P90X İşe Yaramıyor!!!

Çok sansasyonel bir giriş oldu değil mi?! Günümüz dünyasında internette hemen her şeyi bulmak mümkün… Mesela, 2012’de Maya Takvimi’ne göre kıyamet kopacağı(!) yayıldığında, İzmir’in normalde pek in geçmez – cin geçmez Şirince Köyü, sağlam bir “kıyamet bereketi” yaşamamış mıydı? Yani internete “yaşadığınız dünya aslında yuvarlak değil, tepsi gibi düzdür” deseniz bile sonuç çıkacak neredeyse (6. yüzyılda Google olsa idi ondan başka da çıkmazdı zaten).

Hal böyle olunca, biz de denemek için internette “P90X İşe Yaramıyor”u arattık. İlk önce Türkçe arama yaptığımızda, Google elinden geleni yaptı ancak tek karşımıza çıkan “Spor Salonları Neden İşe Yaramıyor” adlı P90X-TR makalesi oldu :-)

Umudumuzu kaybetmedik, daha fazla sonuç bulabileceğimizi düşündüğümüz “P90X doesn’t work” yazdık İngilizce olarak. Voila! Karşımıza bu başlıkla 3 Youtube videosu çıktı, heyecanlandık!..

Bu başlıkta birinci sıradaki video, P90X’in ilk başta nasıl, göbeği titreten kemerler, bir gecede hayatı değiştiren sihirli haplar gibi sanıldığını anlatıyor ve kendi 2 tur P90X’inin sonunda 27 kilo yağdan kurtulduğundan bahsederek, adete bizlerle dalga geçiyordu…

İkinci video ise, yine önceki tüm sağlık sorunlarından nasıl P90X ile kurtulduğunu anlatan bir elemanındı… Videonun başlığını “P90X doesn’t work” koyarak sanırız bizim gibi fazla meraklılardan hit almak istemişti, bunu da başardı! (Not: Muhtemelen benzer şekilde, yıllar sonra biri internette “P90X işe yaramıyor” yazdığında da karşısına şu an okuduğunuz bu yazı çıkacak, ama olsun.)

Ve P90X’in işe yaramayacağına dair son umudumuz, üçüncü videoya kalmıştı… P90X’in işe yaramamasının tek sebebi ne olabilirdi? Daha fazla uzatmadan, bu videoyu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz… Anladık ki, eğer evinizde NORMAN adında, ayak altında dolaşıp tüm egzersizlerde sizi rahatsız edecek bir ev köpeğiniz yoksa… P90X %100 işe yarayacaktır!

Bu araştırma yazısı da, başarısız bir şekilde burada biter… Kahretsin, dünya yuvarlak ve P90X işe yarıyor!

P90X’in Sonuç Vermeyebileceği Tek Koşul…

7 Yorum

 1. musess

  Aykut hoca farkı ile müthiş bir yazı :)

  Cevapla
 2. Derya_01

  Hahaha :-) Çok ironik bir yazı olmuş. Aynen, P90X’in işe yaramama ihtimali yok! Tabii yapabilirsem :-)

  Cevapla
 3. merverol

  :))) benim köpeğim yok ama 2 yaşında oğlum var, ilk gün onunla yaptım 8 nolu dvd yi. Nerde rahat bırakmadı üstüme çıktı hareketleri doğru düzgün yapamadım gerçi oğlum çok eğlendi :))) ama anladım ki onunla yapamayacağım. Artık o uyurken yapıyorum.ben de araştırırken olumsuz birşey görmedim.

  Cevapla
 4. umtku

  Haha kahretsin bende işe yarıyor da başkasını bilemem.. çok şey okudum p90x hakkında işe yaramadığına denk gelmedim..

  Cevapla
 5. icten

  Çok şanslıyım ki benim köpeğimin o taraklarda hiç bezi yok. Spor değil de yemek yapmanız lazım sizi rahatsız etmesi için.

  Cevapla
 6. Hiç o açıdan bakmamıştım :-)

  Cevapla
 7. Erkan

  O degilde eleman harbi kalasmis. Gorebildigimiz hareketlerin hic birini dogru yapmiyor ya da yapamiyor. Sanirin kopek te bunun farkinda ve onu uyarmaya calisiyor.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız