Şehir Efsaneleri… 1

P90X Türkiye’de yeni bir yazı dizisi… Şehir Efsaneleri! Amacınız ister zayıflamak, yağ yakmak, ister kas kütlesi ile hacim kazanmak olsun, çevremiz her zaman aslında şehir efsaneleri ile sarılmış durumda.

Unutmayın ki, hiçbir şey bilmemekten daha kötü ve tehlikeli olan bir şey varsa o da yanlış bilmek ama doğru bildiğini zannetmektir.

İşte bu başlık altında kısa kısa (uzun yazılarla sizi sıkmamak adına :-) bu şehir efsanelerine değineceğiz ve bir anlamda genellikle yanıltıcı olan bu şehir efsanelerini çürüteceğiz.

Şehir Efsanesi: Kasın yağa dönüşmesi ya da yağı kasa dönüştürmek!

Kesinlikle “Şehir Efsanesi” sıfatını hak eden en yaygın deyişlerden birisidir. Tabii ki gerçekte ne yağ kasa dönüşür ne de kas yağa dönüşebilir. Kas geliştirmek ve vücut yağını azaltmak tamamen farklı süreçlerdir (ama aynı anda da yapılabilir).

Yağ yakar, kas inşa edersiniz ancak birinin diğerine dönüşmesi fikri, ancak kurşunun altına dönüşmesi kadar muhtemeldir.

3 Yorum

 1. BBatuhan

  Efsane avcıları :D Bu arada çevremde yağı kasa çevirme deyimini kullanan oldukça fazla kişi var, yanılgıda olduklarını söylemem lazım :=)

  Cevapla
 2. Aykut hocam sizi online gördüm clean bulk ile ilgili bir soru sordum cevaplarmısınız?

  Cevapla
 3. Hocam yine çok güzel bir yazı dizisi olacak gibi duruyor. Şimdiden devamını merak ettim. Elinize sağlık, bizlere çok doğru bir şekilde destek oluyorsunuz.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız