Vazgeçilmeyen Alışkanlıklar…

Merhaba Arkadaşlar. Ben programda 50. güne gelmiş ve bitirecek bir kimseyim. Aslında bahsetmek istediğim konu alışkanlıklarımız. Çevremizde birilerinin sürekli söylediği “çok güzel yemekler var, çok güzel biralar var, geceleri çok iyi TV programları var” gibi şeyler ve “nasıl bunları yapmadan yaşıyorsun”lar lar lar…

Ben de bunu deneyimlemek için arkadaşlarımla geceleri geç yatarak, saat 1-2’de uyanarak, bira içmedim, tadını fazla sevmiyorum :) ve düzensiz beslenerek onlar gibi olmak güzel mi bir deneyeyim dedim.

Sonuç ne biliyor musunuz? Sadece iki gün dayanabildim. Sonra bir şey farkettim. Böyle yaşamak onlara büyük bir güzellik gibi geliyordu, çünkü alışmışlardı. Bana da düzenli yaşamak büyük bir güzellik gibi geliyordu çünkü 50 gündür düzenli yaşıyordum. Ve aslında yazımı özetleyen bir söz söyleyerek yazımı bitiriyorum. Bu arada söz de bana aittir, tabi benden önce bir düşünür bunu düşünmediyse :-)

Vazgeçemediğimiz şeyler güzellikler değil, alışkanlıklardır. Alışkanlıklarınızı siz seçin.

3 Yorum

 1. Pınar BAYTAR

  yazın çok güzel olmuş tebrikler.. :)

  Cevapla
 2. Göktuğ Gök

  Teşekkürler Aykut Hocam :) İnanın çok istiyorum bitirmeyi, zaten yarısından çoğu gitti :) Aslında yaza kadar birkez daha bitirmek istiyorum programı o derece istekliyim :)

  Cevapla
 3. Selam Göktuğ,

  Kısa ama öz, ve süper bir Blog paylaşmışsın. (Bu arada 4. yazın ile Sidebar’daki popüler yazarlar arasındaki yerini sabitledin :-)

  Kesinlikle söyledin doğru. Hatta tesadüf, daha bu sabahki yazımda ben de nasıl P90X’i (ya da başka sağlıklı tercihleri) tıpkı hergün düzenli gidilen bir iş ya da okul gibi rutin bir alışkanlık haline getirmekten söz etmiştim.

  Senin yazın da tam üstüne geldi. Paylaştığın için çok teşekkürler. Artık 90 günü bitirmen farz oldu ama onu da söyleyeyim :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız