Aradaki 7 Farkı Bulun :)

Herkese Merhaba,

Aslında anlatacak çok şey var ama başlamak ve toparlamak çok zor… Ben hayatım boyunca hiçbir zaman zayıf bir insan olmadım, ancak bir dönemim var ki 25 kilo aldım. Nasıl yaptım, nasıl o hale geldim bilmiyorum ama artık çok mutsuzdum. Sağlıklı beslenme ve spor her zaman çok sıkıcı ve saçma gelirdi. Çünkü “uzun uğraş” gerek. Bu yaklaşımın sebebi, bir gün bitecekmiş gibi davranmammış bunu çok sonra anladım.

Bir sürü şey denedim kilo verebilmek için. Sonunda pes ettim ve diyetisyene gittim. Amacım bana kilo verdirtmesi değil ne yapmam gerektiğini öğretmesiydi. Aynı amaçla özel bir spor hocasıyla bir süre spor yaptım. 14 kilo verdim, tabii ki kardiyo en büyük desteğimdi. Ama bunlar ekstra maddi güç istiyor.

Sonrasında kendim internetten videolar izlemeye ve evde uygulamaya başladım. Hem zaman açısından hem de maddi açıdan çok daha verimli oldu benim için. Kaliteli gıdalar (çöp gıda haricindeki herşey) tüketmeye özen gösterdim. Fark ettim ki ben bu şekilde daha mutluyum, daha enerjiğim. Spor gitgide daha eğlenceli bir hal almaya başladı benim için. Amerika’da yaşayan bir tanıdığım P90X önerdi ve Türkiye’de ulaşabileceğimi, hele ki Türkçe destekli yapabileceğimi öğrenince çok sevindim. Hemen sipariş verdim ve başladım.

Tüm vücut fotoğraflarımı çektim. Sonuçları sizlerle paylaşacağım. Ancak ilk önce, sabırsızlandığım ve sadece dikkatli beslenme + ev videolarıyla olan bu değişime inanamadığım için, sorunumun yoğun olduğu bel ve göbek bölgesindeki farkı  paylaşmak istiyorum. İki fotoğraf arasında 7 kilo fark var. Şimdi amacım 7 kilo daha vermek ve daha sağlıklı, daha fit bir vücuda kavuşmak.

Lütfen pes etmeyin. Geçirdiğiniz zor zamanları biliyorum, hepsini yaşadım. Siz isteyin, gerisi gelecek. 90. gün görüşmek üzere :)

Rojda P90X 30

4 Yorum

 1. Merhaba Rojda,

  Öncelikle bu güzel ve samimi yazı için teşekkürler. Sonuçlar inanılmaz iyi, önce ve sonrası arasında bence dağlar kadar fark var.

  Ve programın hala devam etmekte ki, en büyük sonuçların hep son ayda alındığı düşünülürse, final sonuçların çok çok tatminkar olacaktır.

  “Hayatım boyunca hiçbir zaman zayıf bir insan olmadım” demişsin ama hayatının tüm geri kalanı boyunca artık “fit” olabilirsin :-)

  Tekrar tebrikler…

  Cevapla
 2. icten

  Vaouwwwww gerçekten inanılmaz, bayıldım…

  Cevapla
 3. Rojda Derya

  Merhaba,

  Fotoğraflar yaklaşık 2.5 aylık. Yavaş ve kalıcı olması kesinlikle tercihim. Teşekkürler bilgilendimeler için.

  Cevapla
 4. merhabalar kaç günlük fotograflar ?
  kg vermek saglıklı görülüyor aksine kg vermekden ziyade yag yakmak önemlidir kg vermek için aç kalmak aşırı spor yapmak ve sonucu kas kaybı ve sonra daha fazla alınan kglar sizin yag yakdıgınız fark ediliyor böyle devam edin p90x yag yakmaya birebir ağırlık antremanlarında yavaş ve yogun yaparsanız yag yakımını da sağlarsnız ek fayda sağlar başarılar

  Cevapla

Yorum Paylaşınız