Engelleri Aşmak…

Herkese P90X’te 42. günümden merhabalar… Son üç gündür programını yapmayan, yapamayan bir adet çaylak bendeniz…

Takip edenler, barfiksi bahçe demirinde çektiğimi bilirler. Havaların soğumasıyla birlikte yeni barfiks barı siparişim gelene kadar, içeride DVD karşısında terleyip sıra barfikse geldiğinde o ter ile dışarı çıkıp o soğuk havaya bir güzel maruz kaldım. Hasta oldum olacağım, baş ağrısı ile başladı belirtiler. Pazartesi siparişimi almaya gidecektim ama P90X’in yeni “Extreme” tip barfiks aletlerini görünce canım sıkıldı, keşke bundan alsaydım ya da önce Aykut Hocaya danışsaydım dedim.

Hayal Kırıklığı 1: 

Başka bir yerden sipariş verdiğim barfiksim gelince antrenmanı rahat yaparım, bir günden bir şey de olmaz, bugün yapmayayım, yarın tam manası ile yaparım dedim. Siparişimi almaya gittim ve kapıya oturmadı, kapımız genişmiş. Nasıl sinirlendim anlatamam, bu sinirle o günkü antrenman da aksadı… Ve yapamayacağım diye oturup ağlayacaktım neredeyse.

Hayal Kırıklığı 2:

Bu sabah sorumluluklarını yerine getirememiş biri olarak kendimi berbat hissettim. Baş ağrım artmış ve felaket bir kırgınlık vardı üstümde; tatataaaa…! Soğuk algınlığı, mide bulantısı derken üstüme battaniye alıp uyumaya koyuldum. Uyandığımda çok halsiz ve yorgundum ama tamamlayacaktım kaçırdığım iki günlük programı, bu da eksik olsun ne olacak ki demeyecektim. Kenpo-X yaptım, yarısında baş ağrım geçti ama midem bulanmaya başladı, o şekilde bitirdim. Hala çok hastayım ama en azından kendime saygım var, bırakmadım. Ayrıca baş ağrım da geçti.

Birazdan bacak antrenmanını yapacağım, sonra da ertesi sabah 7. haftama eksiksiz girmenin mutluluğu ile uyanacağım bir aksilik ve keder olmazsa…

Kapı barfiksine gelince… resimde görüyorsunuz en rahat şekilde böyle oldu efendim :-) Aman barfiksi de 2 hafta yapmayıveririm demedim, en olmayacak şekilde olsa da tutturduk aparatı. Çok üşeyeceğim ama karşı komşunun bahçesine koşmaktan çok çok daha iyi değil midir?

Sizin de engelleriniz aşılabilir, sağlığınız yerinde ve motivasyonunuz tamdır inşallah! Ben son iki gün yemeği fazla kaçırdım, antrenmanımı yapamadım ama zararın neresinden dönersen kardır demiş atalarımız :-)

21 Yorum

 1. ayhan3404

  şu an ki bardan bende de var inanılmaz süper ve gerçekten çok kaliteli bir bar insanı gaza getiriyor bu arada müge kafam takıldı o yaptığın şekilde barfiks çeke biiliyormusun anladığım kadarıyla sallancak gibi sallanır orda

  Cevapla
  • musess

   henüz sandalye ile çekiyorum genelde o yüzden sandalye biraz dengeyi sağlamış oluyor …….arada salıncak olarak da kullanmıyor değilim hani:)ama açık hava çok soğuk olmaya başladı terli terli hiç çekilmiyor doğrusu ….o barlar gerçekten süper sizin blog da yada sonuç yazısında okumuş ve haber almış ve çok üzülmüştüm:(

   Cevapla
 2. Müge,

  Azmine hayranım. Sonuçlarını dört gözle bekliyorum. Bu dönemde bağışıklığını kuvvetlendirmek için eğer spor sonrası recovery drink hazırlıyorsan 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu tozu kullanmanı öneririm. ( bazı arkadaşlar nesquick kullanıyorlar. Onun yerine çok daha sağlıklı ) Sevgiler.

  Cevapla
  • musess

   teşekkürler petek:)
   inşallah bir aksilik ve sakatlık olmazsa bende bitirip sonuçlarımı sizlerle paylaşmayı çok istiyorum…bu arada bugün senden oldukça faydalı şeyler öğrendim katkını esirgemediğin için çok teşekkür ederim sana.keçiboynuzu tozuna şuan erişimim yok fakat kendisini yemek yada pekmezini içmek sizce aynı etkiyi gösterir mi?nesquick tadını severim ama çok daha sağlıklı olacak bu önerini tercih ederim bende onun yerine

   Cevapla
   • Müge,

    Tabii ki gösterir. Keçi boynuzunun zaten bağışıklığı kuvvetlendirdiği ve özellikle pekmezde keçi boynuzu pekmezinin daha faydalı olduğu biliniyor.
    ( Diyeceksin ki nereden bu kadar ahkam kesiyorsun beslenme konusunda :) 5 yaşındaki kızım doğduğundan beri doğal ve sağlıklı beslenme konusuna takılmış durumdayım. Sürekli araştıran ve öğreten anne konumunda geziyorum :) ) Önerilerimi dikkate alan birilerinin olması ne güzel.

    Sevgiler,

    Cevapla
    • musess

     ne şanslı bir kızınız var…..keşke bütün anneler duyarlı olsa da şu hastalık saçan ticarethaneler sinek avlasa sizi tebrik ederim onun için en iyisini sorguladığınız için …..sizin gibi özenli annelerin önerilerini her zaman dikkate alırım petek hanım teşekkür ederim ….kızınızla sağlıklı güzel ömürler inşallah

     Cevapla
 3. UgurDUZLA

  Koridor barfiksi öneririm, duvarı delmek gerekiyor ama 2 ufak dübelden birşey olmaz diye düşünüyorum, bende sizdeki kapı barfiksinden kullanıyordum ama artık sandalyeye ihtiyacım kalmadığını anlayınca ve kapıda da barfiks çekmek alçaklığından ötürü zor olduğu için daha yüksek olan koridor barfiksine yöneldim bi araştırın isterseniz

  Cevapla
  • musess

   iyi günler uğur bey …..koridor barfiksi görsellerine baktım az önce geçmişte buna benzer bir şey aldım sıkıştırmalıydı ama sağlam olmadı kayıp durdu kullanamamıştım .ama siz dübel ile tutturuluyor diyorsunuz bunlar farklı demek ki….şimdi 2 hafta boyunca köyde bununla idare edeceğim artık….peki bu dediğiniz barfiks kolay taşınıyor mu seyahat falan olduğu zaman yoksa sabitmi….bende sizin gibi sandalyeyi atsam tamamen tam süper olur…..:):)

   Cevapla
   • UgurDUZLA

    Sağlam oluyor ama maalasef dübel ile takıldığı için taşıması çok kolay olsa bile gittiğiniz yerde cm’si uygun olarak karşılıklı 2 dübel deliği gerekiyor maalesef taşıma işi zor yani, sandalyeye ihtiyacım olmadığını da 2 hafta önce parkta keşfettim :) kuzene göstereyim derken geniş tutuş barfiksten 8 tane yapabildim ve duygulanıp ağlayacaktım neredeyse :D bu benim için inanılmaz bir rakam ki önceden bırakın barfiksi asılı bile kalamıyordum :) :) ama hala 9 olmuyor sizinde sandalyeye ihtiyacınız kalmaz yakın zamanda inanıyorum

    Cevapla
    • musess

     nereden nereye diyorsunuz ,genişte çok zorlanıyorum özellikle ama zamanla bende sizin gibi sandalyeyi atarım inanıyorum buna:)kaçıncı gün desiniz acaba siz?

     Cevapla
     • UgurDUZLA

      Biliyorsunuz 2. tura başlamıştım ama 2 hafta yaptıktan sonra bırakıp Body Beast ile P90X hybrid yapıyorum, şuan 2. haftamın içindeyim

      Cevapla
      • musess

       :) evet mezun olduğunuzu biliyorum ….İlk turunuzu bitirdiğinizde kaç barfiks çekebiliyordunuz acaba .?

       Cevapla
       • UgurDUZLA

        Avuç içim içe dönük 5 geniş tutuş 1 veya 2 anca çekiyordum ama geniş tutuş çektikten sonra kollarım barfiks barında kaldı sanıyordum :D, Müge Hanım barfiks konusunda ne olduysa ilk tur bittikten sonraki 1 hafta dinlendiğim süre içinde oldu

        Cevapla
        • musess

         ne güzel inşallah bende sandalyeyi atıcağım ilk tur sonuna kadar umudumu kaybetmeden bekleyeceğim barfix için…..

         Cevapla
 4. Erkan

  Azminizi kiskandigimi belirteyim. Az once sinerjik antrenmanini yaptim.daha dogrusu yapmaya calistim ama rezalet bir performans oldu. Yine dustu sifira motivasyon. Sanirim adim hıdır elimden gelen budur :)

  Cevapla
  • musess

   hemen belirteyim benim performansım da iyi sayılmazdı bugün 2cd aradan çıkardığım için pert oldum diyebilirim:)karın hareketlerini yaparken yerlerde süründüm resmen artık bitsin yeter diye ama tamamlamış olmanın mutluluğu ayrı bir şey programı aksatmayıp yapmışsınız bence asıl önemli olan bu :)

   Cevapla
 5. musess

  EVET bitti an itibariyle iki günlük aksama tamamlanmıştır:)bugün hem kenpox hem bacak ve karın yaptım biraz sıkışık oldu ama oldu :)

  Cevapla
 6. Merhaba
  hocam cevabını tahmin ettiğim bir sorum olacak ama ben yine de sorucam.Bu barlar set olmadan da satılıyormu acaba,seti almış bulunduk bi kere:))

  Cevapla
  • Merhaba,

   Aslında öyle bir uygulamamız yok ama mail atarsanız (info@p90xtr.com) yardımcı olalım.

   Cevapla
 7. musess

  :(bu barfiks barı konusu beni gerçekten üzdü hocam site de dolanırken gördüm ve siparişim çoktan gelmişti gördüğümde.Bar gerçekten çok güzel geçenler de bar almak için İnternet’te dolaşırken bu bardan arayan ama bulamayan bir çok insanın yazısını okudum forumlara bu bardan bulamadıklarını yazmışlardı.:(hocam keşke sitenin yan tarafında böyle yenilikler için size özel bir duyuru köşesi olsa .bu barı görmüş olsam hayatta aynı bardan tekrar almazdım ama 2.turumu yaparken hala tedarik edebiliyor olursak mutlaka edinmek istiyorum bir tane..
  inşallah devamlılık sizin sonuçlarınız da olduğu gibi benimkilerde de çok güzel durur aykut hocam .bir kere aksarsa hep aksaklık oluyor programda ben bir hafta kenpox ile dinlenme gününün yerini değiştirmek mecburiyetin de kaldım sonra ki iki hafta kenpox e sıra geldiğinde canım yapmak istemedi….hem beyin hem beden belirli bir alışkanlık kazanıyormuş ciddi anlamda…o yüzden bir gün yapmassam sanki ölecekmişim gibi davranmamı p90x yapmayanlar anlayamıyor.
  Yorumunuz için teşekkürler koç Aykutumuz:)

  Cevapla
 8. Selam Müge,

  Engelleri aşmak konusu çok güzel olmuş. Her zaman söylediğim gibi, P90X bir sprint koşusu değil, bir maraton. Bu süreçte tabii ki zamansız gelen misafirler de olabilir, hasta olmak da… Önemli olan onları aşabilmek.

  Kendimden bir örnek; yazın Kalkan’da, bir haftalık tatile bile P90X DVD’lerimi, barımı, hatta ağırlıklarımı götürmüşüm, o derece motiveyim. Yoga günü denk gelmiş, iş-güç yok, önümde koskoca gün, nasıl olsa yaparım demişim… Geç kalkma, kahvaltı, öğle yemeği, deniz, şu-bu, arkadaşların illa gece de dışarı çıkalım demesi… saat gece yarısını bile geçmiş. Ama gece yarısından sonra yine de bir buçuk saatlik Yoga’sını yapan ben! Evet, “deli” derler adama ama bir sebebi var, açıklayayım…

  İdeal senaryolarda, ideal koşullarda programa devam etmek tamam, ama böyle ekstrem durumlarda, yani en kötü koşullarda bile bir şekilde ara vermeden devam etmek… işte bu kırılma noktaları (pozitif), programın gidişatını çok daha kuvvetli kılıyor. Daha sonra, daha vasat bir engelde, “bu ne ki, ben o gece bile egzersizimi yapmadan yatmamıştım” diyorsunuz ve devam ediyorsunuz.

  İşte seninki de aynen böyle olmuş. Tüm aksiliklere rağmen devam ediyorsun ve emin ol bu, programın gidişatını ve seni daha güçlü kılacak.

  Not: Evet, keşke barfiks barı konusunda önceden bilgim olsa idi. Şimdi seni daha üzmek adına söylemiyorum ama :-) kısa bir süreliğine tüm barfiks barlarını, Türkiye’de başka hiçbir yerde olmayan, Tony’nin de kendi kullandığı, dünyanın en iyi barı diyebileceğim “Extreme” tip, çok tutuşlu barlardan gönderiyoruz. Bu türünün en iyi örneği bar, daha farklı tutuş pozisyonları ile sonuçları daha maksimize etmekle kalmayacak, bence sadece görünüşü ile bile P90X’çileri daha bir motive edecek :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız