“Türk Baklavası” Uğruna…

İngiltere’de yaşayan 31 yaşındaki Lee Coupland’ın, çok istediği karın kaslarına sahip olmak için 2500 kilometre yol kat edip, kendini İstanbul’da bir doktora emanet ederek ameliyat masasına yatması haber oldu!

Neresinden başlasak… :-) Aslında baktığınızda bu arkadaşın durumu kötü de sayılmaz. Dünya standartlarında kalbur üstü sayılabilecek bir fizik, dövmeler falan şekil… Yanlış anlamayın, 6-pack’lerle obsesif olmak da kötü bir şey değil. Ama onları edinmek için, kuyruğu biraz kıstırıp egzersiz yapmak yerine, göbeğindeki yağları kas şeklini andıracak şekilde traşlatacak bir ameliyata soyunmak… Delilik!

Merak edenler için, yapılan bu ameliyatın adı “Abdominal Etching”, yani Karın Kası Oyma Baskısı! Dediklerine göre çok şişman olanlarda işer yaramıyor, zaten az biraz fit olmanız gerekiyor. Var olan karın yağlarınızın arası şekilli bir şekilde alınarak, geri kalanlara 6-pack süsü veriliyor. Durum özetle bu.

Lee 2

Lee 3Lee 1Bu ingiliz arkadaş, İstanbul’daki bu operasyon için 3,500 Pound ödemiş, bizim paramızla 15,000 TL. Tabii içinizden soruyor olabilirsiniz siz de, “Allah akıl fikir versin, bu işe bu kadar zaman ve para harcayacağına, birazcık uğraşsaydın da kendi gerçek 6-pack’lerini çıkarsaydın” diye… Bu soru arkadaşa da sorulmuş ve 2 çocuk babası olduğundan, bunun için spora ayıracak zamanı olmadığını söylemiş!

Lee 4

İşte ameliyat sonrasında ortaya çıkan manzara da tam olarak bu! Çok etkileyici sayılmaz değil mi?! Bize sorarsanız, sağlam bir 6-pack’ten çok, uzun süre masa başında oturduktan sonra ayağa kalkınca oluşan kat-kat iz yapmış bir göbeği daha çok andırıyor. Diğer bakış açısından haberle ilgili diyebileceğimiz tek şey, “Gel sen bu sevdadan vaz geç” diye kendisini uyarmayan Hipokrat yeminli yerli doktorumuzu bir bakıma kınıyor, öte yandan aynı doktorumuzu, bu sene Rus’lardan pek medet umamayacağımız turizm sektöründe, ülke ekonomisine 3,500 Pound döviz  girdisi sağladığı için kutluyoruz :-)

Son olarak… Lütfen kimse bu Lee Coupland’e, P90X-Türkiye sitesinden ve de özellikle son günlerde her 10 günde bir sonuçlarını paylaşan Erdoğan’ın sonuçlarından bahsetmesin! O zaman gerçekten kafaları duvara vurma hadisesi meydana gelebilir!

Hybrid Erdogan 20

8 Yorum

 1. Burak Şancı

  Dünyanın en saçma en gereksiz olayı herhalde bu nedir ya :) O kadar parayı beslenme için ayırsa en doğalından en sağlıklısından olacak ama.. İnsanlara çalışmak zor geliyor işte..

  Cevapla
 2. umtku

  Tamam karın kasını benzetmiş birazda :) göğüsler ne olacak onlara da slikonmu yaptıracak bu arkadaş.. ah ah spor yapmak varken bu ameliyatlara ne gerenk var ki…

  Cevapla
  • Ben göğüslerde çok problem görmedim :-)

   Cevapla
 3. Öncelikle, ilk bana bu konuyu göndererek yazı için fikir babası (anası) olan İçten’e teşekkür ediyorum :-) Onun ardından yine pek çok kişi bana bu haber ile ilgili mail gönderdi. En son da bu sabah, Youtube’da takip ettiğim tek fitness kanalı olan Luimarco da bu konuyu haber yaptığında, artık dayanamayıp ben de bununla ilgili birşeyler yazmalıyım dedim :-)

  Cevapla
  • icten

   Hocam ne kadar zarifsiniz, şuana kadar kimse bir fikir verdim diye bana teşekkür etmedi.:-)

   Benim merak ettiğim dokunulduğunda aynı hissi veriyor mu?
   Bir de kas kütlesi tamam görsel olarak harika ama sağlık açısından da vazgeçilemez, üstelik o kasları yapmak için harcanılan zaman aslında en iyi psikolağa harcadığınız zaman ve paranın karşılığı.

   Cevapla
   • Dokununca ne hissi verecek, yağ hissi veriyordur :-) Sonuç olarak yağlar arasındaki bölümler şekilli bir şekilde alınarak bu görünüm veriyor. Yani 15,000 TL küsür para harcayıp, koca “1” yağınız olmuyor da, ameliyat başarılı geçerse “6 küçük top” yağınız oluyor :-)

    Cevapla
    • Evet, diğer dediğinde de… Dünyadaki en iyi anti-depresan egzersizdir kuşkusuz!

     Cevapla

Yorum Paylaşınız