Toy Kimdir? Toy’a ne oldu?

Merhabalar… Blog yazmayalı biraz uzun zaman oldu sanki? :-)

Her ne kadar yorumlarda aktif olmaya çalışsam da Blog yazmak için fazla bekledim. Bu yazıyı özellikle Musess için yazıyorum. Kendisine hep destek olacağım, tabii sizlere de :-) Çünkü artık sizler benim için kocaman bir aile oldunuz.

Şu anda P90X yapmıyorum. Bu sizler için ilk hayal kırıklığı :-( Ve ikinci hayal kırıklığı da en az 2 hafta kadar sonra başlayabilirim. Bu benim üçüncü P90X’e başlayışım olacak. Birincisinde daha önce de bahsettiğim gibi Ağustos 2014’te bir hafta yapıp bırakmıştım. Ardından 7 Eylül’de tekrar başladım. Yapmadığım ve yapamadığım günler de olsa 45. güne gelmiştim.

Ama ne mi oldu? Ben pis boğazıma sahip çıkamadığım için hala koca göbekli, mutsuz, pişmanlıklar içinde bir durumdaydım. Başladığım durumdan neredeyse hiç farkım yoktu (değişen şeylerden de birazdan bahsedeceğim). Ama bunun tek suçlusu benim. P90X’in bana vereceği mükemmel sonuçları kendi elimle ittim. P90X’i beslenme düzeni hariç layığıyla yapmıştım. Fakat beslenme olmayınca olmuyor, bunu asla unutmayın!

Ben bu 45 günden (tekrar söylüyorum, tamamen benim suçum) sonuç alamayınca Aykut Hocaya bu durumdan bahsettim. Ve yeniden başlasam mı diye sordum ve Aykut Hocamızın da tavsiyesi ile yeniden başlayacağım. Bu sefer düzenli devam edip sağlıklı beslenmek şartıyla. Bu olaylar olalı tam 15 gün oluyor.

Şimdi bana neden hala başlamadın diye soracaksınız. Bunun bir çok sebebi var. Bana göre bu nedenler bahane değil. Çünkü bunlar okul, iş vs. değil. Şimdi sebepleri de sıralıyorum:

1- Beslenme düzenimi oturtmaya çalışıyorum.

2- Üç kez tamir ettirmeme rağmen laptopum sürekli DVD oynatıcısında problem çıkardı. Ama şu anda hallettim.

3- Çok sevdiğim bir akrabam tehlikeli bir ameliyat geçirecek. 2-3 gün hastanede onunla kalacağım (ameliyat tarihi yeni belli oldu).

4- Bu akrabamın belki 2-3 hafta boyunca sürekli benim yardımıma ihtiyacı olacak.

5- Kardeşlerimle daha fazla ilgilenmem gerekiyor.

Eveeettt… Sıra geldi bu kadarcık sürede bile P90X’in bana kattıklarına :)

1- Daha enerjik ve hızlıyım.

2- Daha düzenli bir insan oldum.

3- Buz gibi su ile duş alabiliyorum.

4- Belki bu soğuk duşun da etkisiyle daha sıkı bir cildim oldu ve bağışıklık sistemim güçlendi.

5- Abur cuburlarla bir ilgim kalmadı.

6- Vücudumdaki kaslar giderek sıkılaştı :)

7- Daha güçlüyüm. 25 kiloluk suyu, 11’er basamaklı 7 kat merdivenden çıkarttım. Tabii diğer ağır şeyleri de çok daha rahat kaldırabiliyorum.

8- Yiyeceklerde sürekli sağlıklı seçenekler arıyorum.

Bu Blog biraz fazla uzun oldu şimdi de :) En iyisi ben bunun devamını ikinci bir blogla tamamlayayım.

Not: Aykut Hoca nereye koyar bilemiyorum ama ben şimdiden söyleyeyim; zayıf olan fotoğraflar P90X’le 32. günümde falan çektiğim fotoğraflar (gri kıyafetle, 65 kg olduğum). Kilolu olanlar da P90X’i bıraktıktan sonraki, yani şu andaki fotoğraflarım (pembe ile, 68 kilo olduğum).

Toy Blog

25 Yorum

 1. Merhaba,
  Baslangic tarihi belli oldumu? Belki sizin icinde yeni yilin ilk gunu baslangic icin iyi bir zaman olabilir.

  Cevapla
 2. The Rock

  Soğuk suyla dus almak dışında diğer tüm yazdiklarini bende yaşantımda uyguluyorum ama nedense sıcak su ile dus almak daha bi tatlı geliyor belki de alışkanlıktan olsa gerek :)

  Cevapla
  • Toy

   Evet,insan sıcağa alışınca soğuk su ile duş yapmak zorlaşıyor :-)

   Cevapla
 3. icten

  Harikasın,
  Ben programı bitireceğine ve sağlıklı bir yaşam süreceğine eminim.

  Cevapla
  • Toy

   Çok teşekkür ederim :)
   P90X’ten en iyi sonucu elde etmek için elimden geleni yapacağım.

   Cevapla
 4. Maşallah resimlerde vücut değeriniz iyi gözüküyor. Yakınınıza geçmiş olsun umarım akında en rahat verimli bir şekilde yapar sonuçlarını bekleriz.

  Cevapla
  • Toy

   Çok teşekkür ederim :-)
   Bu sefer her şey farklı olacak! :)

   Cevapla
 5. musess

  Yakınına çok çok geçmiş olsun toy dün sitenin her yanında seni aradım tam özletmiştin ki kendini birde baktım blog geldi….bence çok bir kilon yok her iki resimdede yağ oranının fazla olduğunu düşünmüyorum . Yeme konusunda bir şey diyemem aynısını bende yapıyorum :) pisboğazlıkta kimse yarışamaz benimle son bir aydır önemli olan tüm bu engellerine rağmen yeniden başlama azmi göstermen ve buralarda olman :) ben sana güveniyorum toy eninde sonunda yapacaksın senin kaçtı toy?tekrar çok çok geçmiş olsun acil şifalar!

  Cevapla
  • Toy

   Çok sağol Musess :-)
   Aslında bloğu yazalı 4-5 gün oluyor ama Aykut hocanın yayınlamaya ancak fırsatı oldu :-)
   Yağ oranım düşükse ne mutlu bana :) Bir ara diyetisyene gidiyordum ama aylar oldu,o yüzden yağ oranım hakkında pek bir fikrim yok :/
   Yemek konusunu halletsek her şeyi yaparız da…İşte …
   O da olacak artık,canımızı sıkmamamız lazım.
   Bu sefer çok kararlıyım Musess.Başarmak için elimden geleni yapacağım.Gerekirse evdeki bütün yemekleri çöpe atarım (belki de sokak hayvanlarına veririm :)) ama boğazımı tutarım.
   Zaten biz acıktığımız için yemiyoruz.Sanki içimizdeki ikinci kişi sürekli bizi yönetiyor :/
   Boyumun kaç olduğunu sordun galiba Musess :) Boyum 173.
   Çok teşekkür ederim Musess :-)

   Cevapla
   • musess

    Evet tam Tahmin ettiğim gibi yağ oranın zaten fazla olmaz olamaz boyun ve kilon dengeli ayrıca çok şanslısın boyun çok iyi bu konuda maşallah sana:) seni çok sempatik buluyorum çok tatlısın seni tanımadan reelde çok sevdim….bir tur P90x ile birlikte o boyla tabiri caizse manken gibi olacağından yüzde yüz eminim nazar değmesin inşallah

    Cevapla
    • Toy

     Bende seni çok sevdim Musess :-) <3
     Umarım bir gün tanışma fırsatımız olur :)
     Sende çok pozitif,enerji dolu,pes etmeyen bir insansın.
     Çok teşekkür ederim,manken gibi olmaya daha çok var…
     Ama sen yolu yarıladın bile :)
     İncecik bir belin var,fiziğin çok düzgün gözüküyor fotoğraflarında :-)
     Bence sen şimdiden bizim mankenimiz oldun :)

     Cevapla
     • musess

      Neden olmasın :) belki bir gün birlikte p90x bile yapabiliriz toy….. Ben o durumu boydan kaybediyorum toy ama senin bu konuda kocaman bir avantajın var. :) daha çok yok bence az kalmış birinci tur sonu istediğin ölçülere kavuşacağından eminim ben sadece biraz sabır….yakınının durumu iyidir inşallah

      Cevapla
 6. merverol

  Merhaba ilk resmini bilmiyorum ama 32. Gün resimlerin gayet iyi duruyor. İnşallah bu sefer 90 günü tamamlarsın.başarılar :)

  Cevapla
  • Toy

   Çok teşekkür ederim :-)
   Güzel sözleriniz bana motive kaynağı oldu :-)
   İlk gün resminin olduğu bir blogda yayınlarım :)

   Cevapla
 7. Erkan

  Şu gün atlama olayı bence devamlılık arzetmediği sürece çok mühim değil heralde. Misal dün akşma tüm şehri etkileyen elektrik kesintisi yüzünden plyo antrenmanımı yapamadım. gece 2 de kalkıp su içtim hala elektrik yoktu. Bugün plyo yapacağım bugünün antrenmanını da yarın yoga yerine yapıcam. 1-2 gün aksatınca bırakayım gitsin dememk lazım. ben 20 gün hiç yapamadım hastalandığım dönem.

  Cevapla
  • umtku

   Aynen katılıyorum sonuç olarak misafir gelir, hastalık var,elektrik kesilir,her gün tam yapabiliriz die bir kural yok ki. Önemli olan alışkanlık haline getirmemek..

   Cevapla
   • Toy

    Bu sefer kararlıyım.Ne olursa olsun her gün yapacağım.Benim yapmadığım günlerden bazılarının sebebi de şu oluyordu mesela;
    sabah:çok açım,daha ayılmadım,öğlen yaparım.
    Gece:çok yorgunum sabah yaparım…
    Ama artık bunlar olmayacak :-)

    Cevapla
  • Toy

   Hastalandığınız dönem çok üzülmüştüm.İyi ki pes etmediniz,iyi ki devam ettiniz :-)
   Zıplama antrenmanında başarılar dilerim :)
   İnsanın kalbi zor dayanıyor doğrusu :)

   Cevapla
 8. umtku

  Öncelikle geçmiş olsun dilerim.. beslenme olayına gelecek olursak temiz beslenme olayını ben bilmeden zaten yapıyormuşum :) 32 günlük fotoğrafta tahminen beslenme düzeni oturmamıştı ama göbek kalmamış demek ki 90 günün sonunda gayet güzel olacak.. bazen düşünüyorum iki yıl önce p90x le tanışmış olsaydım şu anda nasıl olurdum diye.. Geçmişi unut yeni tanıştın say ve başla birikimin ve burada ki motivasyonla sonunu getireceksin.. 1 gün kaçırdım diyiğipte bırakma ben ne günler kaçırdım ilk turda :) 2. Aydan sonra tatile gidip 1 ay yedim içtim yattım dönünce 3.ayı bitirdim he doğrumuydu değildi.. 1 ay araya ragmen 6 kilogram gitmişti bırakmak çözüm değil.. 2. Turum gayet güzel gidiyor atladığım oluyormu derseniz kesinlikle :) işe yaramayacak endişem yok strese girmiyorum Allah ömür verirse nice 90 lar bitiririm..
  Başarılar dilerim

  Cevapla
  • Toy

   32.gün sonucumda nadiren sağlıklı beslenmiştim ama son üç gün çok dikkat etmiştim.Vücudum bana çok hızlı tepki veriyor.Sğlıklı beslendiğim ve spor yaptığım zaman hemen kilo verip kaslanmaya başlıyorum.Ama sağlıksız beslenip,spor yapmadığım zaman kocaman bir göbeğim ve mutsuz bir ruh halim oluyor.
   2

   Cevapla
   • Toy

    Yorumum daha bitmeden yanlışlıkla gönderdim :-)
    2.turunuz da olmanız ne güzel,çok sevindim sizin adınıza :)
    Umarım bende bu sefer ilk turumu tamamlar,ikinciye başlarım :)

    Cevapla
 9. Erkan

  Öncelikle geçmiş olsun akrabanıza, allah şifa versin size de kolay gelsin. O göbek 10 günde gider ben size söyleyeyim.

  Hatırlatmakta fayda görüyorum, başlayıp bırakırsanız evinize geliyoruz. Ona göre.

  Cevapla
  • Toy

   10 günde gider dediniz ya içime bir su serpildi,teşekkür ederim :)
   Söz bu sefer bırakmayacağım :-)

   Cevapla
 10. Selam Toy,

  Yazının yayınlanması bir kaç gün gecikti pardon.

  Blog için teşekkürler. Aslında hepimiz merak ediyorduk. İlk gün fotoğrafın yok ama bence 32. gün fotoğrafın gayet iyi gözüküyormuş. İnsan düşünüyor, 32. günde bu kadarsa 90 günü tamamladığında ne olurdu diye?

  İşte bunu görmenin tek bir yolu var, sanırım onu da sen biliyorsun.

  Başlama tarihini bu şekilde dikkatlice seçmen de çok yerinde. Sonuç olarak akrabanın yanında kalman gerektiğinde P90X’in tekrar sekteye uğraması doğru olmazdı.

  Ama hazır olduğunda başla, ve bitir… Biz bugüne kadar P90X’i bitirdiğine pişman olan ya da sonuç almayan tek bir kişi bile görmedik; eminim senin sonuçların da çok iyi olacaktır.

  Şimdiden başarılar…

  Aykut

  Cevapla
  • Toy

   Önemli değil hocam :-)
   Bir an önce tekrar başlamak istiyorum.P90X’i o kadar özledim ki…
   Bu sefer hiç ara vermeden,sağlıklı beslenerek,düzenli ve başarılı bir şekilde yapacağım.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız