CT Fletcher’in 10 Kanunu!

CT Fletcher’ı bilebilir ya da bilmeyebilirsiniz… Belki lakabını söylememiz yerinde olur. Kendisi dünyada “Yaşayan En Güçlü İnsan” (Strongest Man Alive) olarak da bilinir. Ama bunun yegane sebebi isteyebileceğiniz (ya da istemeyeceğiniz!) kadar büyük kasları değil; hayat hikayesi, bakış açısı ve milyonlara verdiği motivasyon, hatta Morgan Freeman’ı bile kıskandıracak ses tonu bile olabilir :-)

Motivasyon kaynağı demişken, bizim CT Fletcher hakkında (en sık) duyduğumuz eleştiri, motivasyon videoları sırasında hemen her iki kelimesinden birinin “F*ck” olmasıyken, bu sözcüğün anadilimizde çok anlam ifade etmemesiyle, bu bizim için başlıbaşına bir sorun olmayacaktır (ama uyarıldınız farzedin :-)

İşte hazırsanız… CT Fletcher’in vücut geliştirme üzerine 10 kanunu.

1… Sana Büyümeni Emrediyorum!

Bir numaralı emir… Sana büyümeni emrediyorum! Şimdi bazılarınız bana gelip diyecek ki “CT, kaslarıma büyümelerini söylüyorum ama beni dinlemiyorlar.” Bunun sebebi, kendi kendinize bunu söylerken, bu sözün arkasında gerektiğince durmamanızdır. Eğer bunu kendinize söylerken, gerçekten hükmederek ve inanarak söylemiyorsanız, en iyisi nefesinizi hiç harcamayın. Yoksa sadece kendi kendinize konuşuyorsunuz demektir, ki insanları bunun için akıl hastanesine kapatırlar! 

Öncelikle vücudunuzu değil, “beyninizi” eğitmelisiniz. Söylediğiniz şeye önce siz inanın, ama gerçekten inanın. İşte fark yaratan budur. Sadece laf olsun diye ya da sadece bu yaşlı herifi kopya edercesine söylerseniz, bir işe yaramayacaktır. Ya gerçekten inanın ve vücudunuza emredin, ya da sesinizi bile çıkarmayın! 

2… İmkansızı Sorgulayın, Asla Başkalarının Limitlerini Kabullenmeyin!

Önce kendinize sorun: İmkansız nedir? Asla başkalarının limitlerini kabul etmeyin. Size diyecekler ki, “Mümkün değil, hiç boşuna deneme bile, bırak gitsin”… Asla başkalarının düşüncelerinin sizi sınırlandırmasına izin vermeyin. Kendiniz deneyin ve kendi limitlerinize kendiniz karar verin. Ancak bu şekilde, bir şeyi yapıp yapamayacağınıza yine ancak “siz” hükmedebilirsiniz. 

3… Acı Kaçınılmazdır!

Acı çekmek bir gerekliliktir. Kaçınılmazdır. Acı olmadan gelişme de olmaz. Sürekli rahat içinde olmamanın, rahatlığını yaşayın! Acıya alışsanız iyi olur. Ondan kaçış yoksa, onun en iyi dostu olun. Ama gerektiğinde asıl patronun kim olduğunu ona göstermeye de hazır olun. Ancak bu şekilde, ininden çıkıp sizi yolunuzdan çevirmeye çalıştığında dostunuza, omuzlarınızı silkip “sana alışığım, elinden geleni ardına koyma” deyip yolunuza devam edebilirsiniz. 

Devam edecek…

1 Yorum

  1. İstisnasız her gün siteye mutlaka girsem de, bir süredir yorum yazmayıp es geçiyordum. Ama Fletcher’ın bu yazı dizisi bomba olmuş. Resmen geri kalan maddeleri sabırsızlıkla bekliyorum. Bu gece yarısından sonra gelir mi acep? :-)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız