Umut Etmek Yetmez, İnanmak Gerek…

Öncelikle Merhaba P90X Ailesi,

P90X’i 21.01.2014 tarihinde kullanmaya karar verdim bugün elime ulaşacağını umuyorum. Hayatım boyunca beklediğim en önemli kargo bu olsa gerek (bir de RC Arabam vardı tabi :)

1.78 boyunda, 71 kg biriyim, yağ ile ilgili bir sıkıntım yok. Sağlığı etkileyecek derece düşük yağ oranım var fakat son 3 aydır spor yapamıyorum. Nedenini okul olarak görüyordum ama oturup düşününce nedeninin ben olduğumu anladım. Tamam üniversitedeyim, tamam spor salonu çok kasıntı geliyor (hani o kızlara hava atmaya çalışan tipler var ya onlar işte, çok komikler :) Hava atmak demişken, üstü şişirip altı göbek olan insanlardan bahsediyorum, yoksa özgüven için “her gün bir avuç ego şart”.

P90X hikayem böylede başladı. Kış tatili vasıtasıyla oturdum ve araştırdım, acaba “yurt” şartlarında sporumu yapabilir miyim dedim? Daha önceleri Youtube’da yabancıların P90X ile yaptıklarını görmüştüm, neden ben daha fazlasını yapmayayım, hepsinin 2 ayda kazandığı form ile başlayacağım diye düşündüm aslında (egoist herif :-) ve kullanmaya karar verdim.

Şimdi “hayırdır birader?” diyenler duydum sanki :) Spor geçmişi olarak 6 yıl futbol oynadım, daha sonrasında 2 yıl Capoeira ile uğraştım, 1 yıl box ve kickbox macerasından sonra MMA’ya yöneldim. Sonra üniversiteyi kazandım, 3 ay önce sporu bırakmıştım şimdi tekrar başlıyorum. P90X gelişimimi her hafta fotoğraf ile değerlendireceğim.

Sizlere bir şarkı sözü ile veda etmek istiyorum; “Only rainbows after rain. The sun will always come again – Yağmurlardan sonra gökkuşağı vardır. Güneş daima geri gelecek”.

Keep your head up…

4 Yorum

 1. Cem Özyanız

  Öncelikle herkese teşekkür ederim. Capoeira yı bırakma sebebim benim isteklerimii artık karşılayamıyor olmasıydı , estetik açıdan güzel bir spor olmasına rağmen dövüş sporu açısından yetersiz geliyordu eğse P90x in yanında zorlanmadan aksatmadan yapacağım derseniz uygundur fakat vakit ve düzen çalışma ister.

  Cevapla
 2. BBatuhan

  Aramıza hoşgeldin bu arada abim de birkaç sene capoeira ile uğraşmıştı. Benim de aklımdan geçmiyor değil aslında P90X ile beraber yürütmeyi düşünüyorum. Tavsiye eder misin? :)

  Cevapla
 3. Oncelikle hosgeldin aramiza ve o sirtin hacime ihtiyaci var yani p90x e ben seni anladim sen oturmak degil.sevdigin seyi yapmak istiyorsun yani sporu sozune bende katiliorm salonda agresif egoist aynada kendine.her firsatta bakan.bir yandan.karsi.cinsine odaklanan cogunun gelme amaci farkli olan.ortamda odaklanmak sikinti oluyor bence dogru yoldasin altyapinda var bence basarili olcaksindir kolay gelsin aramiza hosgeldin bugun kacinci.bloga aramiza hosgeldin dedim sayamadim:) buyuk bir aile oluyoruz

  Cevapla
 4. Selam Cem,

  Pozitif enerjin ve Blog paylaşımın için teşekkür ederim. Evet, başlangıç noktası olarak iyi bir noktadasın, sonuçlar da mükemmel olacaktır, takipte olacağım.

  Not: Bu arada Blog fotoğrafı internetten alınma değildir, Cem’in kendi karesi :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız