Hayat Kurtarıcı Bir Buluş!

Tamam, “hayat kurtarıcı” diyecek kadar abartmayalım, ama benim gibi illa açtığı paketin dibini görme huyu olan biri için öyle de olabilir…

Koçtaş’ta gezinirken rastladım bu küçük alete. Ve hemen sizler için bir ürün inceleme yazısı yazmak istedim. Yukarıda ve başka yerlerde de zaman zaman bahsettiğim gibi; cips, kuruyemiş vs. gibi paketleri açtığımda illa “dibini görme” huyum var; eminim yalnız da değilimdir bu konuda. Eğer siz de benzer bir zaaftan muzdaripseniz, bu küçük alet sizin için de oldukça kullanışlı olabilir.

Peki bu küçük aletin marifeti nedir? Öncelikle hemen altında, güzel dizayn edilmiş, korumalı küçük bir bıçağı var. Paketleri köşelerinden usturupluca kesip açabilmeniz için. Hani bilirsiniz, bazı paketleri elinizle açmaya çalışırken resmen deli olursunuz ve en sonunda patlatarak içindeki her neyse havalara savrulduğunu görürsünüz ya, işte artık öyle paket açma krizlerine elveda. Ama aletin asıl esprisi bu değil. Bu küçük alet, ucundaki ısıtmalı bir mekanizma ile açılan her türlü paketi, tekrar hava almayacak şekilde birbirine kenetliyor, kapatıyor.

Şimdi bunun bir kaç avantajı var. Birincisi, orijinal paketi açılan ürünün içeriğinin (kahvaltılık mısır gevrekleri gibi) hava almadan çok daha uzun süre taze kalmasını sağayacaktır. Ayrıca, yine paketi açılan ürünlerin sağa sola saçılmasını ve de israf olmasını da engelleyecektir. Ve beni en çok ilgilendiren kısmı, açılan bir paketin tekrar adeta endüstriyel bir şekilde “kapanmasını” sağlayarak, onun açılınca bitirilme arzusunu ortadan kaldıracaktır.

Örneğin bizler cips yemenizi asla teşvik etmemekteyiz :-) Ama arkadaşlarınız gelmiş illa 2 çeşit cips paketi açılmış ise ortamda, sadece tadımlık birazını alıp, gerisini “mühürleyebilirsiniz”.

Ürün hakkında son bir kaç not: Yanlış anlaşılmasın, bu sitede ürün yerleştirme falan yok :-) Yani bu bir reklam değil. Hatta bu alet hakkında zehir zemberek bir yazı geliyordu, “bi işe yaramaz alet” diye… Ama suçun, bizim ilk denediğimiz “dandik” pillerde olduğunu anladık. Sanırım bunun içindir ki, aletin üzerine “Kaliteli ve Dolu Pil Kullanınız” ibaresi yazılmış. Bu yüzden 2 adet kaliteli kalem pil işi görecektir. İlginizi çekerse, ürün Koçtaş’larda 16.99 TL.

Oyster 1

Oyster 2

Oyster 3

12 Yorum

 1. jarni

  Benim hanım geçen hafta almış. İnce paketlerde işe yarıyor ama kalın paketlerde prk etkili degil

  Cevapla
 2. musess

  Anneme hediye edersem çok mutlu olur tam ona göre nefret eder kendileri paketin ağzının açık olmasından evde bir sürü paket lastiği bulundurur sıkı sıkı sarar paketi sonra paket lastiği ile sabitler bir de bana hep kızar bu paketi ne biçim aşmışsın diye ben pek kullanmam ama tam annemlik miş hocam saolun mutlu olacak prensesim hediyesini görünce :)

  Cevapla
 3. Erkan

  Cips getiren arkadasin agzina kurekle vurup tarumar ediyoruz o hengamede cips yemek kimsenin akluna gelmez. Nasi cozum?

  Cevapla
 4. merverol

  Evet ben de görmüştüm, aslında bana güzel gelmişti alıp almamak arasında gidip gelmiştim. Sizin paylaşmanız iyi oldu sonuçta deneyip test ettiniz. Teşekkür ederim :)) tekrar görürsem bu sefer alabilirim.

  Cevapla
  • Evet, “onun için Koçtaş’a gidilecek” bir alet değil ama “önünden geçerken alınabilecek” bir alet. Benim için şimdilik çok faydalı oldu, her sabah kahvaltılık mısır gevreği tüketen biri olarak.

   Cevapla
   • merverol

    Valla evde paket lastiği varsa öyle kapatıyordum.aslında kullanışlı birşeymiş . Teşekkür ederim hocam bunu düşüneceğim

    Cevapla
 5. icten

  Urünlerin tazeliğini yitirmemesi için oldukça pratik bir çözüm. Ben de bu ürünü görmüştüm faydalı olabileceğini düşünmüştüm ama boyutuna ve fiyatına bakınca işe yaramaz demiştim.

  Ön yargılı olmamak gerekiyor. Ama ne yalan söyleyeyim benden önce denemiş olmanız beni sevindirdi şimdi gidip alabilirim :-)

  Cevapla
 6. Bu arada bu küçük ama fazlasıyla pahalı Mlife organik kuruyemişlerini sevmemin yegane sebebi küçük paketlerde ve bir atımlık olmalarıydı. Ama bazen bir atımlık için bile fazla gelmekte, o yüzden yarısını yiyip yarısını mühürleyerek benim işime yaradı.

  Cevapla
  • Erkan

   O nasil bi markadir hocam kuruyemis mi aliyoz denize sifir ev mi anlamadim. Sanki sirketin %51 hissesini aliyoz.

   Cevapla
   • Sorma yaa… Hakikaten öyle… Hayır bugün aldım, sarı etiket koymuşlar sanki büyük indirimdeymiş gibi, üşenmedim onu kaldırdım, altındaki beyaz etiket de aynı fiyat :-)

    Cevapla
 7. Ben de Koçtaş’ta görmüştüm, hatta o standın üzerinde bir de plazma televizyon var, orada gösteriyorlardı Doritos paketi ile vs :-)

  Ben de cips yiyen biri değilim ama kahvaltılık mısır gevrekleri, kuruyemişler ve ekmekler için falan faydalı olabilir, sonuçta hava aldırmıyor.

  16.99’da birşey değilmiş, fiyatına bakmamıştım. Yolum düşerse alabilirim :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız