Hayalperest :-)

Herkese Merhaba! Yeni yine ve yeniden…

Bu yazıda bahsetmek istediğim şey “Pirinç Deneyi” sabah sabah aklıma geldi. Sevilmiş, güzel cümleler kurulmuş bir pirinç ve aynı ölçüde aşağılanmış bir pirinç :-) ve bunlar arasındaki fark. Bunu su ile ilgili bir sunum yaparken deney olarak yapmıştık, ben bir hafta boyunca güzel şeyler söyleyip klasik müzik dinletip, auramı pirinç ile paylaştım. Diğer kavanoz pirinci de arkadaşım erkek yurduna götürdü, bol bol arabesk dinleyip kötü söze maruz kaldı diğer zavallıcık da.

Sunum günü gelip çatmıştı, pirinçleri buluşturduk. O da ne! Gerçekten kötü söze maruz kalan pirinç iğrenç kokuyordu ve kararmıştı. Şimdi… İnsanın büyük bölümü de su olduğuna göre benim gibi sürekli, hala göbeğim var diyen birinin göbeğinden kurtulması zor gözüküyor şu koşulda…

Bir çok öğreti okudum düşünce gücü ile ilgili, çocukluğumdan beri de inanırım. Astral seyahatler, auralar, psişik yetenekler, düşünce gücü vb vb bence insanın kendisine yapabileceklerinin de, çekebileceklerinin de bir sınırı yok!

Neyse konuyu çok dağıtmayayım efendim… Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki başıma gelen her şeyi bir ara hayal ettim. İstemediğim ve hayal etmediğim hiçbir şey yaşamadım. Bu zamana kadar bütün olanlar… P90X ile tanışmadan önce bir değişim basamağına adım atmıştım, şifrelerim bile değişmişti ben farkında olmadan.

Mevlana der ki: HER ŞEY NEYE LAYIKSA ONA DÖNÜŞÜR… Beni harekete geçiren şey, onu yapmaya ya da yapmamaya olan inancım değil mi? Harekette bir şeyleri gerçekleştirmek için gerekli olan koşul, neyi seçtiğim ve kendime neyi yakıştırdığım; aslında kendi kafamda kimsem ben o olmaya gidenim.

Eminim bu GELECEK, GEÇMİŞ VE ŞİMDİ mekanizması çok karışık işliyordur ve kimse sırrına tam nail olamamıştır ama… İyi ki de P90X zaten çok zor deyip kendime layık görmemezlik yapmamışım. Sanırım hayal kurarken daha dikkatli olmak lazım, şimdiye kadar öğrendiğim en net gerçek ise bu idi.

Havuzda bir P90X’çi: Geçenlerde havuza gittim. Bir kaç ay havuza girmeyip ilk kez girdiğimde,spor yapıyor dahi olsam çabuk kesilir ve çabuk yorulurdum. Ama P90X yaptığınızda çabuk yorulma ve kesilme gibi bir durum söz konusu olmuyor :-) Yüzdüm, yüzdüm, yüzdüm ve yorulmadım… AMAN DA AMAN SON İKİ GÜNÜ MÜ KALMIŞ DİYE KENDİMİ ŞIMARTABİLİRİM HATTA…

Son hafta ile ilgili gerçek: Üstümden kamyon geçmiş gibi hissediyorum! İlk hafta ne kadar zorsa son hafta da aynı şekilde zor. Bana göre, bedenim “dinlendir beni” diye isyan ediyor, çok az kaldı diye teselli veriyorum. Neden bir insan o kadar gün yapıp son hafta bıraksın diye düşünmüştüm, anlam verememiştim; şu an verebiliyorum işte… Ama tabii ki bi-te-cek!

12 Yorum

 1. enterasan şeyler bunlar.. şaşırdım..

  http://www.sahneizle.com

  Cevapla
 2. Toy

  Musess yazını ilk okuyanlardan olmama rağmen ancak şimdi yorum yazabiliyorum,lütfen kusura bakma…
  Yaptığınız deneyi çok beğendim.Bende bir gün deneyeceğim.
  Bu yazıdan sonra kendime davranışlarımı sorguladım.Çok yiyince kötü,az yiyince iyi davrandığımı fark ettim :-)
  En iyisi ben kendime hep iyi davranayım :D

  Son haftan zorlu geçse de çok başarılı sonuçlar almışsındır eminim :-)

  Cevapla
  • musess

   Teşekkürler toy bıkmadan hebbirlikte devam edeceğiz inşallah. Sın hafta felaket Zorlandım ama bazı ilaçlar kullanmak durumunda kaldım sinirsel olarak etki edip onlarında yorgunluğumda payı olmuş olabilir çok büyük ihtimalle senin devam etmeni ve iyi sonuçlar almanı çok istiyorum… Sonuçlar fena değil diyelim :-) az yemek konusunda hem fikiriz toy

   Cevapla
   • Toy

    İlaçların etkisi olabilir gerçekten de.Ben artık ağrı kesici bile kullanmamaya çalışıyorum :/
    Ben devam edeceğim.Bana olan inancın için teşekkür ederim Musess :).
    Bazı şeyler oldu,bunları bir blogda anlatmak istiyorum ama bir bakalım :-)

    Cevapla
    • musess

     Okumak için bekliyor olacağım toy:)bencede ilaç kullanmak pek iyi değil çok gerekli olmadığı sürece..

     Cevapla
 3. icten

  Çok büyük zevk alarak okudum, çekim yasası, evrene gönderilen olumlu sinyaller, düşünce gücü vs. bu konudaki bir çok şeyin doğru olduğunu bizzat yaşayarak öğrendim. Bu sebeple olumsuzluk içeren konuşma dilini hayatımdan çıkardım.

  Paylaşım için teşekkürler

  Cevapla
  • musess

   En iyisini yapmışsınız bencede kesinlikle çalışıyor çekim yasası denen şey… Teşekkürler içten hanım sağlıklı ve enerji dolu günlere

   Cevapla
 4. musess

  Evet hocam bu Videoyu izlemiştim. Bu konuda ayrıntılı bir yazınızı beklerim mutlaka kendi kendimize davranış şeklimiz sadece bu yüzden bile çok önemli hale geliyor… Çekim yasası bazen çok hızlı işliyor aykut hocam hem çok güzel hemde çok kötü galiba bu….

  Cevapla
  • Çekim yasasında “olumsuz” eki yoktur. Yani “göbeğimden kurtulmalıyım, göbeğimden kurtulmalıyım, göbeğimden kurtulmalıyım…” dedikçe, sadece göbeği kendinize çekersiniz.

   Cevapla
   • musess

    Göbek ve yemek konusunda bu hatayı yapmasam iyi olacak aykut hocam :-) daha az çekmiş olurum bunları…..

    Cevapla
 5. Aaaaa… Bu da çekim yasası değilse nedir artık?! Daha yeni izlediğim bir dökümanterin (1 gün -- 1 dökümanter ritüelimden bahsetmiştim) içinde geçen aşağıdaki kısa bölümden sonra, pirinçle olanı değil de, su ile olanı yazacaktım ben de blog yazısı olarak. Şimdi pat diye karşıma çıktı senin tarafından :-)

  Klipte, metroyu kıl payı ile kaçırdığına lanet eden bir kadının, tesadüf eseri metro istasyonundaki “Su Deneyi”ne denk gelmesini anlatıyor. Doktor Masaru Emoto’nun deneyinde, mikroskop altında çekilen ilk fotoğrafta, Fujiwara Barajı’ndan rastgele alınan bir su damlasının moleküler görüntüsü vardır. İkinci fotoğrafta ise aynı su molekülünün Zen Budist’i Monk’un yanında kaldıktan sonraki hali vardır; resmen aydınlanmıştır!

  Sıradaki fotoğraflarda ise normal bildiğiniz arıtılmış musluk suyunun bir kavanoza konarak, üzerlerine bir takım sözler yazılmasından ve bir gece o şekilde bırakılmasından sonra çekilmiştir. İlki “Seni Seviyorum”, ikincisi “Teşekkür Ederim”… Ve en çarpıcısı, sonuncusu ile “Beni Hasta Ediyorsun, Seni Geberteceğim!”…

  Vücudumuzun %90 “su”dan oluştuğunu düşünürsek, ufacık bir su molekülüne bunu yapabilen, bize ne yapar?

  Cevapla
  • icten

   Hocam siz nasıl bir insansınız?

   Her konuda araştırma yapıyorsunuz ve bilgi sahibisiniz. Sizin gibi bir koç’umuz olduğu için çok şanslıyız.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız