Günün Email’i…

P90X-Türkiye olarak günde yüzlerce email alıyoruz. Ve mümkün olduğunca kısa sürede, her birini en doğru şekilde yanıtlandırmaya çalışıyoruz. Siz de ister P90X, ister beslenme ya da hemen her konuda sorularınızı info@p90xtr.com e-mail adresine yöneltebilirsiniz. Burada, “ne saçma soru, git Google Amca’ya sor!” demek yok :-)

Bu başlık altında, bize gelen e-maillerden, başkalarının da cevaplarından yararlanacağını düşünerek seçtiklerimizi (tabii ki isim belirtmeden), cevaplarıyla birlikte sizlerle paylaşacağız.

İşte Günün E-mail’i…

Tarih: 16/04/2014 – Saat: 20:48

Konu: Ara Öğün

Email: Merhabalar,

Size bir sorum olacaktı. Egzersizler çok eğlenceli ve beslenmemi de yavaş yavaş düzene sokuyorum. Sabah kahvaltısında ve akşam yemeğinde sorun yok. Öğlenleri de sizin daha önce “porsiyon kontrolü” dediğiniz şekilde yemeğimi tüketiyorum. Ama benim problemim ara öğünler ile.

Gündüzleri okulda olduğum için ara öğün bulmakta sıkıntı çekiyorum. Bir Eti Top Kek ve kutu Cappy Atom meyve suyu ile ara öğün yapabilir miyim?

Teşekkürler.

Ve Cevabı…

Tarih: 17/04/2014 – Saat: 17:11

Konu: Re: Ara Öğün

Email: Merhabalar XXXXX,

Hemen cevaba geçeyim. Google’a “olabilecek en kötü ara öğün nedir?” yazsak, senin ara öğünün, yani Eti Top Kek ve Cappy Atom Meyve Suyu kombinasyonu çıkmalı! Yani evet, o kadar kötü bir seçim. Kesinlikle tavsiye etmem.

O Top Kek’lerin içindeki yağ yağ değil, şeker şeker değil… Elimi onlara sürmediğim için üzerlerinde besin değerleri yazıyor mu bilmiyorum ama Trans-yağ ve doymuş-yağ oranlarının inanılmaz yüksek olduğunu biliyorum. Top Kek tüketenlerin karınları da bir süre sonra top-kek gibi olacaktır; bu kesin.

Gelelim Cappy Meyve Suyu’na… Evet, reklamları çok güzel, ama o da meyve suyu değil, bir şeker deposu. Onu da kesin önermiyorum.

Ara öğün için yapabileceğin ise oldukça basit. Sabah okul (ya da iş) için evden çıkarken, yanına küçük tek atımlık poşetlerde taze meyve ve biraz kuru yemiş ayarlamak. Ya da dışarıdan alınabilecek bir alternatif istiyorsan, bir kutu ayran ya da 200 gr’lık sade yoğurtlardan da olabilir.

Lütfen top-kek ve hazır meyve suyu tüketerek, P90X antrenmanlarını çöpe atma.

Başarılar,

Aykut

2 Yorum

  1. Cebime 2 avuç leblebi almadan okula gitmem.(Protein kaynağı ve yağ yok denecek kadar az)Ayranıda okul çıkışında içerim.Bugün markete girdiğimde topkek bana masum masum baktı canımda çekti ama dün yaptığım yogayı hatırladım.Sende öyle yapmalısın :d

    Cevapla
  2. Hahaha :-) İlahi hocam. Hakikaten Google’a en kötü ara öğün yazsak ne çıkar acaba?

    Aaaa, Top Kek ve Cappy :-)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız