60. Gün – Farklı Bir Hayat!

Merhaba P90X-TR Ailesi,

Zorlu ve bir o kadar güzel geçen 2. ayımı sizlerle paylaşmak istedim. Nereden başlasam hiç bilemiyorum. Gerçekten çok zorlandım çünkü hacim kazanmak cidden çok zor. Güzel tarafı ise her geçen gün daha da asılıyorum. Set sayılarım artık zirvede, ekstra molaları ise çok nadir almaya başladım. İlk ayın verdiği motivasyonla ikinci ayı filesiz tamamladım.

Bir başka güzel yanı ise değişimin tüm hayatıma yansımış olması. Artık eskisi gibi  saatlerce internette takılıp, TV başında vakit öldürmüyorum. Nedendir bilinmez, bir girişken olmaya başladım. Eskiden  bir mağazaya girip tek başıma bir şey alamazken, bir kafeye gidip çay bile söyleyemezken (acı ama gerçek) şu anda otobüslerde, kafelerde tanımadığım insanlarla tanışıyorum. P90X’ in sadece vücut transformasyon programı olmadığına tanıklık etmiş oldum. Arkadaşlarım da etkilendi P90X’ten; 2 arkadaşımı programa başlattım, 2’sinin de aklına girdim :-)

Ve Ailem… Başladığım günden beri arkamdalar, eve zararlı bir şey girmez. Onlar da artık alıştı; tam tahıllı ekmek, ev yemekleri, yağsız yiyecekler yemeye. X-Stretch günlerimi kardeşimle beraber yapmaya başladık. 8 yaşında ama çok esnek. İnanın “Back Hero” hareketini Shauna kadar iyi yapıyor :-)

O P90X T-Shirt’ ünü kazanmama az kalmasına mı sevinsem, programın bitmesine 1 ay kalmasına mı üzülsem bilemedim :-)  Çok alıştım programa sanki bir uzvum gibi oldu.

İşte 2. ayımı kısaca özetlemiş oldum, herkese çok teşekkürler. İyi günler ve iyi çalışmalar.

Umut 60

21 Yorum

 1. Umut harikasın süpersinnnn !!!!!
  Seni en son yazın görmüştüm ki o zaman da harikaydın ancak şu anda daha da etkisi gözle görülür biçimde artmış
  90. gün fotoğrafını merakla bekliyorum .

  Aslında tüm bunların altında senin bu faydalı programa câni gönülden inanman ve disiplinini bozmadan uygulaman yatıyor.her anlamda değişimini kutluyorum ,hayatının her aşamasında başarıların daim olsun canım oğlum .

  Seni çok seviyorm .Teyzen Seval

  Cevapla
 2. Umut tebrikler ,
  Şimdiden gözümde canlandı 90. gün fotoların.
  Tastamam Six packs, daha geniş omuzlar , iyice oturmuş göğüs kasları ve oblivuqe ler dahada şişkin.
  Kısaca Beachbody =)

  Cevapla
 3. Kullanıcı adı HalilUNLU aykut hocam bir de mail olarak size dönüş yapıyorum kafamda bir kaç soru varda.

  Cevapla
  • Blog paylaşma yetkiniz açılmıştır; yazınızı ekleyip onaya gönderebilirsiniz.

   Ve tabii ki mail ile sorularınızı cevaplandıralım.

   Cevapla
 4. Umut, gelişimin çok iyi tebrikler. Özgüveninin artması en önemli artı. Yakın zamanlarda başlamışız programa. Benim de haftaya bitiyor programım ama diyet uygulamadığım için senin kadar bir gelişme kaydedemedim. Artık 2. tur da nasipse :)

  Cevapla
 5. Umut tebrik ediyorum 90 gün resimlerinide bekliyoruz çok daha iyi olacağına eminim.

  Aykut hocam bu arada benim blog iznimi’de verebilirmisiniz yakında geliyorda yazı :)

  Cevapla
  • Tabii ki, kullanıcı adı nedir? Sitede son günlerde Blog paylaşım patlaması yaşıyoruz, süper :-)

   Cevapla
 6. Umut gerçekten hayran kaldım transformasyonuna.
  özellikle omuz ve sixpackler deki gelişimin için kutlarım.
  90. gün fotoğraflarını bekliyoruz

  Cevapla
  • umutcs

   Çok teşekkürler :-) Tabii 90. günü de paylaşırım.

   Cevapla
 7. Umut, gelişimin çok iyi ama şaşırtıcı değil (P90X’in %100 sonuç etkisini bildiğimden şaşırmadım) :-)
  30 gün sonuçlarını görünce anlamıştım zaten bir Türk gencinin daha P90X ile hayatını değiştireceğini, seni canı gönülden tebrik ediyorum ve burayı takip eden insanlara motivasyon kaynağı olmandan dolayı da teşekkür ediyorum :-).. Programa senden erken başlamama rağmen 45. Günde bırakmak zorunda kaldım dvd’leri tozlu raflara kaldırdım ne yazık ki..
  Bu sene lise sona geçince eğitim sporun önüne geçti ve bu da benim moralimi çok bozdu açıkçası..
  Ama seneye iyi bir derece yapıp; P90X’i de 1 tam tur bitirmek en büyük hedefim şuan. Bunun hayaliyle yaşıyorum, motive oluyorum diyebilirim. Bir de öneri verip yazımı bitireyim:
  Programa ara vermeme rağmen geçen gün Shoulders&Arms (Omuzlar ve Kollar) yapasim geldi ve o hevesle bir şey fark ettim . Ağırlıkları 6 kilo dan 10 kiloya çıkarttım; 8-10 tekrar yaptım hareketleri ve çok daha etkili olduğunu fark ettim. Keşke en başından öyle yapsaymışım buna dikkat etmenizi öneririm, zaten Aykut Hocam bununla ilgili ‘plato etkisi’ ‘8-10 tekrarın sırrı’ temalı yazılar paylaşmıştı ..
  90 gün sonuçlarını da büyük merakla bekliyorum , tekrar tebrikler..

  Cevapla
  • umutcs

   Çok saol furkan :-) son 3 tekrar gerçekten önemli bunu body salonlarından beri biliyordum. Etkisini çok daha iyi kavradım gerek Tony, gerekse Aykut hocanın yazılarıyla.Yarıda bırakman kötü olmuş gerçekten, ama son seneyi tahmin edebiliyorum. Ben 11. sınıfım ama çok zorlanıyorum. İnsallah İstediğin üniversiteyi kazanıp rahat rahat p90x yaparsın.

   Cevapla
 8. herkese merhaba… Umutcan’daki değişimi ilk gününden beri bilen biri olarak yazıyorum.
  Umutcan yukarıdaki yazısında belirttiği gibiydi fakat p90x’le tanışınca gerçekten herşey değişti. İletişim konusunda bir body programı ne işe yarar demeyin ciddi anlamda hayatınıza olumlu katkıları oluyor. Umutcan’daki bu değişiklikler de kendine olan güvenini artırmakla kalmadı pozitif düşünmeyi beraberinde getirdi. p90x mutluluğu diye bir kavram girdi artık hayatımıza…

  Canım kardeşim benim sen çok güzel bi adamsın ve hayatın boyunca mutluluğu hakediyorsun… Ek olarak şunu da belirtmek istiyorum Umut’un bu değişimi beni fena halde kıskandırıyor:) saygılarımla

  Cevapla
  • umutcs

   Ertan, Çok teşekkür ederim ne diyeceğimi bilemedim İyiki varsın kardeşim.

   Cevapla
 9. Histoire

  Umut seni canı gönülden tebrik ederim, büyük bir değişim yaşamışsın. Sanıyorum her şeyden önemlisi bu değişimin sana manevi yönden sağladığı katkı. Tebrik ederim.

  Cevapla
  • umutcs

   Duygu abla merhaba.

   Kesinlikle benim için önemli olan manevi yönden yaşadığım değişiklik. Sizin de p90x hayatınızda yaşayacağınız güzel değişimleri blog paylaşmanızı bekliyorum :-) İnsan gerçekten motive oluyor ve programa daha sıkı bağlanmanıza yardımcı oluyor bu tip değişimler.

   Cevapla
 10. Merhaba Umut,

  Bu sefer ilk yorum benden olsun. Daha ilk yazını yazdığın günden beri söylüyorum, “gerçek bir Beachbody geliyor” diye! Gerçekten gelişim fotoları da bunu doğruluyor.

  Aslında yorumlanacak çok şey var. İlk güne kıyasla omuz ve kollarındaki gelişme, 30 güne kıyasla da sırttaki (Lat’lardaki) gelişme, tabii ki karındaki definasyon ve hızla gelmeye başlayan 6-packler…

  Ama burada benim asıl değinmek istediğim, vücut transformasyonun dışında söz ettiklerin. Artan özgüven, artan sosyallik, özel yaşamdaki düzen, internetin fazlasından ve de “aptal kutusu”ndan uzaklaşman…

  Zaten yüzündeki giderek artan gülümseme, her şeyin kanıtı!

  Çok tebrikler ve çok başarılar.

  Not: Ama bir tebrik de seni başından beri destekleyen ailene. Pozisyonum gereği, senin yaşlarında P90X’e ilgisi olup da, ailesi tarafından desteklenmeyen, aksine kösteklenen o kadar kişiyle karşılaşıyorum ki; o yüzden hayatını sonuna kadar pozitif yönde değiştirecek bu serüveninde, ailen de tebriklerin en büyüğünü hak ediyor.

  Cevapla
  • Hocam size ulaşabileceğim bir e-mail varmı

   Cevapla
  • umutcs

   Merhaba Aykut hocam

   Çok teşekkür ederim hocam. Tespitleriniz çok doğru , yanımda olan bir insan ancak bu kadar iyi tespit edebilir beni :-) aileme gerçekten çok teşekkür ediyorum onların emeği çok fazla. Hep destek oldular , bana ayak uydurdular. Belki de yaşamlarını etkilemiş bir karar bile aldılar evet benim ve kardeşimin ısrarları ile sigarayı bırakma kararı aldılar. Sağlıklı yaşamayı aileme ve bana öğretmiş oldu bu program.

   Cevapla
 11. Metehan

  Öncelikle Umut gerçekten vücudun şimdiden çok iyi bir hacim almış. Karın kaslarından tut kol kaslarına, göğüs kasların dahi genişlemiş ve hacmi artmış. Omuzlar zaten çok iyi durumda. Asıl değişim bu hafta başlıyor :) Her haftan muscle confusion ile geçicek ve vücudunu artık sen de tanıyamayacaksın.

  Başarılar.

  Cevapla
  • umutcs

   Çok teşekkür ederim güzel yorumun için Metehan. Kesinlikle bu son ay benim için çok önemli ve değerli bir ay olacak :-)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız