Floyd Mayweather’dan Sıradışı Yoga İle Hazırlık!

Henüz duymayanlarınız varsa, 26 Ağustos 2017 günü Las Vegas’ta karşılaşacak Floyd Mayweather & Conor McGregor arasındaki boks karşılaşmasına, “Yüzyılın Maçı” gözüyle bakılıyor!

Bir tarafta boksun süperstarı, 49 galibiyete 0 (sıfır) yenilgi, 2016’da 340 milyon USD net değeri ile dünyanın en fazla kazanan sporcusu ünvanlı Floyd Mayweather, diğer yanda ise MMA’nın yaramaz çocuğu, çok değil henüz 2008 yılında İrlanda’da “su tesisatçısı” olarak çalışırken, Allah’ın bir anda “yürü ya kulum” dediği, şimdi ise Forbes’in en çok kazanan sporcular listesinde Ronaldo ve Messi ile aynı saflarda yer alan Conor McGregor olunca… (ve tabii yerli-yabancı medyanın bu karşılaşmayı alabildiğince şişirmesiyle!) bizim de gündemimize girmiş oldu mu yüzyılın karşılaşması.

Ama biz farklı bir açıdan bakıp, küçük bir detayı ön plana çıkaralım dedik. Bu dev maçın tartışmasız favorisi (bize göre değil, dünyadaki bahis oranlarına göre) olarak gösterilen Floyd Mayweather, karşılaşmaya 1 ay kala, geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde Instagram’ından paylaştığı (aşağıdaki 1.) fotoğrafta, “Yoga”nın da maç hazırlığının bir parçası olduğunu tüm dünyaya yeniden duyurdu!

O zaman biz de buradan, P90X’in Yoga’sından “nefret eden”, yapmamak için bahane arayan, özellikle baylara duyuralım… Bakın bu adam bile Yüzyılın Maçı’na Yoga ile hazırlanıyor! Daha doğrusu, Yoga’yı da egzersiz rutininin bir parçası yapmış. Tıpkı Yoga-X’in de P90X’in (oldukça kilit) bir parçası olduğu gibi…

Şimdi gelelim işin biraz ironisine ve de makarasına :) Aslında aynı Floyd Mayweather, daha öncesinde de, yine kariyeri için önemli Marcos Maidana ile karşılaşmadan önce basın mensuplarının, Yoga çalışmasını görüntülemesine izin vermişti. Ama bu “Mayweather Yoga”sı çok da alışıldık sayılmazdı!

Mayweather, Yoga dersi başlamadan hemen önce asistanlarından McDonald’s siparişi vermesini istedi (ki burger Yoga için gerekli malzemeler arasında yer alır). Sonra da Yoga matının çevresine cebincen çıkardığı 100 dolarlık banknotları serpiştirdi (biz aslında yeni başlayanlar için 20 ya da 50 dolarlık banknotları öneriyoruz ama onun kadar ileri seviye olanlar 100 dolar da kullanabilirler).

Hakkını yemeyelim, ders başladıktan sonra ciddileşip aslında iyi bir çalışma da ortaya koydu… taa ki ders devam ederken mola alıp, salona ulaşan 2 Big Mac’i mideye indirip, bir de üzerine kafa masajı alana kadar!

Gerçi kim karışabilir ki?! Yoga sınıfında her ne yaptıysa işe yaramış olmalı ki, rakibi Maidana karşısında kazandığı galibiyet ile, 32 milyon USD ödülü de bir gecede cebe indirmiş oldu.

Evet, Floyd Mayweather’ın Yoga anlayışı biraz sıradışı olabilir. Ama bu son paylaştığı (daha profesyonel) yeni Yoga karesi ile, performansına etkisi olup olmadığını, 26 Ağustos 2017 gecesi Conor McGregor karşısında hep birlikte göreceğiz.

Mayweather Yoga Yapıyorsa Sen de Yapabilirsin!


Ve Floyd Mayweather Usulü Yoga!

“Bas bas paraları Yoga’ya… Bi daha mı gelicez dünyaya…”Floyd Mayweather


2 Yorum

 1. icten

  bir boksörün yoga yapması yoga’nın aslında ne kadar önemli olduğunu gösteriyor bize. Sağlıklı bir beyin ve denge için yoga hayatımızın her anında olmalı. Oldukça zor ama bir o kadar da keyifli. Yaparken ne zaman bitecek bu lanet şey diyorum ama bitirdiğimde kendimi hafif, mutlu ve dengede hissediyorum. Yoga yaptığım günler uyuduğum uyku kalitesi başka hiç bir güne benzemiyor.

  Ve bu maç kesinlikle kaçmaz hocam, sayaç daha da bir heyecan verici olmuş.

  Cevapla
  • Teşekkürler :)

   Bugün Perşembe, çoğu kişi için Yoga günü. Ben de bu akşam bir grup dersi ile Yoga yapacağım, Floyd misali :)

   Herkese iyi Yoga’lar o zaman…

   Cevapla

Yorum Paylaşınız