P90X’i Denemeniz İçin 10 Sebep

Bugünlerde, inanılmaz P90X sonuçlarını içeren yazılar yağmur gibi akarken, (eğer hala :-) P90X’e başlayıp başlamamakta tereddütü olanlar varsa, bu yazı onlar için! Takipçisi tam 1 Milyon’u aşan, Türkiye’nin en büyük Ev Fitness sitesi P90X-TR’den önce, ister Türkçe desteği eksikliğinden ister de doğru bilgi noksanlığından olsun, ABD’nin aksine Türkiye’deki “başarı hikayeleri” örnekleri az sayıdayken, bugün P90X-TR desteği ile yola başlamış ve istediği sonuçları alamamış kişi yok gibi. Öyle ki, burada tanık olduğunuz yerli başarı örnekleri, artık yabancı enternasyonal blog’lara konu olmakta, tüm dünyada örnek gösterilmekte.

İşte, sizin de hayatınızı değiştirmeniz ve yeni “siz” ile aranızda aslında sadece 90 gün varken, P90X’i denemeniz için 10 sebebi derledik.

1) Durağan Değil: P90X’in bu denli başarılı olmasının (her zaman ve herkes için) belki de en önemli sebebi, bugüne kadar bildiğiniz ya da denediğiniz alışageldik egzersizlerden ve yöntemlerden çok farklı olması. Spor salonunda saatlerce koşu bandında koşabilir ya da günde 1000 mekik çekebilirsiniz. Ama bunların hiçbiri P90X’in size vereceği sonuçları vermeyecektir. P90X, durağanlıktan çok uzak egzersizleri ve size özel olarak hazırlanmış Program Takvimi ile, vücudunuzun adapte olup gelişmeyi bırakmasına izin vermeden, 90 gün boyunca durmaksızın bir ilerleme sağlayıp, sizi çok daha kısa sürede, çok daha iyi bir fiziğe kavuşturur.

2) Eğlenceli: P90X’in lideri Tony Horton ve çetesi, ortalama 1 saatlik DVD’ler boyunca, sizi bu işi istemeden, zorla yapar gibi değil, zevk alarak ve eğlenerek yapmanızı bir şekilde sağlayacaktır. Böylece yarım bırakmayı değil, bir sonraki günü iple çekmeyi düşüneceksiniz. Kimse, çoğu spor salonunda olduğu gibi asık suratlı, egosu fazlaca şişkin bir eğitmenle çalışmak istemez. Evinize P90X’i ve Tony’i misafir ettiğinizde farkı göreceksiniz.

3) Çok İyi Dizayn Edilmiş Egzersizler: Yoga’dan, Plyometrics Zıplama Antremanı’na, klasik ağırlık kaldırmadan, Kenpo Karate’ye… P90X’te birbirinden farklı ve çok iyi dizayn edilmiş egzersizlerle karşılaşacaksınız. Vücudunuzda varlığını bile bilmediğiniz kaslar ile tanışacak, T-Shirt’ünüz renk değiştirene kadar terleyeceksiniz.

4) Doğru Beslenme Tercihleri: Her P90X Seti, P90X Beslenme Tablosu desteği ile gelir. DVD başına 600 ila 900 kalori yaktıran P90X Programı’nda, vücudunuzu aç bırakan o diyetleri unutun. Burada “diyet” yapmayacak, “sağlıklı besleneceksiniz”. P90X Beslenme Tablosu, tüketmemeniz gereken besinleri elimine etmenizi sağlarken, her öğün tüketebileceğiniz besin tavsiyeleriyle, daha sağlıklı ve ömür boyu sürecek doğru beslenme alışkanlığı kazanmanızı sağlayacaktır.

5) Daha Hızlı Bir Metabolizma: P90X’in başarıyla kullandığı metotlardan biri de “High Intensive Workout” tekniğidir. Yani, yerinde yerleştirilmiş kısa molalar ile nabzınız egzersizler boyunca yüksek tutulur. Bu da gün (ve gece) boyu daha hızlı bir metabolizma, hızla yakılan yağlar ve daha enerjik, kolay yorulmayan bir bünye demek. Yaptığınız 1 saatlik P90X egzersizlerinin faydalarını, günün geri kalan 23 saatinde de fazlasıyla göreceksiniz.

6) Mental Fayda: Başladıktan kısa süre içerisinde P90X’in faydalarını sadece fiziksel olarak değil, mental olarak da görmeye başlayacaksınız. Günün P90X saati, sizi koşuşturmacanın stresinden uzaklaştırarak, genel olarak daha stressiz, çabuk sinirlenmeyen, daha enerjik, daha mutlu ve niyahetinde daha kaliteli bir yaşam standardı sürmenizi sağlayacaktır. Hem, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

7) Meydan Okuma: P90X’in çok kolay lokma olmadığını ve belki de hayatınızın en önemli “meydan okuma”larından biri olduğunu hatırlatalım. Ama ona devam etmenin, ve bitirdiğinizde aldığınız sonuçların güzelliği ve haklı gururu da zaten burada. P90X Programı, internette sörf yaparken önünüze çıkan “1 haftada Brad Pitt oldu” ya da “bunu için zayıflayın” safsatalarından değil. Unutmayın, çok kolay olanlar genellikle, işe yaramayan ve kıymeti olmayanlardır. P90X’in meydan okumasına karşılık verin ve sonuçlarını fazlasıyla alacaksınız.

8) Kendi Evinizin Konforunda: Bugüne kadar spora ya da hayatınızı daha sağlıklı kılacak bir aktiviteye başlamamak için bir sebebiniz vardı… Zaman! Full-time çalışan, tüm gün sınavlarla ve ödevleriyle boğuşan ya da ev işlerini zor yetiştiren birinden, her gün spor salonuna gitmesini bekleyemeyebiliriz. Ama kendi evinizin konforunda, ortalama 1 saatinizi kendinize ayırmanızı sağlayabilirsiniz. Engelleri ve bahaneleri ortadan kaldırdığınızda, devamlılığınız daha kolay sağlanacak, kısa sürede çevrenizden almaya başlayacağınız iltifatlar bile, size devam etmeniz ve bitirmeniz için gerekli motivasyonu verecektir.

9) Doğru Destek: P90X-Türkiye sitesi öncesi, yerli başarı örneklerinin sayısı oldukça azken, şimdi Türkiye’nin dört bir yanından gelen başarı sonuçlarının ve “Öncesi & Sonrası” fotoğraflarının bir sebebi var. O da, doğru destek. Unutmayın ki doğru destek, yani amaçlarınız doğrultusunda doğru hazırlanmış bir Program Takvimi, anadiliniz destekli Egzersiz DVD’leri, gerektiğinde ulaşılabilirlik, motivasyonel destek, benzer amaçları olan bir grubun parçası olmak… sizin istediğiniz hedeflere çok daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

10) Çünkü İşe Yarıyor: Aslında yukarıdaki maddelerin hiçbirinin hiçbir anlamı olmazdı… eğer P90X bu denli işe yarar ve sonuç verir olmasaydı! Hayatınızdaki geçen 90 günleri hatırlayın. Geçen yılbaşının ne kadar çabuk geçtiğini, göz açıp kapayınca kadar okulda kaçıncı sınıfa geldiğinizi ya da evleneli kaç yıl olduğunu… Bu 90 günler ve çok daha fazlası geçip gidiyor, taa ki siz bunu değiştirecek bir şeyler yapana kadar. Önünüzdeki sadece 90 günü P90X ile planlayın ve bir daha arkanıza bakmamacasına, yeni “siz”e merhaba deyin… İşte P90X’i denemeniz ve hayatınızın bir parçası yapmanız için bir numaralı sebep; her zaman, her yerde ve herkes için, işe yarayacak ve sonuç verecek olmasıdır.

 

16 Yorum

 1. :)selamliyorum sizi hocam :)

  Cevapla
 2. Empelyalist

  İbrahim abi face adresini alabilir miyim ben de?

  Cevapla
  • merhaba emperyalist aslında face ekleme iyi bakmıyorum kişisel bloglarım görüşlerimizi bakış açılarımız farklı yaşam tarzlarımız birbirimizi etkiler ve önyargı oluşturabilirz buurda bulunma amacımız p90x ve spor istersen e mail adresimi verebilrim ordan mail atabilirsin donniadarco_@hotmail.com daha iyi olur

   Cevapla
   • Bu söylediğine de çok katılıyorum İbrahim (Joe Bovino ve Pam “the Blam”in dostu, büyük P90X’çi İbrahim :-)

    Cevapla
 3. Yaklaşık 6 aydır siteyi takip ediyorum , bugüne nasipmiş üye olmak. Programa önümüzdeki ay başlayacağım , bu ay fazla yüklenmemek için İnsanity’nin yaratıcısı olan Shaun T.’nin Focus T25’e çalışıyorum. Sadede geleyim ; tavsiyelerinizi mesaj & mail yoluyla iletebilirmisiniz , teşekkürler. :)

  Cevapla
 4. İbrahim abi size ulaşacağım bi adres verirmisiniz ?

  Cevapla
 5. İşe yarıyor yaramazmı Cumartesi günü bisikletle İstanbulda Büyük adayı hiç zorlanmadan turladım. Gidenler var ise bilirler eğimini adanın. Kız arkadaşım hayretler içinde bana bakım eminim içinden manyak diyordu bana:)

  Aykut Hocam her şey için teşekkür ederim. Bu arada son 6 günüm geldi ve bayramdan sonra hybrite başlayacağım sizinle konuştuğumuz gibi. CD ler ve program hazırmıdır acaba :)))

  Cevapla
 6. Metehan

  Maddelerin hepsi gerçekten çok doğru belkide bugün ki o basketboldaki verimliliğimi P90X’e borçluyum :)

  Cevapla
 7. Evet İbrahim abi hatta seni ekledim 2 gün önce face den :)

  Cevapla
  • tmmdır mesaj attım sana Aykut hocanın blog yazısını da işgal etmiyelim:D

   Cevapla
 8. Bunların hepsini yaşayarak gördügüm için gözümde canlandı resimleri p90x yapmanın diger egzersizlerden ayıran farklılıklarını göz önüne sermiş aykut hocam çok önemli bir yazı olmuş

  Cevapla
 9. kelimesi kelimesine hak veriyor ve destekliyorum hocam arkanızdayım :)

  Cevapla
  • okan avatar resimdeki sen misin?

   Cevapla
 10. Bu güzel yazıya yorum yapılmamış, ben yapayım bari :)

  Özellikle son maddenin üzerinde durmak istiyorum, işe yarıyor..

  Phase1 ‘ i bugün bitirdim ve sonuçlar 75 kilodan 70 kiloya düştüm.

  Omuz , göğüs çevresi ve bacaklar kaslandı..

  Küçük sandığım o kocaman göbek pek çok olmasa da küçüldü :)

  Daha ne olsun :)

  I love you Aykut HOCAM :D

  Cevapla
  • Teşekkürler :-)

   Ve daha ilk 30 günündeki başarıların için tebrikler. Evet, zaten en önemli maddenin 10. (ve 9 da :-) olduğunu söyledim.

   P90X İŞE YARIYOR!!!

   Cevapla

Yorum Paylaşınız