Gerçi P90X-TR Takipçisi Akıllıdır… Ama Olsun…

Yazı başlığında da söylediğimiz gibi, P90X-Türkiye Blog’unun gerçekten çok kaliteli bir takipçisi kitlesi (siz!) olmasından her zaman gururla bahsederiz. Çoğumuz belki zamanında bilinçsizlikler ve yanlışlar yapmış olsak da, artık doğru bir şeyler yapma adına çabalayan, miskin olmayan, en azından yakın gelecekte artık miskin olmamak için kafa patlatan, en doğru bilgiyi arayan, araştırmacı, paylaşımcı, yardımcı…

Ama dün Blog yazarlarından Erkan’ın yazdığı güzel yazısında geçen, bazılarının düşebileceği “zora gelince, kolaya kaçma” ihtimalinden sonra, şimdi paylaşacığımız konuya değinmek şart oldu. Benzerlerinin aslında çok olduğunu tahmin edebiliyoruz ama bir örnek ile açıklayalım…

Bir gün internette gezinirken, bir fotoğrafa rastlarsınız; pek de ilan gibi durmamaktadır, sanki daha çok bir “haber” gibi… Tıklarsınız. Sizi bir siteye yöneltir link; ister istemez domain adı dikkatinizi çeker. www.saglik-haberleri.co! Yazım hatası yok, com değil de co. Neyse, com’u alınmıştır belki ama iyi bir haber sitesi olabilir dersiniz, biraz okursunuz. Ama yazılarda Türkçe karakter kullanılmaya üşenilmiştir, okumakta biraz zorlanırsınız. O yüzden gözünüz hemen vücut değişim fotolarına kayar…

Onlar da biraz gariptir aslında. Cool dövmeli “Miray” kızımız, sadece günde 2 tablet bu sihirli haptan içerek, 2 aya kalmadan 24 kilo vermiştir. Maşşallahhh… Ya da “Hatice” ablamız, pek de bir “Hatice” gibi durmamaktadır! Neyse, o da afet-i cihan olmuştur, Allah sahibine bağışlasın… Son olarak, “Berat” oğlumuz da, bu mucize yağ yakıcı ile sadece yağlarını yakmakla kalmamış, kaslarını da çıkarmıştır. Onun da “6 hap iç, 6 baklavan olsun”ları hayırlı olsun, ne diyelim… Daha altında kullanıcı yorumları da vardır, biraz okursunuz. Nedense hepsi sanki aynı kalemden çıkmış gibidir. Bunca insan olumlu şey söylemiş, bir bildikleri vardır sonuçta…

Naifsiniz ya, iyice meraklanırsınız… Bir de kırmızı ile “Teklif sadece 6 Kasım 2014 Perşembe Günü geçerlidir” yazmaktadır. Aaaa ne tesadüf, bugün! Artık dayanamaz, tıklarsınız “Satın Al” linkine. Sonuç olarak bugüne özel indirimde, bir kutusu sadece 39.99 Euro! Euro da almış başını gitmiş ama, denemeye değer belki de…

Haberler K

Büyütmek için tıklayabilirsiniz.

Hikayeyi buraya kadar dinlediniz… Bir P90X-TR takipçisi olarak, muhtemelen meraktan çok, yüzünüzde bir gülümseme ile dinlediniz. “Yok yahu, bunlara kanan da var mıdır” demiş olabilirsiniz… Tabii biz araştırmacı Blog’culuğumuzu burada bırakmadık, biraz “Şikayetvar”ı kurcaladık. İşte sayısız serzenişten, birkaç tanesi:

– “Yaklaşık 1,5 ay önce verdiğim sipariş gelmedi üstelik kredi kartından fazla para çekilmiş paramın iadesini istiyorum ne yapabilirim telefonlara cevap verilmiyor mail atıyorum dönmüyorlar.” – Esra K.

Pure Cambogis Ultra adlı ürünü 06.06.2014 tarihinde sipariş ettim. 1 kutu 59 TL idi fakat kredi kartımdan 364 TL çekilmiş ve üründe gelmedi. Firmaya ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım?” – Serdar Rasim A.

– “Satın almış olduğum ürün ile ilgili Türkiye’deki iletişim adresi olan numarayı aradığımda yabancı bir bayan çıkıyor. Durumumu ifade etmeye çalıştım, iptal ettirmek istediğimi söyledim ancak yeterli bir cevap alamadım. Mail olarak İngilizce yazmam gerekecek bana yardımcı olabilir misiniz? Paramın iadesini talep etmek istiyorum. İngilizce para iadesi talep eden bir mail yazmalıyım.” – Özge E.

Maalesef gördüğüm bir reklam üzerine Pure Cambogia Ultra ürünü sipariş ettim, fakat daha sonra eşim yeşil kahveye bakayım derken kendi kendine ürün tekrar sipariş edildi. Hiçbir kart bilgisi olmadan. Biz hemen telefonla ulaşmaya çalıştık olmadı, kartı iptal ettirdik. Her zaman mail çekiyorum, fakat bu sabah da ürünler kargoya verildi diye bir mail geldi. Lütfen beni bilgilendirir misiniz, nasıl yapmalıyım? Anlaşılan herkese kargo gönderildi denmiş, fakat hiç kimsenin eline ulaşmamış.” – Berna Y.

– “Parasını ödediğim ürünü göndermedi. Gönderdiğini iddia ediyor ama ürün falan gelmedi. Üstüne üstlük paramı iade de etmiyor. İndirimli ürün gönderelim yada ürünü bize iade gönderin diyorlar. Zaten ürün bana gelmedi ki nasıl iade göndereyim. Dünya kadar para ödedim ürün gelmedi, bir daha niye para ödeyip indirimlisini alayım ki?” – Sevde S.

Şimdi… İnternette ne idüğü belirsiz şekilde, göstermelik bir haber sitesi süsüyle, hiçbir işe yaramayacak, belki onuncu sınıf bir vitamini, 2 ayda 24 kilo verdirir, baklava çıkarır umut tacirliğiyle satmak… bir şeydir! Ama bir de üstüne üstlük karşılığında ürün falan göndermemek… üstüne tüy dikmektir; en kibar ifadesiyle. Aslına bakarsanız, ürün mürün göndermemeleri isabet olmuş, düşünsenize bir de ne idüğü belirsiz o hap içilecek de medet umulacak?!

Son olarak, söyleyeceğimiz odur ki dostlar… Aman diyelim! Biz de kim kanar bu saçmalıklara demiştik ama, her bir taraf şikayet dolu. Sadece Türk’ü değil, İngiliz’i, Amerika’lısı da aynı şekilde… Tamam, insanların zaafları vardır. Bahsettiğimiz yazıda Erkan’ın da anlattığı gibi, insanoğlu doğası gereği kolayı sever. Ama siz bir değişiklik yapın ve “başarıyı” sevin. Çünkü kolay diye bir şey yok. Vereceğiniz emek var, akıtacağınız ter var, sonunda da elde edeceğinizi bu sefer bildiğiniz sonuç var. Çok kıymetli olan. Kıymetli olduğu için bir daha kolay kolay kaybetmeyeceğiniz. “Aldatıldım” diye insanlara bile söylemeye utanacağınız değil, göğsünüzü gere gere gururla göstereceğiniz…

Hadi… Şimdi kalkın ve P90X’inizi yapın…

Cambodia Scam

12 Yorum

 1. Bende düzenli koşu yapıyorum , vücudum geç tepki veriyor.Almayi düşünmüştüm ama yazıyı okuyunca vazgeçtim.
  Doğru bir diyet ile koşuya devam.2 ayda 2 kilo verdim nede olsa.Sabirsizligin alemi yok.Tesekkurler

  Cevapla
 2. UgurDUZLA

  İnsanlar boğazlarını tutamadığı için affedersiniz kıçlarını da kaldırmadıkları için maalesef bu şekilde ki aldatmacalara kanıyorlar işte

  Cevapla
 3. umtku

  Dün gece bi reklam vardı. Ayakkabı giyiyorsun zayıflıyorsun izledim güldüm.. ama nasıl ballandıra ballandıra anlatıyor ve eminim ki bir sürü sipariş almıştır..

  Cevapla
 4. The Rock

  Ben babamdan biliyorum iki sene kadar önce bir sürü para bayip altın çilek haplarindan almıştı, hiç bir faydasını da görmedi. Zaten o küçücük haplarla insanlarin onlarca kiloları vermesi beklenemez, ama öyle reklamlar yapılıyor ki mantığa aykırı da olsa alma gereği duyuyosun :)

  Cevapla
 5. merverol

  Maalesef bu ve buna benzer ilaçları alan çok.insanları kandırmak için ünlüleri kullanıyorlar. Yazık hem maddi hem manevi zarar. Hiçbir zaman böyle şeylere inanmadım ve hep korkmuşumdur.yazı için teşekkürler hocam

  Cevapla
 6. musess

  Söyleyecek söz bulamadım…..hepsi aynı yasal olanı olmayanı ünlülerin tanıttıkları vb vb….

  Cevapla
 7. umtku

  Böyle şeylere kanmalarının sebebi insanlar sabırsız hemen sonuç almak istiyor her insanın genetiğinin farklı olduğunu düşünen yok.. ben yediğine nankör olanlardanım dünyayı yesem kilom sabit kalır hep.. ve ya öoğu insanın 90 günde aldığı sonucu 180 günde alabilirim önemli olanı pes etmemek çok inatçıyım çok.. bu gece çok yorgunum ama kalkıp yoga yapacağım.

  Cevapla
  • icten

   Ben de şanşlılardanım sanırım, vücudum hemen tepki verir.

   Yoga’yı şimdi bitirdim kolay gelsin:-)

   Cevapla
   • umtku

    Teşekkür ederim:) bende şimdi bitirdim…

    Cevapla
 8. Erkan

  Hapı yutarak sadece hapı yutarsiniz. Gerci hapi da yollamiyorlarmis.

  Cevapla
 9. icten

  Aykut Hocam,
  Bunlara kanan insanlar var, hatta benim çok sevdiğim bir arkadaşım illaki alacağım dedi, peki dedim en sonunda ofis dedikleri yere gittik; bir dubleks ev icinde şişman bir anne börek yapıyor iki tane apaçhi üzeri koruma bantsız hapları getirdi bahçede arkadaşıma tanıtıyor.
  Ben anneyi tuvaleti kullanmak istediğim için gördüm yoksa bizi bahçede ağırlayacaklardı. Almadan kaçtık tabi. Daha sonra arkadaşım aktardan acı biber hapı aldı, 2 ayda 9 kilo verdi ama karşılığında psikolojisi bozuldu, cildi bozuldu ve 3 ayda 13 kg olarak geri aldı.

  Cevapla
 10. Çok güzel bir yazı olmuş yine Aykut Hocam. Ben de diyordum bunlara kanan var mı diye ama, varmış demek. İnsanların zaaflarından faydalanıyorlar, umut tacirliği yapıyorlar.

  İpliklerinin pazara çıkarılması çok iyi olmuş. İyi ki P90X var diyelim.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız