Ekşisözlük Camiasında P90X!

Biz, P90X’in dünyadaki en etkili ve sizi istediğiniz forma sokabilecek en iyi Ev Fitness Programı olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama istedik ki P90X’i sadece Türkiye’nin en büyük ev fitness sitesi www.p90xtr.com’dan dinlemeyin, bir de artık tarafsızlığına-objektifliğine inandığımız ve biraz da esprili yorumlarıyla bildiğimiz Ekşisözlük’ten dinleyin istedik. İşte aşağıda Ekşisözlük yazarlarının samimi yorumlarından derlenmiş P90X yorumlarını bulacaksınız.

1- 90 günde mükemmel bir vücut taahüt eden fitness programı. İnternette ufak bir araştırma yapınca gerçekten bir çok insanın mükemmel bir vücuda bu fitness programı sayesinde ulaştığı görülebiliyor ki burada bahsedilen mükemmel vücut, bildiğiniz göbek baklavalarını da kapsamakta.

2- Düzgün spor yapan bir insanın bile yarım saat sonra kesilmesi içten bile değil. Çok ama çok yoğun bir pogram. Fakat adam gibi bir yeme sistemi ile bir hafta icinde kilo kaybi rahat gozleniyor. Bir ay icinde kaslar belirginlesiyor.

3- Fark yaratmaması imkansız çalışma programı. Ama sıkıysa gel de yap dedirtir!

4- Kolay gibi gözüken Yoga x ve Plyometrics, programın en zorlu bölümleri gibi gözüküyor. Özellikle şu Plyometrics bölümünü yapanlara insan gözüyle bakamıyorum, ulan ne ciğer var bu adamlarda, ben kan ter içinde cayıp duşa girip çıkıyorum bu herifler hala deli danalar gibi hoplayıp zıplıyorlar.

5- Düzenli olarak yapıldığı takdirde gerçekten faydasını göreceğiniz bir programdır. Orta seviye üzerine gidildiğinde çok çabuk da sonuç verir. Gel gör ki vücut hamsa eğer, bir kaç gün heryerinizi ağrıtır. Sonra geçer ve sanki yıllardır spor yapıyormuşsunuz gibi devam edersiniz.

6- “Videodaki her şeyi eksiksiz yapmanız lazım kardeşim” diye bir iddiası olmayan, aksine “yapabileceğinizin en iyisini yapın gerisini koyverin” diyen programdır. Zaten olay da önceki gün 3 kere yapılabilen hareketi ertesi gün 4 kere yapabilmek üzerine kuruludur.

7- İnsani “fit” etmesi garantidir.

8- İnsanların vücudunu aşırı derecede değiştiren programdır.

9- Canlı canlı örneğini görmek istediğim program. Hem erkek arkadaşım, hem kardeşim başlayıp başlayıp zaman bulamama bahanesiyle bırakıyor. Zor olsa gerek. Hayır kendim yapıcam görücem nasıl oldugunu, kaslanıcam, baklavanıcam; kısakanacaklar diye korkuyorum.

10- Mevcut programlar içerisinde en inandırıcı bulduğum sağlıklı vücut şeysi.

11- Bazı hareketleri insani kusturacak kadar zor olan ama harfiyen uygulanınca inanilmaz guzel sonuçlar veren egzersiz programı.

12- Videoları izledikten sonra acayip gaza gelmeme neden olan program.

13- Bugüne kadar yazılmamış olması şaşırtıcı… ABD’de 6 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerine sayılı günler kala siyaset sahnesine şekil veren bir egzersiz programıdır. Zira hem Cumhuriyetçilerin Başkan Yardımcısı adayı Paul Ryan hem de First Lady Michelle Obama P90X’in Amerikan toplumundaki en tanınmış yüzleri arasındadır.

14- Daha önce spor yapıp amacına ulaşamayanların uygulaması gereken program. Eşiniz, kız arkadaşınız veya arkadaşınız spor yapmanızı kıskanmayacaksa yapılması gereken program.

15- Çok kısa sürede gözle görünür sonuçlar veren program. 90. gün beni spor yaptığım ve kendimi çok fit sandığım dönemlerdeki halimden daha fit bir hale getirecek gibi duruyor. Şu an için hemen verdiği sonuçlar inanılmaz.

16- Etkisi 20 günde bile ortaya çıkmaya başlayan, insanı ayna karşısında iyi hissettiren antrenman programı. Evde spor yapmanın verdiği rahatlık da cabası.

3 Yorum

 1. viXen

  Uludağ sözlükte de çok güzel yorumlar var, hatta burada blog yazarı olan içten’in bir çok yorumunu okudum orada:)

  Cevapla
 2. Yorumlar güzelmiş, beni de gaza getiriyorlar :) Uludağ Sözlük yorumlarını da buraya ekleyebilirsiniz Hocam, orada da güzel yorumlar okudum bugün araştırırken.

  Cevapla
 3. Güzel yorumlar. Hele; 4-6-9-10 :D

  Yorumlar haklı olarak yapılmış ama bir eksik var sadece egzersiz yetmiyor. Benim gibi diyet yapmayı beceremeyenlerdenseniz becerene kadar işiniz zor… :O

  Cevapla

Yorum Paylaşınız