediğim gibi, istersen tahlil sonuçlarını alınca emailden gönderirsen, beraber yorumlarız. Yazdıklarına ek olarak en temel kan şekeri değerlerini kıyaslamak lazım.

          • viXen

           Ben de kan testi yaptırdım, bugün sonuçlarıma bakacaklar.. Karşılıklı fena ciddiyiz sanırım.

           Ya sadece 90 gün yani, tabii ki de bundan sonrada spor alışkanlığını hiç bırakmamak lazım ama bu sefer vücudu korumak ve sağlık için yapacağımız için vız gelir tırız gider diye düşünüyorum

         • pi-pet

          Tahlil sonuçlarımı aldım, spor yapmaya engel teşkil edecek bir sıkıntı olmamasıyla beraber orta şekerli bir Kolesterol ve Trigiliserit sorunu ile karşı karşı karşıyayım.
          Kendimi bildim bileli berbat bir beslenme şeklim olması sebebiyle beklediğim(Daha önceleride bu şekilde sonuçlar almıştım) sonuçtu aslında.
          Sadece et ve karbonhitratlar ile beslenen birisi için normaldi sonuçlar.
          Bakalım spor ne düzeyde etki edebilecek, p90x in dış görünüş de gösterdiği sonuçlar bakalım ne ölçüde içimizde de etkili olacak…

          Cevapla
       • pi-pet

        Paket beklediğimiz gibi dün elime ulaştı, bir insan bu kadar mı çok sever yaptığı işi ambalajda dahi özen gösteren hocama sonsuz teşekkürler.
        Motivasyon sebebi X şeklinde ambalaj çok hoştu :)

        Cevapla

Yorum Paylaşınız