P90X ve Aşk…

Siz hiç aşık oldunuz mu?

P90X yapma sürecini pek çok yönüyle aşka benzetiyorum. Arzulama, sorgulama, birleşme veya ayrılık.

İşte P90X’e başlama ve sürdürme de, tıpkı aşık olma süreci gibi. Çoğu kez tutkulu bir istekle başlar, acabalarla ve sorgulamalarla devam eder. Sonunda ise birleşme (başarma) ile devam eder veya ayrılma (yarım bırakma) ile son bulur.

Aşk ilişkisindeki tedirginlikler, P90X’e ilk başlarken de var. Onu yaparak muhteşem bir vücuda kavuşacağımızın hayali, aşkın ilk kıvılcımları gibi. Ancak ona başlamakla başlamamak arasında bocalama, aşkın o ilk tereddütleri. Hiç başlayamayacak olsanız dahi, belki ömür boyu sizi kemirecek “ya hayatımın aşkı oysa ve artık kaçtıysa” düşünceleri…

P90X’e başladınız diyelim, aşık olup ilişkiye girdiniz. Ya onu devam ettirmek? İstikrarlı bir şekilde onu yapmayı sürdürmek de, aşka gereken değeri verip onu beslemeye benzer. Fedakarlık olmadan ikisinde de başarıya ulaşılamıyor. Zaman vermek gerekiyor.

P90X’in adrenalin duygusu, aşkın heyecanı. Bazen yaşanan pes etme isteği, aşkın hüznü, endişesi… Zihnini meşgul etmesi, acı çekmek… Ahh, acısız aşk olur mu? İşte bu da öyle!

13 Yorum

 1. 19 yaşındayım bir kere bile sevgilim olmadı belki p90x bittikten sonra olur :D

  Cevapla
 2. umtku

  P90x nedir sorusunun cevabı… tebrik ederim çok güzel kalemine pardon klavyene sağlık:) p90x nedir diyenlere bunu okutup aşk olduğunu göstereceğim :)

  Cevapla
 3. viXen

  İçinde aşk saklı:-) harika yazı

  Cevapla
 4. çok güzel keyifli ve farklı bakış açısıyla güzel bir yazı olmuş çok keyifle okudum hatta sonunda kendi kendime birde baglılık var dedim ayrıldıgında birinden tamamen kopamıyorsun baglandığından p90xde öle ara verdıkden sonra hemen başlamak ıstıorsun yada tamamen bırakamıyorsun aklına kalıyor
  umarım daha çok blog yazısı yazarsınız kolay gelsin:D

  Cevapla
 5. SerdarD

  Ecem çok güzel bir yazı olmuş.

  Arkadaşlara katılıyorum, kalemin çok kuvvetli bence; umarım başka paylaşımlar da görürüz.

  Cevapla
  • Ecem

   Herkese tek tek teşekkür ediyorum. Utandırdınız beni :-)

   Cevapla
 6. tam1basbelasi

  slmlar herkese 3 yıl aradan sonra yine ben eski şifremle giremedim o yüzden bu yeni hesabı açtım . bugün tekrardan p90x e başlıyorum hocam blog yazmak istiyorum yetki verebilir misin . eski id ‘ im hakan23slr :)

  Cevapla
 7. teoman.T

  Cok guzel bi yazi olmuss tskler bitmesin istedik :) ama bitii :))

  Cevapla
 8. UgurDUZLA

  Uzun zaman sonra okuduğum en güzel blog, teşekkür ederim.

  Cevapla
 9. Çağrı

  Anasayfaya sabitlenmesi gereken bir yazı olmuş başka yazılar da bekliyoruz

  Cevapla
 10. Bayıldım! Facebook’umda paylaştım bile.

  İşte bu, daha fazla bayan katılımı :-)

  Cevapla
 11. Woooowwww…. Son zamanlarda okuduğum en etkileyici yazılardan biri oldu (değişim fotoları içeren yazıları ayrı bir yere koyuyorum -- onların değeri de çok ayrı :)

  Açıkçası, bir hevesle Blog paylaşma yetkisi isteyenlerin hatırı sayılır bir bölümü “fos” çıkar ve sesleri solukları çıkmaz ama sizinki öyle olmadı.

  Yazılarınızın devamını da görmek isteriz, teşekkürler.

  Cevapla
  • Ecem

   Ben teşekkür ederim Aykut Hocam.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız