Tony ile 2 Hafta…

Öncelikle Herkese Merhabalar,

Uzun yıllardır spor yapan birisiydim. Üniversite hayatımda da bu spor yapma geleneği tavan yapmıştı ve hayatımın en iyi fiziğine ulaşmıştım. 2 günde bir tam 10 km koşardım, olabildiğince fit bir insandım. Taa ki, üniversite bitip çalışmaya başlayıncaya kadar…

Ofis ortamındaki çalışma ve düzensiz beslenme ile birlikte fiziğim inanılmaz bozuldu. Önceleri takılmasam da zamanla inanılmaz bir takıntı haline gelmişti ancak yoğun iş hayatım yüzünden de bir türlü tekrar başlayamamıştım. Her sabah başlamak istiyor ancak akşam yorgunluktan sızıp kalıyordum. Kardeşime dert yanarken bana P90X’i önerdi. Bir akşam karar verdim ve başladım. İlk gün bitmiş ve pes etmeye hazır bir halde yatağıma uzandım. Ertesi gün her yerim hamlamış şekilde kalktım, tekrardan başlayayım yapamazsam bırakırım dedim. Ancak her DVD’de Tony Horton’un “Elinizden geleni yapın, yapamıyorsanız, ki başlarda bu çok normal, sadece Play tuşuna basın” söylemleriyle DVD’leri yapar oldum.

16. günüm bugün ama galiba şimdiden göbeğimin %60’ı gitmiş durumda, kollarım ve omuzlarım inanılmaz derecede gelişti. Ki daha 16 gün sonuçları bunlar. Şimdilik tek handikapım var; beslenme… İlk başlarda çok zorlanmıştım yemeği keserken. Rüyamda tatlılar, börekler görüyordum. Ancak o kadar katı bir diyet uyguladım ki şimdi de yemek yiyemez hale geldim. Bazı sabahlar 1 elma ile kahvaltı yaptığım oluyor. Fakat ara öğünlerimi, öğle ve akşam yemeklerini asla kaçırmıyorum.

Şimdilik daha uzun yazmak istemiyorum. Sadece P90X’i herkese tavsiye ediyorum :-) Her hafta başında sonuçlarımı yazmaya çalışacağım. Resimlerimi de 90. günün sonunda paylaşırım.

Selamlar,

P90X… Bring it! :)

3 Yorum

 1. Kabanf

  Teşekkür ederim :) Dün ki Plyo-X antrenmanında tansiyonum düştü, sanırım beslenmeyi biraz daha artırmalıyım :) Ayrıca bir sorum olacak, protein tozu kullanmak yerine spordan sonra 1 kutu nesquikli süt içsek aynı etkiye yakın bir etki yaratır mı?

  Cevapla
  • merhabalar plyo bu 1000 kalori ve uzerıne kadar yaktırıor cok normal bızde aynısını yaşadık da nesquik tuketme yerıne portakal kivi ananas gibii sevdiniz meyveleri karıştırın içine ıspanak gibi sevdiniz sebzeleri koyup için ben en kötü durumdad 100 gram yogurt içine lor peynır koyuyorum tuketıyorum sonra ise süt içiorum veya ton balıgı tuketıyorum

   Cevapla
 2. Tony ile geçen 2 haftanı, inanılmaz başarını, pozitif enerjini ve motivasyonunu kutlarım. Takipte olacağız. Çünkü 90 gün sonuçlarının çok çok iyi olacağını tahmin ediyorum :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız