Kendinize Güveninizi Arttırın!

Birçok insan hayatlarının belli bir evresinde mutlaka düşük özgüven sorunuyla başbaşa kalabilir. Güzellik ve başarı gibi beklentilerin çok yüksek olduğu modern toplumumuzda kendine güvenen bir birey olmak hiç de kolay değil. Kendinize olan güveninizi arttırmak, kişisel gelişiminiz açısından da size çok önemli bir katkı sağlayacaktır.  Aşağıda size kendinize güvenmenizi ve olduğunuz kişi olmaktan keyif almanızı sağlayacak 6 maddeyi bir araya getirdik.

1-Kendiniz olmaktan keyif alın:

Parmak izlerinize bakıp gülümseyin çünkü siz eşsizsiniz! Gülüşünüz, dünyaya bakış açınız, herşeyiyle tamamen size özgü. Kendinizi değerlendirirken sadece vücudunuzu ve görünümünüzü değil, sizi insan yapan diğer bütün özelliklerinizi de göz önünde bulundurun.

2-Değişmekten korkmayın ve kendinize inanın:

Görünümünüzle ilgili hoşlanmadığınız yanlarınız olabilir. Belki kendinizi aşırı kilolu, zayıf veya formsuz buluyor olabilirsiniz ancak her zaman bu özelliklerinizi değiştirebileceğinizi aklınızda bulundurun  ve kendinize inanın. Kilo vermek, bir işte başarılı olmak, insanlarla iyi ilişkiler kurmak… bunların hepsini başarmak ve istediğiniz an hayatınızda yolunda gitmeyen şeyleri değiştirebilmek için öncelikle kendinize inanmanız lazım. Evet, P90X Programı belki hayatınızı baştan aşağı pozitif bir şekilde değiştirmek için mükemmel bir araç; ama yine de asıl iş sizde bitecektir, bunu unutmayın.

3-Kendinize karşı her zaman nazik ve sabırlı olun:

Hatasız kul olmaz! Bu gerçekten de çok doğru bir söz ve yaradılışımız gereği hepimiz hata yapabilen canlılarız. Yaptığımız hatalarla kendimizi suçlamak o yaptığımız hataların etkisini kesinlikle hafifletmeyecektir. Yapmamız gereken, yaptığımız hatalardan ders çıkarmaya çalışmak ve bir sonraki seferde daha iyisini yapabileceğimize inanmak. Başaramadığınız bir konuda kendinizi asla hemen beceriksizlikle suçlamayın ve daha iyisi için kendinize güvenin. Örneğin, P90X’i defalarca yarım bırakıp, ama en sonunda istediği mükemmel sonuçlara kavuşanlara hemen hergün şahit olmaktayız.

4-Kendinizi sevin ki başkaları da sizi sevsin :

Kendinizi eğer öncelikle siz sevmezseniz kimsenin sizi sevmesini beklemeyin, tabi ki aileniz dışında. Kendi eşsizliğinizin, insani güzelliğinizin farkında vardığınız anda sizdeki bu değişim çevrenize de yansıyacaktır. Sizi gördüklerinde yüzünüzde yer alan o pozitif enerjiyi hisseden insanlar farkında olmadan kendilerini size daha yakın hissedeceklerdir. P90X’in inanılmaz fiziksel değişimlere yol açtığını artık biliyoruz ama bununla paralel olarak, mental olarak da sizi çok daha pozitif ve enerjik yapacağından da emin olabilirsiniz.

5-Yediklerinizden keyif alın:

Yemek yemekten keyif alın. Yiyecekler bize enerji verir ve hayatımızı devam ettirmemizi sağlar. Kendinizi sakın sıkmayın ve yemek yemeyi gözünüzde şeytani bir etkinliğe dönüştürmeyin. Yapmamız gerekenleri düşünmek bizi başarısızlığa, yemememiz gerekenleri düşünmek ise bizi kilo almaya götürür. Eğer yediklerinizden keyif almanıza izin verirseniz ve sevdiğiniz yiyecekleri daha sık yerseniz emin olun daha az yemeye başladığınızı farkedeceksiniz ve bu da size kilo verdirerek daha güzel bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.  

6- Egzersiz yapın.

Hareket etmek ve egzersiz yapmak kendinizi ve vücudunuzu harika hissetmenizi sağlar. Sadece modunuzu düzeltmekle kalmaz aynı zamanda kaslarınızı uyararak kendinizi daha zinde hissetmenizi de sağlar. Düzenli olarak egzersiz yapın. Egzersiz yapmak sizi ayrıca negatif düşüncelerinizden de uzaklaştıracak ve kafanızı boşaltmanıza olanak sağlayacaktır. Spor yapmanın vücudunuza yapacağı etkiyi ve daha güzel bir vücuda sahip olmaya başladığınızı görmek sizin kendinize daha çok güvenmenizi sağlayacaktır. Girdiğiniz yeni bir ortamda, açacağınız bir P90X sohbetinin size yeni arkadaşlıklar kazandırma ihtimali de çok yüksek!

.

3 Yorum

 1. ilayda

  yine süper :))

  Cevapla
  • Teşekkürler İlayda :-) Nasıl gidiyor? Devam değil mi?

   Cevapla
 2. İşte bu sitenin bu huyunu çok seviyorum. Tam motivasyonum düşmeye başladığında, ne yapıp edip beni yine gazlıyor! :-) Ve en önemlisi suçlayıcı değil. P90X’ı defalarca bırakmanın ya da ara vermenin OK olduğunu söylüyor, sonunda mutlaka başarıya ulaşacağımızı. Gerçekten de bugün, ara verdiğim yerden devam etmemi sağladığınız için (bir kez daha) çok teşekkürler.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız