Push-up Pump… Muş-up Pump…

Reklamın iyisi-kötüsü olmaz deyip, bu tip konulara çok dalmak istemesek de, P90X-Türkiye’nin bir sosyal sorumluluğu da var diyerek, yerimizde duramıyoruz yine!..

Bugün Milliyet Gazetesi’nin internet sayfasında gezinenler, sitenin en görünen yerinde kocaman “BUNU DA YAPTILAR!” başlıklı bir habere denk gelebilir. Haber dediysek, aslında haber görünümlü bir ilan! (Allahı var, sağ alt köşesinde ufacık bir “ilandır” yazıyor, hakkını yemeyelim). Zayıflarken aynı anda kaslarınızı geliştirin… Zayıflamak hiç bu kadar kolay olmamıştı… vs…

İşte sosyal sorumluluk dedik, P90X Türkiye olarak bu ürünü biraz incelemek istedik. Ürün, bir şınav çekme aleti. İlk kez 1905 ile 1910 yılları arasında bulunduğu varsayılan (kaynak Wiki) ve günümüze kadar neredeyse hiç bozulmadan gelen şınav hareketi için neden bir alete ihtiyaç duyulsun, güzel soru? Ya da siz yanlardan ittikçe, bisiklet selesi gibi bir pedin göğsünüze bastırması iyi midir kötü müdür, o da başka bir güzel soru?! Bu güzel soruların cevaplarına baktığımızda, Amazon’daki yorumlar da çok ikna olmuş gözükmüyor. 120 kişiden 35’i “orta”, 20’si “kötü”, 12’si de “çok kötü” olarak sınıflandırmış.

Bizim sonucumuz ise; sizi kanepenizden kaldırıp hareket ettirecek her şey, aslında iyidir. Amma ve lakin, bunun için iki yanlarından bastırıp, ortasından sizi ittirecek bir bisiklet selesine de ihtiyacınız yok! “Şınav şınavdır”, kalkın ve istediğiniz zaman çekin. Henüz nizami bir şınav çekemiyorsanız, ayaklarınızın değil dizlerinizin üzerinde deneyin. Onu da yapamıyorsanız şınav (Plank) pozisyonunda sabit durarak başlayın…

Son sözümüz de, genel olarak bu “haber görünümlü ilan” kırmalarına… Hadi bu en azından bir nevi spor aletidir. Ama bu tip “ilan/haber”lerde bilmem mutasyona uğramış küflü bir erik fotoğrafının altında “bunu yedi hayatı değişti – sen de ye senin de değişsin!” tarzında, merdiven altı üretim haplar-çaylar vs. görmek de olasılık dışı değil. Amman dikkat diyoruz!

Ve tabii diyoruz ki, iyi ki sen varsın P90X!

Fitness Pump

 

17 Yorum

 1. merverol

  Merhaba hocam :)) yine güzel yazılar görüyoruM sitede :) milliyet e hep bakarım ama girmediğim güne denk gelmiş. Kesinlikle aletsiz daha kolay çekilir, hiç yapamıyorsan dizlerin üstünde yap. çok şükür p90x sayesinde şınav çekmeye başladım. Başlangıç dizlerle olsada şimdi normal çekiyorum ;)).Şimdi spor yapmıyorum ama hala yapıyormuş gibiyim gücüm, enerjim gayet yerinde içimden yaşlı bir teyze çıkmış gibi :))))) sanırım sonbahar -kış benim spor zamanım ;) p90x ten kopmak olmaz bugün olmasa bile tekrar başlayacağım gün gelecektir :)

  Cevapla
 2. sehla

  Ben neden habere baktığımda ilk basta yeşil elbiseli hoş bayanı baya bi süzdüm bilmiyorum :)))

  Cevapla
  • Artık göğüslerini taşıyamıyormuş hanımefendi!!! :-)

   Cevapla
  • :D Gerçekten düşünülesi bi durum zira bunu umut felan demiş olsaydı çok normal bi durum olurdu :))

   Cevapla
   • sehla

    ama oliver

    sende üzülmedin mi ? :))

    Cevapla
    • Kadının durumuna mı ? Sen söyleyene kadar görmemiştim bile ama gerçekten görmemiştim :)) üzüldüm ya sorma çok içim burkuldu ne büyük derdi varmış

     Cevapla
    • Bu arada ” :D Gerçekten düşünülesi bi durum zira bunu umut felan demiş olsaydı çok normal bi durum olurdu :)) ” derken senin o kadını bayağı bi süzmenden bahsettim , sanki yanlış anladın gibi geldi de :)

     Cevapla
     • sehla

      hayır ya yanlıs anlamadım.. Kadınlar kadınları daha fazla süzer, yani erkeklerden daha fazla. Çünkü detaycıyız .. kAdının haline üzüldüm hemcinsim sonuçta :))

      Cevapla
 3. Xqaly

  Bu aleti çık alan olur eminim çünkü bizim insanımız her zaman kolayına kaçar herşeyin. Bence böyle bir alet alacağıma kendi kol omuz sırt kaslarımın hepsini kendi vücuduma bırakırım ve p90x’imle direk kaslarıma dokunurum :))

  Cevapla
  • Aslında bu alet, bir şeyi “kolaylaştırıyor” gibime de gelmedi, benim için sanki “zorlaştırıyor” en azından komplike hale getiriyor gibi.

   Bizler (P90X’çiler) şınavı Yoga-X’te “çerez” niyetine yapan kişiler olarak, tabii ki etkisi de sonuçları da kıyas kabul etmeyecektir.

   Cevapla
 4. Sanırım kas yapma ve zayıflama durumlarının sadece spor aletleri ile yapılabileceğini düşünen pek çok insanı kandıracaktır bu alet :)

  Cevapla
  • Zannetmem… Yani olmasın öyle :-)

   Cevapla
   • Biz dekor amaçlı kosu bandı alan bir milletiz hocam hatırlatmak isterim :p

    Cevapla
    • Doğru söylüyorsun. Oturduğum sitenin altına spor salonu açılacağında 20’ye yakın daire kullanmadıkları koşu bantlarını bağışlamak istemiş. Yönetici Emekli Astsubay Amca bana soruyordu, bu kadar koşu bandını ne yapacağız evladım diye?! :-)

     Cevapla
     • Hahahaha :)) görüldüğü üzere çok yardımsever ve paylaşımcı bir milletiz :))

      Cevapla
 5. Ahahahahahaha :-) Daha bu sabah iş yerinde Milliyet’te denk geldim, şimdi burada bu yazıyı görmek çok ironik oldu :-)

  Bir de yazıda bahsettiğiniz o mutasyona uğramış küflü erik dediğiniz fotoğraf da Face’te falan hep karşıma çıkıyor :-) Böyle ucundan beyaz sümük gibi, meme ucu gibi birşey çıkmış, hakkaten nedir o yahu :-)

  Aykut Hocam biz de diyoruz ki, iyi ki siz varsınız :-)

  Cevapla
  • Merhaba Zeynep :-)

   Rica ederim, elimizden geldiğince bilgilerimizi paylaşıyoruz.

   Ama o bahsettiğim erik midir artık neyse, onu görmüş olmanıza da şaşırdım; bir tek benim dikkatimi çekiyor böyle şeyler sanıyordum :-)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız