P90X’le Tanışmam ve İlk Günüm

Belki de hayaldi..! Filmlerde veya videolardaki kaslı üçgen vucuda kavuşmak ama hayaller gerçekleştirilmek için kurulur dedim ve bu yola baş vurdum. Önceleri sağda solda bulduğum  3 – 5 dakikalık  fitness  videolarıyla kendi çapımda bir şeyler yapmayı denedim, olmadı. Spor salonuna gitmeye karar verdim, gittim 2 ay! Aksine kilo aldım, hocalar ilgilenmedi, ortam kalabalıktı, salon evin yoluna tersti, yağmur yağdı, çamur oldu… derken ondan da vazgeçtik. Kendi kendime, sen olduğun gibi ol, zayıflayıp ne yapacaksın demeye başladım, derken kilom 78, 80, 85, 90, 93 oldu. Sonra tekrar hayallerim aklıma geldi ama bu sefer kararlıydım çünkü artık merdiven çıkamaz, yürüyemez olmuştum, sağlık problemlerim çıkmaya başlamıştı. Kara kara düşünüp elalemin kaslı videolarını izlerken P90X ile tanıştım. Videolara baktım geneli yabancıydı yapıp sonuç alanların, herhalde Türkiye’de bu program yok derken de p90xtr’ye ulaştım.

Önce kararsızdım,  90 günde olur mu, olmaz mı, çünkü hep duyduğumuz kas yapmak zahmetli iş, ancak 3-5 senede olur. Ama milyonlarca insan bunu yapmış, yüzlerce video var piyasada, demek ki birşeyler var dedim ve  P90X Başlama Formu‘nu doldurdum. Yanlış hatırlamıyorsam akşam geç saatlerdi, siteden Aykut Hocamın da numarasını aldım ve yattım. O gece bayağı düşündüm, bu yola başvurdun, yüzlerce örnek var, bu fırsatı kaçırma, hayalinin peşinden koş dedim kendi kendime.

Ertesi  sabah Aykut Hocam hemen geri döndü bana,  geniş kapsamlı her şeyi tek tek anlattı program hakkında, malzemeler hakkında, protein tozu falan filan, aklımda hiç soru işareti kalmadı. Maille telefonla  her şekilde ilgilendi. Program gelene kadar da diğer malzemeleri aldım. Aykut Hocam programa 12 Kasım 2012 olarak başlama tarihi verdi,  her şeyim hazırdı, malzemeler ve program da gelmişti. Tek sorun ortam kalmıştı, onu da çözdüm, odamdaki fazlalık olan yatağı kaldırdım, kendime mini bir spor salonu yaptım :-) Aykut Hocamdan son bir kaç tüyolar aldıktan sonra kendime şunu dedim, önündeki yol zorlu bir yol, eğer kolay olsa herkes başarırdı. Kolayı herkes yapar, zoru ise kendine inanalar ve güvenenler yapar dedim ve bugün programa start verdim.

Çok gazla ve heyecanla başladım ama 20 dakikadan sonra  pertim cıktı :-) 25 tekrar olan hareketleri anca 10 tekrar – 15 tekrar yapabildim ama her hareketi yaptım ve ilk günü geçtim. Şu dikkatimi çekti, o kadar evde kendi kendime spor yaptım, o kadar salona gittim ben hiç bu kadar terlememiştim  ve  hareketleri tam yapamama rağmen resimden bunu siz de görebilirsiniz. Bugünkü programı bitireli 2 saat olmasına rağmen hala tüm kaslarım kendi kendine titriyo,  ama şuna inanıyorum, bugün 10 tekrar yaptığım hareketi yarın 11, öbür gün 15 diye diye 25’e çıkaracağım.

Aşağıdaki fotoğraf ilk gün hatırası kalsın. Şimdi uyku zamanı…

Moment

8 Yorum

 1. Sanırım gün sayısı olarak seninle tam tamına aynı gündeyiz. Bugün itibarıyla ben de başvurdum. Eğer yazı yayınlama hakkım olursa, sana ciddi rakip olacağım :-)

  Cevapla
  • kesinlikle yazmalısın anılarını yazmak insana ayrı bir motivasyon veriyo inşallah pes etmeden 90 günüde bitiririz bu arada :)

   Cevapla
 2. Merhabalar,

  Birinci gün hangi DVD’yi yaptınız acaba? Ve kaç dakika sürdü?

  Cevapla
  • Aykut hocamın kişiye özel hazırladığı proğrama göre benim proğramımda ilk gün CoreSynergistics ve Ab Ripper X var toplamda 1 saat 15 dk falan tutuyo

   Cevapla
 3. Düşüncelerime tercüman bir yazı olmuş :-) Başarılarının ve motivasyonunun devamını diliyorum.

  Cevapla
  • Sağol dostum teşekkür ederim ; başlamadan hiç bişe olmuyo ilk başlayanlar için tecrübe olsun diye yazıyı yazdım benim programda 2. günüm oldu bu azimle inşallah 90 günü bitircem ama sadece 90 gün değil önemli olan sürekli spor ve sağlıklı yaşam her zaman hedefimiz olmalı…

   Cevapla
 4. İlk yorum benden olsun o zaman :-) Kimse reklam yaptığını düşünmesin çünkü gerçekten hepsi kendi cümlelerin. Akıttığın terleri ve motivasyonunu tebrik ediyorum.

  Bu arada, P90X yorumlarını sitede paylaşmak isteyen diğer herkes de iletişime geçebilir. Kazanacağınız mükemmel bir vücudun dışında, bir de torunlarınıza bırakacağınız bir anınız olur :-)

  Cevapla
  • Aykut Hocam çok teşekkür ederimmm :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız