3 Samimi Kullanıcı Yorumu…

P90X-Türkiye’de başka bazı sitelerdeki gibi “fake” kullanıcı yorumları yok, hiç olmayacak da! Zaten bugüne kadar 100,000’lerce kullanıcı ve uygulayıp da sonuç almayan ya da memnun kalmayan tek bir kişi bile yok!

Ancak bugün gelen samimi bir e-mail, bizi/beni sanki diğerlerinden birazcık daha etkiledi ve yazanın da izni ile isim vermeden buradan paylaşmak istedik. Ve yine çok değil, sadece son 1 haftanın maillerini tarayarak 2 güzel kullanıcı yorumu daha ekledik. Bugün Pazar ve eğer aranızda “Neymiş şu P90X, başlasam mııı, başlamasam mııı…?” diye düşünenler var ise… duyurulur :-)

Tabii burası %100 şeffaf bir platform, siteyi takip eden ve bu yazıyı okuyan sizlerin de P90X hakkında olumlu ya da olumsuz düşünceleriniz var ise, aşağıdaki yorumlar bölümünde duymak isteriz.

Yorum 1…

Sevgili Aykut Hocam,

Tarih bundan çok da eski değildi, bir tesadüf eseri P90X ile bizi ilk tanıştırdığınızda. Günde eminim yüzlerce mail alıyorsunuzdur ama vaktinizi kısaca çalarak mutluluğumuzu paylaşmak istedim (hem biliyorsunuz adaşız :-)

Hatırlarsanız, ben P90X'e başladıktan bir hafta sonra eşime de ayrı bir program takvimi yazmıştınız ve ben de en başından alarak eşimle birlikte tekrar başlamıştık. 

P90X'te bugün 4. haftamızı devirdik. Daha şimdiden hissettiğimiz değişim inanılmaz ama size asıl söylemek istediğim bu değil. Eşim ile birlikte ciddi sorunlarımız vardı ve küçük bir oğlumuz olmasına rağmen belki ayrılığın eşiğindeydik. Psikologlara, evlilik danışmanlarına döktüğümüz avuç avuç paralar ise bize bir arpa boyu bile yol kat ettirmemişti (bizim cebimizi boşaltıp, onlarınkini şişirmek dışında tabii). 

Ama sizin samimiyetinize sığınarak söylemek istediğim, P90X'ten sonra bunların hepsi sanki 180 derece değişti. Öncesinde eşim ile neredeyse sıfır paylaşımımız varken, şimdi her gün birbirimizin gözünün içine bakıyoruz beraber P90X yapmak için. Ailedeki bu yeni huzur havası biricik oğlumuza bile yansıdı ki, bu beni çok mutlu ediyor. Depresyonun eşiğindeyken, şimdi dünyanın en pozitif adamı oldum çıktım sanki. Beraberinde iyi bir eş ve iyi bir baba. Kendimi sağlıklı kılmam da, ailem için bir sorumluluk gibi geliyor bana. Oğlumun ilk veli toplantısında o sınıftaki en fit baba ben olacağım gibime geliyor :-)

Neyse, çok uzattım biliyorum ama size bunlara vesile olduğunuz için şahsen teşekkür etmek istedim; hem kendim hem eşim adına. İyi ki bizi P90X ile tanıştırdınız, yürekten müteşekkiriz.

Yorum 2…

Şu an saat sabah 05:45 ve yine Türkiye'deki para tuzaklarından biridir denmesine rağmen, 140 TL yarım aylık sigara parası ne olacak dediğim ve Aykut Bey'in samimi konuşmasıyla karar verdiğim P90X'in bugün 4. günündeyim. Bunu bir yerden okusaydım sallamışlar derdim ama yaşayan benim ve her günü sabırsızlıkla bekleyerek hem de sonuçları hissederek yaptığım 4. günümü paylaşmak istedim. Aykut Bey o gün iyi ki konuştuk, her ne kadar göbeğim henüz dursa da 84 gün sonraki şeklini şu anki kasılması anlatıyor. Sevgiyle kalin. Muhammed /Kırşehir.

Yorum 3…

Bu satırları, P90X'te ikinci haftamın ikinci günündeki Plyometrics'ten sonra kan ter içinde yazıyorum. Bir egzersiz insanı hem bu kadar yorup hem bu kadar mutlu eder mi :-) 

Hocam hatırlarsanız, P90X'e kız arkadaşımın benden resmen şişman olduğum için ayrılması ile başlamıştım. Başta çok kafaya takmıştım ama şu an umrumda bile değil, hatta ona çok teşekkür ederim :-) Belki Kemal Sunal filmi gibi olacak ama sadece 81 gün sonra onunla bir yerde karşılaşmak istiyorum. Mutlaka yeni "ben"i gördüğünde durup konuşmak isteyecek ama ben "kusura bakma, benim şimdi spora gitmem lazım da" diyeceğim :-)

Bu harika programı yaptığı için Tony'e ve benim motivasyonumu her zaman yüksek tuttuğunuz için size teşekkür etmek istedim.

21 Yorum

 1. Bundan bir buçuk ay kadar önce Aykut hocam insanity dvdlerini siparis etmek için sizinle iletisime gecmistim. Evde hali hazirda bulunan p90x dvdleri ve spor geçmişi olan eşimin p90x ile başlamam gerektiğine dair ısrarlarina ragmen insanty için inat etmiştim. Neden tabiki “ağırlık calisirsam incelemem” korkusu. İnsanity yapmadım değil 1 ay inat ettim yerlerde surundum tansiyon düşüklüğü asiri nabız yüksekliği baş dönmeleri demedim bildigimi okudum( Tukurdugumu yalamayacagim yaa sozde )Ama 2.ayin ilk cd sinde öleceğim sandım. Boşuna inat etmekten vazgeçtim nefesim yetmiyordu işte. Ve hemen o gün biraz dinlendikten sonra p90x e başladım. Ertesi gün iyiydim ama daha ertesi gün… insanın agrimayan tek yeri olur mu… 1 aylık insanity programında hiç böyle bir şey yasamamistim. Demek ki hareketleri doğru yapmamisim. Şimdi 2. Haftadamdayim ve her gün ise yaradigina daha çok inanıyorum. Şüphesi olanlar, başlasam mi diye düşünenler ya da başka programları arastiranlar benim gibi boşa vakit harcamasinlar derim. Herkese başarılar diliyorum..

  Cevapla
  • Günün yorumu :-) Teşekkürler

   Cevapla
   • Bu arada kullanıcı adınız yeni dikkatimi çekti. Zeitgeist bu dünyadaki en iyi dökumanterlerdendir izlediğim. Bıraksanız sabaha kadar hakkında konuşabilirim :-)

    Cevapla
 2. Merhabalar.. Bu spor programını (p90x) zamanında arkadaşım almıştı beceremeyince bir köşeye atmış dvd leri bir kaç gün once denk gelip aldım kendisinden internetde okuduğum ve gördüğüme bakılırsa gerçek’den işe yarıyor benim kilo ile bir problemim yok ancak bedenim kassız ve yağlı aynı zamanda 16’lik kız gibi göğüsler var durum vahim ve bu durumdan utanç duyuyorum ancak sağlıklı bir spor programı ile düzele biliceğine inancım var bu program gerçekten’de işe yaraya bilirmi Cuma akşamı başlıyacam her halukar’da

  Cevapla
  • P90X’e “işe yaramaz” diyecek olan var mıdır bilmiyorum… Başarılar :-)

   Cevapla
   • Evet.. Başladım Ve şuanda her yanım ağrılar için’de bu işe yaradığının en belirgin kanıtıdır sanırım. Bugün 3.günüm sıra Shoulders Arms’da :)

    Cevapla
 3. merhaba,32 yaşında bir anneyim.2,5 yaşında bir oğlum var.hamileliğimde aldığım kiloları dukn diyetiyle verebildim ancak bu beslenme tarzını hayatıma uyarlayamadığım için 10 kg kadar kilo alarak,yağlanarak,selülitlenerek devam ediyorum hayatıma.ancak ne kadar mutsuz,enerjim düşük tarif edemem.çünkü hamileliğim öncesi ciddi bir spor hayatım vardı.dövüş sporu ile ilgili antrenörlüğüm var.kas bilgim branşımı ilgilendirmediği için bu konuda hem yetersiz kaldım hemde bebeğim ve ev sorumlulukları gibi meşguliyet oluşturan etkenlerden kaynaklı kendimi çok erteledim.bir süredir arayış içindeyim.kendime 150 cmlik bar ve 6 kgluk ağırlık, 3 kglık dambıl ve tower200 denilen aleti aldım.tam bir pogram araştırayım derken değilim videolarına denk gekdim.inanmak gerçekten güç.ama gerçekliğine itibar ederek bende sipariş verdim az önce.bu işi çok ciddiye alıyorum.ve yanılmamayı arzu ediyorum.sanırım kas bilgisi olan yetkililerde destek veriyorlar.

  Cevapla
 4. aslionay

  Akşam 6 ya kadar evde kargomu bekledim gelmedi ve çıkmak zorunda kaldım.10 dk. sonra cep telefonuma msj geldi “sizi evde bulamadığımız için kargonuzu teslim edemedik” :)) Çok sanslıyım galiba, neyse yarın erkenden kargomu alıp başlıyacam, sabırsızlanıyorum :)

  Cevapla
  • Bir gün geç olsun, güç olmasın…

   Cevapla
 5. Rosetrack

  allahım gelsin şu set elime artık nolur! yerimde duramıyorum sabırsızlıktan :) biran önce başlamak istiyorum :)))

  Cevapla
  • Şu an yolda gözüküyor, saatler sonra başlayabilirsiniz :-)

   Cevapla
 6. UgurDUZLA

  Bende P90X ile sanş eseri karşılaşmıştım Youtube’ da. Malum diyete başladığımdan motivasyon için internette hep başarı hikayeleri izler veya okurdum sürekli, Youtube Viewport ile karşıma sürekli P90X çıkmaya başladı ve yine ne tür bir hap reklamı diye söylene söylene izliyordum videoları :) :) . Artık dayanamadım ve yuh artık bu kadar definasyon olamaz diyerek Google’a P90X yazdım ve ne kadar yanıldığımı anladım. Sonuçta evde hoplamanın zıplamanın veya barfiks çekmenin yaptığı nabız yükseltmeler ile ne kadar para tuzağı olabilirki. P90X resmen diyetimde katalizör görevi gördü ve herşeyden sadece tartıda değil aynada sonuç aldım.

  Cevapla
  • Sezer87

   ne zamandır yapıyorsunuz p90x programını ve beslenme progragramı zormu? teşekkürler.

   Cevapla
   • UgurDUZLA

    Geçtiğimiz pazartesi 2. tura başladım yani bir P90X meznuyum :) beslenme programı olarak herhangi bir programım yok hangi yiyeceklerin zararlı olduğunu sonuçta hepimiz biliyoruz ve işte o zararlı yiyecekler ve içecekler ile alakamı kestim sonucunda da 25kg verdim alttaki linklerde değişimim yalnız ilk resimlerin üstüne bi 10 -- 11 kg koymanız gerekiyor çünkü en başında o şekildeydim :)

    http://i.hizliresim.com/V268Ly.jpg

    http://i.hizliresim.com/LdE84a.jpg

    Cevapla
    • Sezer87

     Süper,60.gün fotoğrafınız üçgen vücuda doğru yol almış gidiyor.2. turunuzun sonunu merakla bekliyorum açıkcası.başarılar diliyorum…

     Cevapla
 7. Sezer87

  Merhabalar,nereye yazacağımı bilemedim bu yüzden buraya yazıyorum.Ben p90x programını 1 aydır inceliyorum bu hafta almaya karar verdim,youtube dan ordan burdan bir çok şeye baktım,araştırdım,acaba doğrumu değil mi diye çok çelişkiye düştüm ama bu programa inandım sayılır.
  Benim bir kaç sorum olacak; günde 12 saat çalışıyorum,iş yerimde ne bulursam yiyorum malum,bunu p90x ile nasıl düzene sokacağım?
  Akşam 10’da evde oluyorum antrenman programı o saatte faydalı olur mu?
  Ekstra olarak spor salonuna gitmem gerekir mi?
  Daha önce spor geçmişim var,ama son 1.5 yıldır hiç yapamadım sayılır,vücudum çok fazla deformasyona uğradı,kilom 79’dan 87’ye çıktı bunu nasıl düzeltebilirim.?
  Çok fazla soru sordum belki ama yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim…

  Cevapla
  • Merhabalar Sezer, sitede gördüğün her yere yazabilirsin, problem değil :-) Hemen sorularına geçeyim:

   -- P90X, haftanın 6 günü, günde ortalama 1 saat olarak dizayn edilmiş bir programdır. Bu bir saati (tüm gününün %4’ü) bir şekilde verdiğin sürece, istediğin sonuçlara ulaşmanda bir sıkıntı olmayacaktır. Yine, yoğun dönemlerinde “gün atlayabileceğini” ve bunun telafisinin de mümkün olduğunu hatırlatalım.

   -- P90X’i istediğiniz saatte yapabilirsiniz. Sadece, devamlılık açısından genellikle aynı saatlerde yapma alışkanlığı edinmeyi tavsiye ediyoruz. Saat 10’dan sonra da uygundur.

   -- Ekstra olarak spor salonuna gitmenize gerek yoktur.

   -- P90X uygulayarak :-)

   Şimdiden başarılar…

   Cevapla
   • Sezer87

    Dün gece 4’e kadar araştırdım ve siparişini verdim,bakalım bekliyorum şimdi =) set elime ulaştığında bilgilendireceğim herkesi,inşallah başarılı olacağım.En sabırsızlıkla beklediğim şey beslenme programı =)
    Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim,minnettarım…

    Cevapla
 8. umtku

  Hayatım da bu kadar pozitif enerji dolu olduğumu hatırlamıyorum :)

  Cevapla
 9. musess

  :) gülümsedim ,hüzünlendim ve kızdım bu duyguların hepsini bu yazı yaşattı insanların hayatına dolaylı yoldan da olsa dokunabilmek olumlu bir şekilde mükemmel olmalı aykut hocam çok şanslınız:) sizinle sevdiğiniz işi yapmak hakkında konuşmuştuk sipariş için aradığımda…..bu konuda size imreniyorum size doğrusu hayat benim karşıma da sevdiğim işi yapabileceğim ve insanlar için faydası olabilecek bir imkanı çıkarır diye umuyorum.o zaman elimden geleni en doğru ve dürüst şekilde canla başla yaparım. .kendi adıma tek dileğim bu …..
  şişman olduğu için arkadaşımızı terk eden kız arkadaşını da buradan kınıyorum birileri insanlara dış görünüşün balon olduğunu anlatmalı

  Cevapla
 10. Erkan

  Sadece 1 gün onu da 35 dakika yapabilmis ( poly-x ile baslamak gibi bir hata yaptim :) ) biri olarak agrilar icinde bile bu kadar enerjik ve dinc hissediyorsam kendimi demek ki p90x sadece bedene degil ruha da form kazandiriyor demektir. Yukaridaki arkadaslar icin cok sevindim. Allah utandirnasin diyor ve kolumu bacagimi nasil kaldiririm bilmeden yaglarimla savasmaya gidiyorum. Son olarak bir özlü sözüm var ; P90X ACI VERiR. ACI iYiDiR, KARAKTER YAPAR.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız