Vin Diesel’a Ne Oldu?!

Vin Diesel‘ı bilirsiniz… Muhtemelen Fast & Furious (Hızlı ve Öfkeli) filmleri serisinden, ki toplam 7 filmlik seriyi topyekün kaçırmanıza pek imkan yok (8’incisi de 2017’de yolda), ya da başrolünü oynadığı Riddick Günlükleri‘nden. Hadi ismini bilmeyen tipini, tipini dahi bilmeyen “sesini” bilebilir ki, mümkün olabilecek en derin perdeden konuşur kendisi.

İşte bugüne kadar hep Vin Diesel deyince aklımıza “kapı gibi” bir adam gelirdi. Belki bu sayfayı takip edenler arasında, onun fiziğini kendine “ideal fizik” belirleyen çok kişi de vardır (The Rock’ın fiziği ile birlikte).

Ama geçtiğimiz günlerde, Vin Diesel’ın Miami’de kaldığı otelin balkonunda çekilen bu görüntüleri, herkeste adeta şok etkisi yarattı! İşte herkesin Vin Diesel denince aklına gelen o kapı gibi adam gitmiş yerine, “peki o kollar görsel efekt miydi?” dedirten, 6-pack değil de adeta 9 ayın sınırlarını zorlayan hamile bir adam gelmiş!

Ne olursa olsun, burada hemen düşene bir tekme de biz vurmak yerine, biraz sakince düşünmek lazım… Birincisi Vin Diesel zaten hiçbir zaman yağ oranı tek hanelerde, “six-pack”leriyle ünlü bir yıldız sayılmazdı. Onu o yapan bir kas grubu söyleyin deseler, sanırım bu “kolları” olurdu, ki bu sporla uğraşanlar kol kaslarının ne kadar “nankör” olabileceğini bilirler.

İkinci konu; unutmayalım bu adam “sporcu” değil, bir “aktör”. Yani asıl işi fit görünmek değil, rol yapmak. O yüzden pekala, bu haliyle bir sonraki filme oynayacağı, bilmem çaptan düşmüş eski bir mafya babası rolüne hazırlanıyor olabilir (aynen öyle çıkarsa çok gülerim :)

Son olarak ise, bu adam (yazının yayınlandığı tarihte) 48 yaşında. Aslına bakarsanız günümüzde 48 yaşında, ununu elemiş eleğini asmış bir erkeğin görünmesi muhtemel haline daha yakın görünüyor. Şimdi diyebilirsiniz ki, ama Tony Horton da 57 yaşında! Eee… O Tony Horton!..

O zaman ne yapıyoruz? P90X yapıyoruz! :-)

Vin Diesel – Before & After?!

Vin Diesel Balkon


5 Yorum

 1. Onlardaki profesyonel antrenörler ve üst düzey bütçe gerektiren beslenme şekilleri ile kısa bir sürede eski haline döneceğini düşünüyorum.

  Cevapla
 2. ertyx

  Yani resmen yuh diyorum insanın elindekinin kıymetini bilmezse bu olur işte… Yalnız adamın bu şekilde olduğuna şaşmamalı baksana balkonda kederli kederli sigarasını içiyor elinde bir tek rakısı eksik :)) sadece suratını görsem bile bu adam salmış bence derdim zaten…

  Cevapla
  • Evet yaa… bi sorunu var gibi.

   Miami balkonlarında Vin Diesel gibi değil de, Balıkesir Bandırma’da bi Yaşar Abi’ymiş gibi duruyor adeta :-)

   Cevapla
 3. Valla ben de tanıyamadım! Kimse “acaba Photoshop mu?” demesin diye videosunu da koydum.

  Bu arada sol alttaki karşılaştırma fotosuna bakıp kimse “dövmeler de nereye gitti?” demesin :-) Hangi film için olduğunu şimdi unuttum ama dövmeler fake! Vin Diesel’in gerçekte dövmesi yok diye biliyorum. Fast & Furious’takiler de fake idi sonuçta…

  Cevapla
 4. viXen

  Vin Diesel’e ne olmuş böyle, inanamıyorum. Bu hayatta hiç bir erkeğe güvenmeyeceksin derken bu kareyi de farklı bir boyutta değerlendirmeli sanki. Tamam insanlar yaşlanır ve eski fit vücutlarına sahip olamazlar ama bu da çok hızlı bir çöküş olmuş, üzüldüm açıkçası.

  Bir de sanırım bu kadar çabuk çökmesinin nedeni o vücut için kullanılmış olan ilaçlar olmalı, P90X o yüzden bize gerçekten olabileceğimiz en fit vücudu veriyor. Zaten kas olarak şişmek de iğrenç, biz kızlara itici geliyor yani.

  İnsan kaç yaşında olursa olsun, tamam deli gibi kaslar harika bir vücut olmasın ama fit olsun, çünkü; fit vücut = sağlıklı vücut.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız