Son 10 Gün, O T-Shirt’ün Hakkını Vermek!

Merhabalar, son haftalara yaklaşırken motivasyonunuzu yükseltmek için bir yazı yazayım dedim. Öncelikle site için şunları söylemem gerekir. Gördüğüm en natural site, yabancı coachların sitelerine girdim, özel bloglarında sohbet de ettim ve gördüğüm tek şey satış, protein tozları, shakerlar, aletler… amazon.com gibi herşey var, işinize yarayan yaramayan, yumurta dahi satacaklar nerdeyse amaçlar belli! P90XTR bu yandan onlardan sıyrılıyor, sadece programlar var, satış amacından çok yardım ve bilgilendirmek amacıyla kurulmuş. Aykut Hocam sağolsun aksini isteseydi, shakeologyler, Wheyler satışı olurdu sitede :-)

Aykut Hocam’ın dediği gibi, sitede çok fazla şu yağ yakıcı alsam nasıl olur, şunu tüketsem kilo verir miyim ya da alır mıyım, veya daha fazla nasıl terlerim tarzı sorular var. Sadece odaklanın, motivasyon aslında sizsiniz… Bugün 80. günüm hayatımın bir parçası gibi oldu P90X, evdekiler de alıştı, odama çekildiğimde herkes anlıyor ve daha fazla desteklerini önüme gelen yemekten dahi anlıyorsun, sana göre ayarlanmış menüden… Ben istediğimden fazlasına kavuştum. Önceleri, hayatta düzenli birisi değildim, her zaman herşeyi yarı yolda bırakan, şıpsevdi biriydim, çok iyi başlayıp tırt çıkardım, ama şimdi 80. gündeyim eksiksiz :-) Bunun daha 2. turu Insanity Hybrid’i gelecek, daha zorları gelecek… No Problem, başarmak için zamanım var.

Sitede gördüğüm şey ise kolaya kaçmak, en hafif şekilde atlatmak isteIbrahim - 4yenler oluyor. Bu “ekstrem” bir program ve bir müddet sonra ekstremin ta kendisi siz oluyorsunuz. Babamdan çok görmeye başladım Tony’yi :-) Türkçe altyazılar da sağolsun, ufaktan ingilizce kelime bilgimi de genişletti, özellike Ab Ripper’da “Switch – Değiş” o yanmanın da hissiyle anlamını hemen kavrıyor insan :-)

P90X yapanlar çevresindekilerden her zaman farklıdır bence, çevrenizde Yoga yapan var mı? Plyo ? Core Synergistics? Veya hergün bu “acıyı” yaptıkça seven ve devam eden? Siz farklısınız, çevrenizden farklı olmaya devam etmek için dahi yapılır, değişimi söylemeye bile gerek yok, vücudun konuşmaya başlıyor. Kuzenimin nişanlısı çok kilo vermişsin biraz kaslan dedi, o an sadece kollarımı gösterdim tepkisi “Ooo farklı kas grupları da çıkmış” oldu. Bir de o durum var, vücudumda dirsek yanında kas çıktı, bacaklarda hiç görmediğim kaslar gözükmeye başladı, bunlar da mı varmış diyorum. 10 gün sonra mezun oluyorum ve P90X T-shirtüm olacak, peki sizin ne zaman olacak? :-)

Bu arada çarşıda AVM’lerde parayla satın alamazsınız, alın teriyle çalışarak kazanabilirsiniz. Kanıt mı? Aşağıdaki fotoğraflarda. Sadece 90 gün, siz neden yapmayasınız… Görüşürüz P90X-TR.

Ibrahim - 2

İbrahim Ter

54 Yorum

 1. merhabalar xkankx yaparsın kardeşim hatta 17 yaşında p90x başlamak demek esnek fit güçlü ve temeli sağlam yapmak demek senin yaşındayken benim sadece kondisyonum vardı o yaşlarda düzgünde beslenmezdik http://www.p90xtr.com/p90x-baslama-formu/ sitesinden ulaşabilirsin formu doldurup beslenme ve antremanlar üzerine soruların olursa her türlü yardmcı olurum başarılar kısa süre içinde aramızda seni de görmek isteriz..

  Cevapla
 2. aykut hocam sitede gezinirken gördüm vaybe zaman ne çabuk geçmiş:D resimdeki vücudumla şimdiki arasında daglar kadar fark var özellikle kol ve gögüs

  Cevapla
  • İbrahim Abi merhaba ben de başlamak istiyorum P90X’e yaşım 17 fazla kilom yok ama ben güzel bir vücuda sahip olmak istiyorum nerden alabilirim bu ürünü?

   Cevapla
 3. ibrahim sabırsızlıkla bekliyoruz 90 günkü değişimini aykut hocada bir an önce yayınlarsa cok iyi olur :)

  Cevapla
  • öyle abartılacak bir vücut yok ya sadece kg azaltıp yağ yaktım:D

   Cevapla
 4. serhat

  daha fazla gaza gelmemiz için senin raporu görmek lazım İbrahim :)

  Cevapla
  • ben 90 günümde resimleri çekip paylaştım .D üstüne yazımıda göndedim top aykut hocamda

   Cevapla
 5. Açılsa artık şu konu:D

  Cevapla
 6. serhat

  ilk haftalarda tek kol 3-4 kg son haftalara doğru 10-12 diyorsun doğrmu anlamışım.

  Cevapla
  • yok hayır genelde 8 ile 12 kg ağırlıkla çalıştım ilk hafta 8 kg ben ağırlıgı son 3 tekrarda yorulmaya göre ayarlıyordum.

   Cevapla
 7. serhat

  İbrahim sen kaçkiloluklarla çalıştın shoulders te, videoda sürekli değiştiriyolar. benim dambıllarda ayarlı olduğu için,sürekli vida sıkıştırmakla geçiyor :) buda soğumama neden oluyor.

  Cevapla
  • bende demir döküm 8kg ve seninki gibi ayarlı 25kg dambıl vardı bu tony dahi zor hareketlerde tony 4 5 kg ıle çalıştıgı hareketleri 3 4 kg ıle çalışıyordum geri kalannda min.8kg optimum çift dambılda tek kol 10 12 kg kaldırıyordum deişiyordu ya son haftalarda butun agırlıkları tek bır dambıla takıp yapıordum agırlıkdan zıyade nizami dogru yapmak önemli..

   Cevapla
   • 3-4 kg kullandığım hareketler tony’in 5 ile 6kg yaptığı hareketler ben en düşük 8kg 10kg yapdım genelde bazı hareketler var çift kol tek kol daha agır kg ile de yapabilirim ama ne yazıkki set 25kg top. ağırlığı

    Cevapla
    • serhat

     biraz anlam bozukluğu olmuş sanırım ,birşey anlayamadım.

     Cevapla
 8. başarılarının devamını dilerim… bende 80. günü bu gün bitirdim…

  gayet güzel gidiyor…

  bitiminde p90x2 ye başlamayı düşünüyorum yalnız…

  şu yoga roller nedir bulamadım… açıkçası.. buna bir alternatif bulabilmek lazım ama nasıl?

  Cevapla
 9. serhat

  valla bu sefer çok iddialıyım İbrahim,bırakmıycam,Tony Mony hakgetire :))

  Cevapla
 10. serhat

  concentration curls hareketindekinide merak ettim,ağırlıklar yakın görünüyor lakin azda olsun fark var gibi.

  Cevapla
 11. serhat

  Aykut Hocam,
  in and out bicep curls hareketinde örneğin .

  Cevapla
 12. serhat

  Aykut Hoca veya İbrahim
  Shoulders.Arms videosunda Tony hoca :) kaç kilo dumbell kullnıyor. 10 veya 8kg mı

  Cevapla
  • Hemen kontrol edelim Serhat.

   Ancak soru eksik olmuş, hangi hareket için soruyorsun?

   Cevapla
   • Aykut hocam mailim gelmedimi size?

    Cevapla
    • Değişim fotoğrafların mı İbrahim. Geldi, yayınlamak için yazını bekliyoruz. :-)

     Cevapla
     • hocam yazımı da attım dun resimler ve yazıları da gönderdim size:D

      Cevapla
  • serhat lbs olduğu için kaç kg olduğunu bilmiyorum Tony ile yarışa mı girdin?:D

   Cevapla
 13. Nette dolaşan fotolar gibi olucakmı sizinkide çok merak ediyorum. Fakat programınız bittiği gün resim koymadınız sanırım adminin önerisiyle daha iyi gözükmesi için su diyeti yapıyorsunuz :D

  Cevapla
  • Sanırım şaka yaptınız :-) İbrahim’in son gün fotoğrafları bende var ve değişim süper. Sadece final yazısını bekliyoruz, hep beraber yayınlamak için.

   Çok Yakında…

   Cevapla
  • nette dolaşan resimler kadar olurmu bilmiyorum ama google de araştırınca bazılarından daha iyi oldugunu gördüm bazıların vücudu çok abartılı onla 2 tur yapmış bunu da unutmamak gerekir su diyetimi:D:D:D ilkez duyuyorum suyu bırak ben diet dahi yapmadım p90x de özgürce sağlıklı besinleri tükettim.

   Cevapla
 14. benim bu gün 3 . günümde bende 1 hafta nasıl geçti onla ilgili yazı yazmak istiyorum

  Cevapla
 15. hocam ben nasıl böyle bir yazı ve fotografları nereden paylaşabilirim siteden birsey anlamadm da

  Cevapla
  • admin tarafından açılması gerekiyor sitede yazı paylaşımı için.

   Cevapla
 16. bitmedi mi hala, nerede after fotosu :)

  Cevapla
  • resimleri çektim 1 2 güne de yazıyı biritip koyacağım:D

   Cevapla
 17. Yarın başlama günüm,bu yazıyı okumak iyi geldi;)

  Cevapla
 18. ilayda

  :((

  Cevapla
 19. serhat

  son 1 gün sanırım İbrahim.resimleri bekliyoruz.

  Cevapla
 20. 1hafta önce 78 kg daha tartılmadım 83 den düşdüm ben zaten çok fazla kg vermek istemiyordum ki 75 74 düştüm kaşık kadar suratım kaldı sonra protein agırlıklı beslenerek 78’e çıkdım sanırım o kg dayım yag bilmiyorum ama kas dersen vücudumda bilmedim yerlerde kaslar cıkdı dirsek yanı karın yanları ön kol parmaklar dahi kaslanıyor kolumuzu düz tuttumuzda dümdüz olur dimi ben düz tutyorum kenarlarında şişmeler var kas yani ilkez görüyorum sırtı saymıyorum 2 3 gün sonra prog bitiyor fotoya baktıgında sen söylersin:D vücudumda yağ sadece alt karın bölgemde kaldı fazla varsa orada vardır

  Cevapla
 21. 90 günde kaç kilo verdiniz ?
  % kaç yağ oranına gerilediniz ?
  Kas oranınız nasıl değişt ?

  SOn olarak bifore-after koymanızı bekliyoruz :)

  Cevapla
 22. Gün itibariyle ben de 90 günlük değişim sürecime başlamış bulunuyorum. Sabah 5:45’te kalktım ama gözümde ne uyku ne bir şey vardı. Başlamanın heyecanından olsa gerek :) Videodaki azmanlara kafa tutup programı tamamlayamama riski ve vücudun hamlığını atmadan kasları zorlamamak adına tekrar sayısını 10’da tutmama rağmen (şınav için konuşuyorum tabi, 10 barfiks çekiyor olsam başka ne isterim ki :)) ikinci setin son 2 şınav hareketini yapamadım. Bugün vücudum o kadar dingin ki, her türlü fiziksel aktiviteye düşünmeden girebilecek kadar iyi hissediyorum kendimi. Yarın sabahı iple çekiyorum diyebilirim. Bu motivasyon yüklü yazı ve fotoğraflar da bana güç veriyor.

  Cevapla
 23. az kalmış ibrahim tebrik ederim :)

  Cevapla
 24. ibrhm kardeşim öncelikle seni tebrik etmek istiyorum azminde ve sabrından dolayı bu yazdığın yazı için de teşekkür ediyorum benimde p90x de bugun 10. günüm yapmam gerekn yoga egzersizi var başım ağrıdı için başlamadım daha ama 10 dk sonra kalkp yapacgım.Benim tek sıkıntım bazı hareketleri tam olarak yapamıyorum cok zorlanıyor vucudum umarım zamanla düzelir . Başarılarını devamını dilerim..

  Cevapla
 25. merhaba ibrahim
  Bu arada gercekten degişmissin eski fotograflarını da inceledigimde…
  Başarılarının devamını dilerim.

  Cevapla
  • teşekkür ederim umarım sizde istediginiz görünüme sahip olursunuz başarıla..

   Cevapla
 26. İbrahim yazı için teşekkürler.

  Zaman çok çabuk geçiyor aslında. Bu şekilde dolu dolu geçirmek ve zamanın hakkını vermek güzel bir şey olsa gerek. Şimdiden P90X’i tamamladığın için tebrik ediyorum :).

  Cevapla
  • 60 dakika 60 gün yazımda da bunu belirtmiştim ilk idmanım 60 dakika çok zor geçmişti bitmiştimve bir baktım 60 gün geçmiş şimdide son 6 gündeyim.D

   Cevapla
 27. Merhabalar
  Gizli gizli takip ettigim bu sitede hep okuyucu olarak kaldım
  benimde son iki hafta insallah bitirdigimde fotografları koyacam
  Bende her işi yarıda bıraktıgım için nazar degmesin diye yazmıyordum.
  İnşallah iki hafta bitince türkiyeye bir P90x Clasic meyzunu daha olacak
  Bu arada yaşım 39 herkese şimdiden Başarılar

  Cevapla
 28. Six packler ne durumda?

  Cevapla
  • 90 gün fotomda görürsünüz inş.:D gerçi çok üstdüzey degil ama no problem 2 turu var daha

   Cevapla
 29. İbrahim Süper bir yazı olmuş.. Başarıların devamını diliyorum..

  Cevapla
 30. bu resim çekildim gün maçta ayagımı sakaltadıgım ıcın 100/100 tempoyla yapmamıştım zıplama temelli oldugu için ayagıma zarar vememek için ilk plyo yapdıgımda ter den boğulacakdım:D

  Cevapla
 31. Wowww! Heyecan verici ve motive edici bir yazı olmuş. Aslında vücudumun şu anda oldukça fit olduğunu düşünüyorum ama bu kadar terletebilen bir egzersiz programının, bana da kazandıracağı çok şey olacaktır.

  Ben de çok yakında başlamayı düşünüyorum.

  Cevapla
 32. Çok sagolun hocam yarınla birlikte son haftaya giriyorum zaman çok çabu geçti yanlız saçlar felan baya dağıtmışım plyometrics sonrası olunca:D

  Cevapla
  • bykandi20

   Merhabalar bi sorum olacak yemek yemenin saati oluyor mu yani şöyle heryerde saat akşam 8e kadar yemeği bitirin diyor böyle bir şey var mı? 9 da yemiştim mesela ben ama beslenme tablosuna uyarak

   Cevapla
   • keşke son yere yazsaydın yorumu zor gördüm biz robot degiliz sonuçta bazenleri bu tarz şeyler olcak sıkıntı etmeD:

    Cevapla
 33. İbrahim Merhaba,

  Sen ne kadar bu siteye çok şey borçlu olduğunu söylesen de, bu sitede sana çok borçlu. İnanılmaz motive edici bir yazı ve fotolar.

  Yiyecek zehirlenmesinden başımı kaldıramadığım ve siteyi ihmal etmek zorunda kaldığım şu son günlerde, senin yorumların ve şimdi yazın ilaç gibi geldi :-)

  Herkese çok iyi bir Rol Model olacağını hissediyorum.

  Not: Bu Yiyecek Zehirlenmesinden sonra bir daha kolay kolay dışarıda yememek üzerine bir yazı da ben yazmayı düşünüyorum :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız