Survivor İzlemek mi, Survivor Vücudu Edinmek mi?!

Hemmen baştan söyleyelim, yandaki fotoğraftaki “Survivor Anıl”ın bu inanılmaz değişimi P90X ile yaptığını söylemeyeceğiz burada; tartışmaya açacağımız konu biraz farklı!

Bugün nedense denk geldi ve belki 2,5 – 3 saattir TV’de zapping yapıyorum; D-Smart’ta işe yarar kanalların başladığı 22 ile 31’deki NTV arasında gidip geliyorum… Bu yaklaşık 3 saat içerisinde, iyi programlar, kötü programlar ama hiç değişmeyen tek bir şey vardı, o da gözüme takılıp duran Survivor programı. Aslında asıl gözüme (ve aklıma) takılan bu programın ne kadar da uzun sürdüğüydü. İşin garibi, daha belki bir belki iki gün önce aynı Survivor yine gözüme çarpmıştı. O yayının da bundan kısa olduğunu zannetmiyorum.

Yani yaklaşık 2 ya da 3 gün içerisinde, Survivor programının tutkunu, ona neredeyse (tabii ki reklamlar da dahil) 6 saat zaman vermiş olmalı. Bu rakam bir haftaya vurulduğunda daha da artabilir, yayın akışı ve sıklığını bilmiyorum doğrusu.

Şimdi gelelim söylemek istediğimize… İnsanların P90X gibi, işe yaradığı ve isteyen herkesi süper bir fiziğe kavuşturabileceği artık şüphe götürmeyen bir programdan alıkoyan yegane sebep, günde o ortalama 1 saati vermenin zorluğu düşüncesi. Oysa bir Survivor meraklısı için o haftalık 6 saat neredeyse daha 2 günde bitti gitti bile!

O zaman gelelim baştaki sorumuza… Siz hangisini tercih edeceksiniz? Survivor izlemek mi, yoksa izleyeceğiniz süre içerisinde gerçekten imrendiğiniz o Survivor vücutlarından birini bizzat kendinize edinmek mi? İşte bütün mesele bu… Ha unutmadan, kapak fotoğrafındaki Anıl’ın o vücudu Survivor’u izleyerek kazandığını hiç sanmıyorum.

Not: Şimdi Acun Abi’yi kızdırmayalım, çünkü Acun Medya’da da P90X ile tanıştırdığımız pek çok kişi var :-) Burada sözümüz tabii ki tek bir programa değil, umarız asil anlatmak istediğimizi anlatabilmişizdir.

15 Yorum

 1. hasanın turabinin hilminin vücutları hala fit dururken neden anıl eski haline döndü acaba?yaptığı spordan çok ilaçlarla şişirmemiydi?

  Cevapla
  • Survivor izlemişliğim yok ama bu aynı sözü son günlerde çok duydum. Tabii ki vücut ağırlığı kullanarak yapılan bir fizik her zaman daha kalıcıdır.

   Cevapla
  • Kesinlikle. Çok fazla protein tozu ve özellikle STEROID kullanmış. Haliyle bi ay kullanmayınca eridi mahvoldu gitti. İlk geldiğinde yine yağlıydı yağlar gidince kaslar ortaya çıktı şimdi hali yine burdaki gibi. Steroidleri eriyince bu hale geldi arkadaş.

   Cevapla
 2. MERHABA bne muay thai kickboks ve boks dallarında sporcuyum pek çok yerde şampiyonluğum var ama kilo sorunum var kilomu kolay veya normal bir şekilde vermem için ne önerirsiniz ??

  Cevapla
 3. cok guzel bir konu olmus kaldiki basvuru yapanlardan en ii vucuda sahip olanlaritercih edildigini dusunursek 3ayda onlardan daha iisine kavusursunuz 1gunluk survivor programk 1haftalik p90x programina tekamul edior :) ben basvuru yapmisdjm secmelere cagrilmisdhm ne yazikki finallere denk gelmisdi:) bugun kesin olarak gidecegimi bilim p90xile hazrlanirkm.guc kondusyon denge hersey p90xde mevcut

  Cevapla
 4. Hayati

  Survivor gerçekten bir p90x kullanıcısının ateşleyicisi olabilir; ama bilinçli izlenebilirse, oradaki mücadele de bireysel ya da grupça olsun 90 gün boyunca sürüyor. Biz programdan alacağımızı alalım gerisi P90X’İ hayatına alamayanların olsun:)

  Cevapla
 5. mmurat

  survivorda P90X mezunu varsa, yarışmayı kesin kazanır.

  Cevapla
 6. ayhan3404

  kesinlikle güzel bir konu be paylaşım olmuş onlarda ki kaslar artık bende de var :) 1 saat zaman ayırdım :) o kasları yaptım :)

  Cevapla
  • mmurat

   ondaki kaslar sende var da, sendeki bakışlar onda yok arkadaşım.

   Cevapla
   • Evet literatüre “Ayhan Bakışı” girsin artık :-)

    Cevapla
    • ayhan3404

     hocam bununla alakalı çalışmalar yapıcam :) bencede girmeli :)

     Cevapla
   • ayhan3404

    sağol murat :) bakışlar :) evet benimde sonradan dikkatimi çekti:) ne hırs yapmısım

    Cevapla
 7. icten

  Televizyon kesinlikle zaman kaybı, üstelik hiç bir Tv programı size zeka vermek için tasarlanmamıştır.

  Cevapla
  • mmurat

   size tamamen katılıyorum İcten. Bu ve benzeri TV programları insanları resmen uyutuyor

   Cevapla
 8. Kesinlikle katılıyorum!

  Not: NBA maçlarının da sadece son çeyreğini seyreden biri olarak.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız