Ben de Varım!

Merhaba Sevgili Arkadaşlarım :-)

Ben 23 yaşında, üniversite mezunu genç bir bayanım… Bu yaşıma kadar hiç bir zaman çok zayıf ya da fit olmadım, her zaman kilo problemim vardı. Ama artık ben de varım ve aranızdayım.

P90X ile yaklaşık 4 aydır tanışıyorum, bir aylık bir denemem oldu ve 9 kilo verdim bu bir ayda. Ama tabii herkes gibi benim de bahanelerim oldu ve bıraktım. Pişmanlığın acısını dibine kadar yaşadım, artık başarmanın hazzını hissetmek istiyorum. Bugüne kadar sadece hayal ettim, hiç başaramadım (bknz. “Bazıları Hayalini Kurar, Bazıları Başarır…”), sadece düşüncede kaldı ama bu sefer başaracağım, cesaretimi toplayıp buraya yazmam bile bana bir güven verdi.

En büyük sorunum motivasyon ve tembellik, o kadar yatmaya alışkınım ki bu bana çok zor geliyor. İlk bir aylık sürecimde her sabah 6’da kalkıp bir saat tempolu yürüyüş yaptım, bacaklarımın çok incelmesini istediğim için. Bunu da P90X kadar şart görüyorum kendime. Benim sizlere tavsiyem, yeni başlayacaklara arkadaşlar kendinizi zorlayın ve mutlaka sabah yapmaya çalışın, aksam günün yorgunluğu, misafir vs. derken gerçekten bırakmaya daha yakın oluyorsunuz. Şimdi yeniden yarın sabah başlıyorum, 30 gün sonra sonuçları burada sizlerle paylaşacağım, 90 gün sonunda en çok istediğim şey baklavalar :-)

Unutmadan, Aykut Hocam iyi ki varsın, desteğin ve emeğin için binlerce kez teşekkürler. Ve sizleri seviyorum, herkese bol şans… :-)

8 Yorum

 1. merhaba malibu inşallah nickini de içeren alkol tüketimini bitirmişssindir:D
  bacakları inceltmek için yürüyüş yapmana gerek yok p90x de legs back ant maşallahı var bacak felan bırakmıyr:D
  üstüne plyo ile harakiri yapıyosun bacaklara öncelikle tecrüben ve faydasını görmüşsün p90in bilgi=tecrübedir
  bende çok üşengeçtim her işi yarıda bırakırdım ama 1’İ yapmışsa bende yaparım dedim kaldı ki ilk hafta çok zorlanmışdım ve beni zorlayan beni güçlendirendir diye düşündüm kütük gibiydim esneklik hak getire şimdi ise hareketleri yogada öznelleştirip daha zorlayarak yapıyorum sonuçta sınırları insanın beyni çizer ama sınır koymak yerine onları aşmak varken çizmek mantıklı gelmiyor sen var gücünle yap sonuçlarını al kendindeki saddece vücüt degil kişisel degişim sonunda neleri başardıgını gördügünde hak vereceksin başarılar:D

  Cevapla
  • maLibu

   Tabiki de alkol tüketmiyorum 1 haftadır :) Çok teşekkür ederim yorumun ve tavsiyelerin için.. Bir haftada bile daha tartılmadım ama sanki çok zayıflamışım gibi hissediyorum :D Ya ne bileyim sanki tek başına yeterli olmayacakmış gibi geliyor ama o kadar bilinçli ve odaklanarak yapıyorum ki bu sefer legs back de ilk defa iki gün kaslarımın ağrısından otururken bile zorlandım ilk bir ayda hiç böyle şeyler olmamıştı :D Senin yorumların önerilerin benim için çok önemli örnek alıyorum seni çok teşekkürler tekrar :)

   Cevapla
   • legs back de mi ağrımıyordu kesnlikle nizami dogru yapmadıgındandır:D
    legs ant hareketleri derin yapmak önemli ve misal ayagı sandalyeye koyup yaptıgın harekette ayak dumduz olcak bacak ileride olacak ve hareketi yaparken de düz olan ayagı kırdıgında bilegi geçmesi gerekiyor bu şekiled yaparsan acıyı hissedeceksin:D

    Cevapla
 2. Merhaba Melike (istersen Malibu da diyebilirim :-)

  Öncelikle medeni cesareti gösterip, yeniden başlama kararını burada herkesle paylaştığın için tebrik ederim. Senin de söylediğin gibi bu bile, devamlılığın ve başarın üzerinde etkili olacaktır.

  Daha önceki turunda ilk 1 ay sonuçların gerçekten çok süperdi. Bir ayda “sağlıklı” bir şekilde yok edilen 9 kg yağ! “Böyle sonuçları gördükten sonra insanlar neden yarım bırakır ki?” demiyorum çünkü hepimizin başına gelebiliyor, hayat bu.

  Ama bu sefer P90X’i hayatının merkezine koyduğunda ve motivasyonunu yüksek tuttuğunda, 90 günün sonunda kitaplık (ya da sitelik) bir transformasyon hikayesi daha gelecektir. Ben ve diğer tüm arkadaşlar da arkandayız…

  Tekrar çok başarılar.

  Cevapla
  • maLibu

   Yaaa çok güzel bişey bu burada benim kendi yazımın olması.. Kat be kat daha istekliyim artık :-) Yarım bırakmak tabiri caizse bile bile lades hocam çok şükür ki ben doğru yolu buldum bir şekilde tanıştım P90X le.. Bugün ilk günümü atlattım artık hedefime dünden daha yakınım :-)

   Cevapla
  • maLibu

   Ayrıca istediğiniz şekilde söyleyebilirsiniz adımı :-) İlk günden bugüne değişmeyen ve eminim ki değişmeyecek sonsuz desteğiniz için tekrar teşekkür ederim.. Bir sözünüzü asla unutmam eğer vücudunuza iyi bakarsanız o da size iyi bakacaktır.Onu P90X gibi ekstrem bir programa maruz bırakırsanız o da size 90 gün sonunda adeta bir olimpiyat sporcusunun fiziği gibi fit ve sağlıklı bir vücutla cevap verecektir ! Umarım doğru yazdım :-)

   Cevapla
   • Bu sözü söyleyeli 1,5 yıldan fazla bir zaman olduğunu farkettim ama kesinlikle doğru :-) Çok sıkı bir takipçiymişsin bu arada.

    Cevapla
    • maLibu

     Bütün sözlerinizi,motivasyonel atasözlerini,P90X yapan arkadaşlarımın başarı hikayelerine kadar hepsi tek tek renkli kağıtlarımda kayıtlı tek tek yazdım..P90x i hayat tarzı haline getiriyorum ve işimi gerçekten ciddiye alıyorum :-)

     Cevapla

Yorum Paylaşınız