İlk 30 Gün Sonuçları…

Herkese Merhabalar;

Bendeniz 30 günlük antrenmanını tamamlamış bir P90X çaylağı… Aslında 29 çünkü 30. gün çalışmamı (Plyometrics) bu yazıyı kaleme aldıktan sonra yapacağım. Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim, 26 yaşındayım ve fotolarda gördüğünüz gibi gayet göbekli birisiydim P90X’e başlamadan önce :)

Bugüne kadar 14 yaşımdan beri zaman zaman sporla uğraştım ancak bu uğraşların hiç bir zaman profesyonel olmadığı gibi aynı zamanda da uzun soluklu değildi. Hatta çoğu zorlamaydı (okuduğum okuldan dolayı)… Son 3 yıldır ise neredeyse hiç spor yapmamıştım ve vücudumun hali malumunuz…

25 Eylül 2014’de P90X ile tanıştım ve 1 Ekim’de başladım. Evet aslında şuan da 34. günümde olmam gerekiyordu. Bugüne kadar tüm DVD’leri sonuna kadar yaptım (ilk 2 hafta DVD’lerin Bonusları hariç). Hatta hiç bir dinlenme gününü boş geçmedim ve 7 no’lu Esneme DVD’sini uyguladım. Bir gelişme olduğu çok açık ancak sanki diğer arkadaşlara göre biraz daha gerideyim. Bunun da biraz daha beslenmemden kaynaklandığını düşünüyorum. Şunu belirteyim kesinlikle beslenme alışkanlığımı değiştirdim ama daha tam adapte olamadım. Sanırım zamanla daha da düzelecektir.

Bazı olumsuzluklar ve nöbetlerimden dolayı maalesef programımın 4 gün gerisindeyim ancak özellikle kendimden kaynaklı günler için bir çözüm buldum. Haftasonlarında günde 2 DVD’yi tekrar ederek ve dinlenme günlerimde Esneme DVD’sinin yanında 1 DVD’yi daha yaparak. Burada tüm P90X’çilere söz veriyorum :) Bu şekilde kendimi cezalandırmayı düşünüyorum, böylelikle o günlerdeki zorluklarını gözümün önüne getirip fire sayısını minimuma indirmeye çalışacağım.

60. ve 90. gün sonuçlarımda görüşmek üzere ;-)

18 Yorum

 1. çok güzel tebrik ederim size ulaşabileceğim soru için bir adres verirmisiniz ?

  Cevapla
 2. Fatih

  arkadaşlar güzel yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.. Daha yeni görüyorum geciken teşekkür için kusura bakmayın ;)

  Cevapla
 3. stranger

  Selam,
  p90x öyle kurgulanmışki ilk 30 gün alışma 2. 30gün başlama ve 3. 30 sonuç hiç sıkıntı yok elinden geleni yap emin ol sonuçlar daha mükemmel olacak.

  Cevapla
  • Fatih

   çok teşekkür ederim ;)

   Cevapla
 4. teoman.T

  Fatih bey aramiza hosgeldiniz
  Evet cok guzel bir degisim olmuss beslenmegi cogunlukla protein agirlikli yaparsaniz hem gun icersinde hemde sppr esnasinda piliniz cabuk bitme z. :) benik fikrimde budur elinizden.gelenin en iyisini yamaya calisin her zman soyledigim.gibi durmak yok yola devam :))

  Cevapla
  • Fatih

   teşekkür ederim teoman bey… Genelde protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyordum ama şimdi 2. aya girdim ve aykut hocanın da tavsiyesi üzerine 2. ayımda protein tozu almaya da başlıyorum. 60. gün sonuçları merakla bekleniyor ;)

   Cevapla
 5. umtku

  Tebrikler
  Güzel bi değişim olmuş. Aslında şu değişim fotoğraflarını herkese gösterebilsek isteyince emek edince neler olduğunu görseler.gerçi ben gıcığım her önüme gelene fotoğrafları gösteriyorum utanın diyorum.bu sporu yapan herkes 9 ay on günlük kimse farklı değil tek farkları kararlılık ve azim.

  Cevapla
  • Fatih

   teşekkür ederim… Kesinlikle size katılıyorum en önemli şey kararlılık ve devamlılık ve geçen yazılarda belirtildiği gibi PLAY tuşuna basabilmek :)

   Cevapla
 6. musess

  Tebrik ederim fatih bey.gayet net sonuçlar almışsınız göbek yarı yarıya gitmiş eminim güç olarak kendinizi eskiye nazaran daha iyi hissediyorsunuz. 60 90 günlük sonuçlarınızı bekliyoruz……böyle devam

  Cevapla
  • Fatih

   şuanki mutluluğumu tarif edemem muses :)) inanın bende 60 ve 90. günkü sonuçlarımı merakla bekliyorum :)

   Cevapla
 7. merverol

  Bence sonuç gayet iyi tebrikler

  Cevapla
  • Fatih

   teşekkür ederim merve hanım :)

   Cevapla
 8. Erkan

  Sonuç gayet güzel. 30 Günde göbek falan kalmamış. kalan 60 günde güle oynaya hedefiniz neyse ulaşırsınız bence. Şu atladığınız günleri boş günlerde ikişer ikişer yapmayı düşünmeyin bence. 90 günde değil 100 günde bitirin ama o dediğinizi yapmayın. İçinizdeki düşmanı harekete geçirip, sizi bezdirmesine izin vermeyin. Zaten düşünce tarzınız yanlış. Kendimi cezalandıracağım diye bu işe girişirseniz o çifter antrenman bitmez bundan emin olun. O yüzden boş günlerinizde esneme dvd sini atlayıp boş geçtiklerinizi yapın. Tabi yoga yapıyorsanızç Yok yapmıyorsanız esneme dvd sini atlamayın. Naçizane tavsiyemdir.

  Tebrik etmeyi unuttum bu arada. Gayet iyi iş çıkarmışsınız.

  Cevapla
  • Fatih

   çok teşekkür ederim.. Kendimi cezalandırmakda ki amacım.. kendimi zor pozisyonda bırakıp bir daha ki sefere ne olursa olsun çalışmalarımı aksatmamak :)) biliyorum farklı bir motivasyon yöntemi ama sanırım bunun bende işe yarayacağını düşünüyorum ;)

   Cevapla
 9. Fatih Bey Merhabalar,

  Paylaşım için teşekkürler. Bence değişim az değil tabii ki. Sonuç olarak 30 (29 :) günden bahsediyoruz ve fotoğrafta gördüğümüz o göbek çıkıntısından kurtulmuş olmak oldukça fiziksel bir rahatlama sağlayacaktır.

  Devamlılığınız da ortalama bir P90X’çinin üzerinde, onu söyleyebilirim :-)

  Bu motivasyon ile devam ettiğinizde yine bu sayfalarda çok iyi 60 ve 90 gün sonuçları göreceğimize eminim.

  Başarılar…

  Cevapla
  • Fatih

   çok teşekkür derim aykut hocam şimdilik motüğvasyonum artarak devam eder inşallah 90-180 hatta 270. günlerde de bu motivasyonum sayenizde aynen hatta artarak devam eder. :)

   Cevapla
 10. icten

  Tebrikler gerçekten.
  Değişim ciddi anlamda gözle görülüyor.

  Hemen hemen aynı zamanlarda mezun olacağız.

  Cevapla
  • Fatih

   1 Ekimde başladım muhtemelen yılbaşına doğru mezun olacam içten hanım :) inşallah bu mükemmel değişimin heyecanını aynı dönemde beraber yaşarız..

   Cevapla

Yorum Paylaşınız