P90X ‘e Başlamadan Önce…

Yaş 44, kilo 128, boy 185 cm… Sadece yemek için yaşayan bir yaratık. Aaa! Murat ne kadar kilo almışsın, bu ne hal cümleleri, giyecek bişey bulamama… Her sofrada “çok yedin yeter artık” kavgaları. Evde koltuk, arabada koltuk, işte koltuk. Merdiven çıkamama, yere eğilememe, nefes alamama, geceleri uyuyamama. Baş ağrıları, boyun ve bel fıtığı, dizde menüsküs, omuzda tendon dejenerasyonu, tansiyon 15/10. Kalp çarpıntıları, ben spor yapamam bahaneleri vs. vs. vs…

Obez olmuşum paniğiyle acaba zayıflama hapları mı kullansam, acaba ameliyat mı olsam, acaba… acaba… acaba… Ne yapacağını bilememekten kaynaklanan çaresizlik sancıları.

Sonra Aykut Hocamı gördüm internette. İyi ki görmüşüm. Hiçbir bahaneye sığınmadan ısmarladım setimi. Yapamazsın bu kiloyla dediler, alaycı bakışlar, 2. gün bırakırsın ifadesi dolu bakışlar. Yapacağım yeter, n’olacaksa olsun artık dedim.

Bu gün 10. gün. Resmen savaşıyorum. Hayatımda hiçbir şeyi böyle inatla yapmamıştım. Blogdaki tüm yazıları okuyorum ve o kadar çok şey öğreniyorum ki… Aranıza katılabilmek dileğiyle.

Sevgiler.

7 Yorum

 1. bjcaksontr

  Hayattaki en büyük zevk başkalarının yapamazsın dediği şeyleri yapmaktır… aramıza hoş geldiniz… motivasyonunuz daim olur dilerim :))

  Cevapla
 2. mmurat

  hepinize tek tek teşekkür ederim arkadaşlarım. Buraya ilk gün fotoğrafımı nasıl atıcam yardımcı olur musunuz.bilgisayarla aram çok iyi değil. Resmimi atayımki daha çok motive olabileyim

  Cevapla
 3. süpersin murat abi…!!!
  insanların başarılı kişilere olan alerjisi hedefimize yürüdüğümüz yoldaki en büyük engelimiz aslında…
  beni de en çok zorlayan şey bu. inatla kulaklarımı tıkıyorum. 25 gün oldu. yazılarını bekliyorum çünkü aynı frekanstayız.
  bizi cesaretlendir abi

  Cevapla
 4. Ugur_K

  Murat abi merhaba sen bu duygu düşüncelerle 10.gunu tamamladysan eminmki 90 gun sonra cok mutlu olucagin bi fizige kavusucaksin suphen olmain tebrikler! Motivasyonunu kaybetme

  Cevapla
 5. Bu azim ve kararlılığınızı kalan 80 gün boyunca da kaybetmeyin ve sonuçları gördükçe kaybetmeyeceğinizi de biliyorum. Gayet motive olmuş gözüküyorsunuz. Ulaş’ın da dediği gibi kafanızda bitirmişsiniz.

  Cevapla
 6. Abi 128 kg birine göre zayıflama hayal gibi görünsede p90x ile bu 3 ayda mümkün işi kafanda bitirdikten sonra hiç bir şey imkansız degil.Kimler ne Hallere geliyor işte bi örnek= https://www.youtube.com/watch?v=UkZwIsOsOc0

  Cevapla
 7. Murat abi öncelikle tebrikler gerçekten olayı kafanda bitirmişsin, diğer insanların ne dediğini şimdilik umursama onlara cevabın 3 ay sonraki sen ve başardıkların olacak! O anı düşün motivasyonunu sakın kaybetme ve elinden geleni yapmaya çalış eminim sonunda harika bir sonuç ortaya çıkacak başarılar ve bol şans.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız