İki Arkadaş ve 90 Gün…

Merhabalar,

Ben programı 55 gün yapıp bırakmak zorunda kaldım (herkes tarafından öne sürülen alışıldık bahanelerden). Sonra arkadaşım ve ben aynı eve çıktık. Şimdi tekrar beraber başlamaya karar verdik. Bizi başlamaya  iten sebepler:

1) Öz güvenimizin eksik olduğunu düşünmemiz,

2) Üniversite 2. sınıf olarak hayatımızı değiştirmeye uygun bir zaman olması,

3) Genel öğrenci imajına uymadığımızı göstermek istememiz (düzensiz beslenirler, alkol, sigara içerler vs. gibi bir sürü aşırı konuşkan ve gözlemleyen komşulara bir ders vermek :-)

4) Birazcık da ego tatmini tabi…

5) Şu an tarihin de çok uygun olması; yani bu sıralar başlanılacak bir programla 2014 yılına çok farklı girecek olmamızın da bizi motive etmesi ve yeni sezon, yeni umutlar diyerek, yeni yıla girmek :-)

Madde madde açıklamak ne kadar yeterli bilmiyorum ama özetleyecek olursak ‘DEĞİŞMEK’  diye en sade şekilde özetleyebiliriz.

Ben 55 günde nasıl bir değişim olduğunu ilk elden gördüm. Değişmek gerek, bir şeyleri değiştirmek gerek. Burada çok fazla okuyorsunuzdur ama başlamak bitirmenin yarısıdır diyorum ve bir kez daha okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Zevkle ve şevkle geçecek nice 90 günlere :-)

7 Yorum

 1. selam.. bende yeniyim her pazartesi gibi bu pazartesi başladım :D ama p90x de kararlıyım umarım sonuçlandırırım :) fakat hiç bir hareket değil de şu şınav beni hayli zorlamakta :/ eskiden egzersiz tecrübem vardı belki de o yüzden biraz daha rahatım ama tabi bir hamlık var :D bu sefer çok araştırdım p90x’e de güvendim :) 90 günde tamamlar ve eski günlerimden daha iyilerine geri dönerim :))
  bir de lcarnetine alıp almamakta kararsızım önerisi olan var mı ??

  Cevapla
  • merhaba aramıza hoş geldiniz öncelikle standat şınav ve hiç gömedigimiz şınav türleri ve kombinasyon şınav çeşitleri vardır p90xde zaten amacı zorlamak yormak ve extrem oluşu dert etmeyin herkes ilk başladığında aynı şeyleri yaşıyor kaldıki ilk günden mükemmel yapsaydınız extrem olmazdı sizi zorlayan hareketleri sizi geliştirecekdir l carnitin tavsiye etmem özelliklee yeni başlayan birine p90x zaten istediginizi size verecektir başarılar

   Cevapla
   • :) teşekkürler

    Cevapla
 2. Göktuğ Gök

  Ah bu üst ve alt komşular ah:) P90X başladığında iki rakip oluyoruz :) 90 günlük bir yarışma :) Övünmek gibi olmasın ama programı 55 gün yapmış olmam beni biraz daha üstün yapıyor :)

  Cevapla
 3. tolgacoskun

  Ayrıca aranızda oluşabilicek tatlı rekabetler ikinizide olumlu yönde etkilicek ve gelişiminizi perçinliyecektir,keşke benimde 1 yada 2 tekrar daha yapmaya mecbur bırakıcak zorlu bir arkadaşım olsaydı :))

  Cevapla
 4. icten

  iki kişi yapmak harika olsa gerek, sizi yürekten tebrik ederim.

  Cevapla
 5. Selam Göktuğ,

  Alışıldık formatın dışında çok hoş bir yazı olmuş, gerçekten çok beğendim. Maddelerin her biri doğru ama üçüncüyü de çok tuttum :-)

  Bana zamanında alt komşum asansörde karşılaştığımızda bir kere kibarca şikayet etmişti sesten dolayı, ben de ona kibarca (gerçekten) P90X’e başlamasını tavsiye ettim. Başlamış mıdır bilmiyorum (arabamın kenarında P90X yazar, oradan bakıp) ama o gün bugün başka olumsuz bir söz duymadım :-)

  Sana ve arkadaşına çok başarılar.

  Not: Yazınla birlikte bir kapak fotoğrafı yollamadığından, başlığa uygun olarak senin adına ben bir fotoğraf seçtim. Fotoğraftakiler Tony Horton (onu tanıtmaya lüzum yok!) ile 2012 seçimlerinde ABD Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan Yardımcısı adayı Paul Ryan. Kendisi de sıkı bir P90X takipçisidir.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız