Atıştırmalıklar Üzerine Kısa Kısa…

Nedense bir soru maillerde o kadar sık geldi ki, artık konuyu buraya taşımaktan başka çaremiz kalmadı :-)

Hemen konuya girelim. Arkadaşlar… Probis denilen bisküvi (pisküvit de denilebilir :-) bir sporcu protein yiyeceği değildir. Besin değerleri tablosunda protein’in yanında ne yazıyor olursa olsun, egzersizler için protein kaynağı olarak bu tip bir abur-cubur’a sarılmak faydadan çok tabii ki zarar getirecektir.

Besin değerleri tablosunda Cola Zero da aslında çok masumdur… ama onun yerine daha eski dostunuz “Su”yu öneririz, evet bildiğiniz su… Kalorisi gerçekten “sıfır” olan tek besin!

O zaman yeri gelmişken söyleyelim; Red Bull da bir sporcu içeceği değildir. Powerade deseniz belki… ama Milli Takım sponsoru olsa bile fosforlu mavi renkteki izotonik içeceğin doğallığı ve sporcu-dostluğu da tartışılır!

Bu yazıyı yazmamızdaki sebep kesinlikle herhangi bir markayı kötülemek değil ancak tam anlamıyla “kaş yapayım derken göz çıkarmanızı” önlemek… P90X gibi çok çok iyi dizayn edilmiş bir programda zaten yağ oranını ciddi şekilde düşürmemek ve bir süre sonra 6-pack’lere merhaba dememek, yapmaktan daha zor! Sadece doğru seçimleri yapın ve yanılmayın…

2 Yorum

  1. Hayati

    Kesinlikle katılıyorum hocam.Talep oranını artırmak ve halkın sağlığıyla oynamak adına (bilerek yapıldığını düşünüyorum) yalan yanlış değişimlerle, çeşitli süsleme ve isim değişikliğiyle ürünleri cazip hale getirenleri kınıyorum.

    Cevapla
  2. Çok çok çoooooooooooook doğru! :-)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız