5. Ayın Ardından… Uçup Giden 20 Kg!

Merhaba P90X Ailesi ,

Aykut Hocam’a her ne kadar söz versem de iş yoğunluğundan fırsat bulamamıştım sizlerle yazımı paylaşmaya, ta ki dün geceye kadar. 1 tur P90X’in üzerine şu an Hybrid programımı sürdürmekteyim ve 1. ay Recovery Week haftasındayım. Program gereği dün gece Core Synergistics yaparken bir anda 5 ay öncesine gitti aklım.

P90X’in ilk günü sabah 5:00’da kendimi Core Synergistics yapmaya çalışırken bulmuştum. Uzun süreli spor geçmişi olmayan, 1.73 boyunda ama 92 kiloya kadar çıkmış bir ben vardı antrenmanı yapmaya çabalayan. Daha videonun 15. dakikalarında midesi bulanan, vücudundaki en küçük noktalarına kadar terleyen, soluklanmak için her şeyi feda edebilecek ben… Bonus turlarına gözünün ucuyla bakamamış bir ben…

Sonrasında tekrar düne geri döndüm ve Core Synergistics’i mola almadan, Bonus turlarını gözü kapalı tamamlamış ben vardım. Tabii ki bu beş ay içerisinde 92 olan kilom 72’ye inmiş, hareketsizliğin verdiği hantallık gitmiş, markete bile gönüllü gidebilecek kadar hareketli olmuştum.

2. haftamın ilk günündeki Chest & Back antrenmanında toplam 150 şınav, 80 ayak barfiksini zorla yapan ben; Hybrid’in ilk haftasında 300 şınav, 120 barfikse ulaşır olmuştum. Ab Ripper hareketinde program sonunda +1 Mason Twist yaparak Tony’den fazla yapıp gülen birisi olmuştum. En önemlilerinden birisi ise benden ilham alarak P90X’e başlattığım ve 2. aylarını sürdüren toplam 6 arkadaşım var.

Bu değişim süresince yoğunluğuna rağmen elinden geldiğince bana yardımcı olan ve destek olan Aykut Hocam’a çok teşekkür etmek istiyorum. Programla ilk tanıştığımda kendisi Amerika’da olmasına rağmen hiç bir zaman sorularımı yanıtsız bırakmayarak beni başlama konusunda motive etti.

Son olarak, yeni başlayıp da antrenmanlarda az tekrar yaptıklarından dertli olan arkadaşlarıma, bizzat tecrübe eden birisi olarak, sadece sabredin ve sonra meyvelerini toplayın demek istiyorum.

P90X benim hayatımı değiştirdi, belki de sıra sizinkinde…

13 Yorum

 1. Alper beyi tebrik etmeyi unuttuk bu arada :)
  İbrahimin dediği gibi bir yapmayan bir de yarıda bırakan pişman.
  Hergün yeni bir P90X mezunu gördükçe aileme yeni birisi katılıyor gibi hissediyorum.

  Cevapla
 2. aykut hoca amerikada oldugunda kismi dikkatimi cekdi ayni donemden :) yazi cok guzel olmus motive ediyor uc ay goze cok gelirken bes ayin nasil gecdigini anlamaman muthiş bir duygu oysaki bes aydir hala baslama karari veya koltuktan kalkmamis olsaydin 20kg hala seninleydi ama simdi :) p90x ile zaman nasil gecdigi anlasilmiyor mason twist candir ben plaka kullaniyorum daha cok aci verior but i love it:)) basarilar

  Cevapla
 3. Çok motive edici bir yazı olmuş :) Darısı başıma diyeyim.

  Hazır yeri gelmişken sorayım; yeni başlayacak biri olarak (önümüzdeki Pazartesi kısmetse), videoları takip ederken programın önerdiği sayıda tekrarı yapamazsam, durup o hareketin bitmesini mi beklemeliyim? Yoksa videoyu ileri sarıp bir sonraki harekete mi geçmeliyim? Genel olarak nasıl bir yol izlesem doğru olur acaba?

  Cevapla
  • Saolasın evren. Ben antremanları yaparken pylo tarzı egzersizlerde yorulduğumda onların programı bitirmelerini bekliyordum. Soluklanmak için de fırsat yaratmış oluyordum kendime. Ama ağırlık çalışmalarında (tekrar sayısına göre değişir) bitirdiğimde videoyu ileriye alıp devam ediyordum.

   Cevapla
 4. tolgacoskun

  Başarınız takdire değer büyük irade ve azim gerektiren bir durum bu. Pazartesi günü P90X e başlıyorum bende inşallah,şimdiden sizler gibi değişimimi paylaşmak için sabırsızlanıyorum, Başarılarınız daim olsun,bana da bol şans :)))

  Cevapla
  • Tolga Bey çok teşekkür ederim. Başarıyı sürekli kılmak için Aykut Hocamın daha evvel paylaştığı blog yazısında oduğu gibi amacımızı iyi belirlemeliyiz ve ne olursa olsun motivasyonumuzu düşürmemeliyiz.

   Cevapla
 5. Mesut

  Güzel başarı tebrik ederim. İnşallah kiloların uçup gitmesi bana da nasip olur. :D

  Başarıyla tüm hayatınız boyunca devam edersiniz umarım.

  Cevapla
  • Teşekkür ederim mesut bey darısı başınıza:)

   Cevapla
 6. Merhaba Alper (aynı yaşlarda olduğumuz için Bey’i kaldırdım :-)

  Öncelikle teşekkürler, içten ve süper bir yazı olmuş. Ben de başladığın günü dün gibi hatırlıyorum. Nerden nereye…

  Hemen herkesin “P90X’in Ardından” yazılarında mutlaka kendimden bir şeyler buluyorum, ki Mason Twist’te ya da Kenpo X’in son hareketinde, Tony ve çetesinden bir saniye fazla yapmak, benim de en büyük egolarımdandı :-)

  Tekrar teşekkürler ve de tebrikler…

  Not: Eminim soracaklardır ama kimse “Before & After” fotoları için Alper’i sıkıştırmasın :-) Ben de dahil, insanlar genellikle yarı yol fotolarını değil de, bittikten sonra hepsini gururla paylaşmayı tercih eder. 2. turunda olduğuna göre, final sonuçlarının inanılmaz olacağına eminim.

  Cevapla
  • Mason Twist sırf devamında duşa giricem diye Tony abimiz bırakıp karnını tutarken büyük bir hazla 30 40 tane daha yapıp duşa koşmak en büyük zevklerimdendi :=))

   Cevapla
   • Nasıl yaaa!!! Hadi biz sadece bir tane ekstra yapıyorduk, o da egomuzu tatmin etmek için :-) Ama ekstradan 30-40’ı ilk defa duydum… Ne diyeyim, süper Burak!

    Cevapla
    • Mason Twist son hareket olmasından olsa gerek nefret ettiğim ama en çok sevdiğim hareketti.Tony abimizden sonra rahat 1 dk daha yapıyordum :D

     Cevapla
  • Aynen hocam hybrit programı bitsin resimleri paylaşacağım:)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız