3. Haftaya Doğru…

Öncelikle Herkese Merhaba,

2. haftam bitmek üzere, ben de yaşadıklarımı paylaşma isteği duydum. Aslında P90X’e 2. başlayışım, ilk sefer bundan yaklaşık 5 ay önceydi. İlk haftada yaşadığım sakatlık yüzünden ara vermek zorunda kalmıştım ancak biraz uzun bir ara oldu :-) Açıkçası ilk seferde kararlılığım düşüktü ve kendimi pek hazır hissetmiyordum. Fakat bu sefer hayatımın sonuna kadar göbekli bir insan olarak yaşamak istemediğimi farkettim ve DVD’yi tekrar oynatıcıya taktım.

İlk haftam yalnızca antrenmanlara odaklanmakla geçti. Bu haftanın başında ise düzenli beslenme kararı aldım ve elimden geldiğince uymaya çalıştım. Sonuç olarak Pazartesi’den Cuma’ya yani 4 günde 1.5 kilo verdim. Vücudumda gözle görülür değişimler olmaya da başladı. En çok zorlandığım nokta ise geç saatlerde yememek oldu. Bu arada beslenmeden bahsetmişken sitede paylaşılan bilgiler gerçekten çok faydalı, bu yüzden öncelikle Aykut Hoca’ma sonra da tüm P90X ailesine teşekkür ediyorum.

Söylemem gereken bir diğer şey ise motivasyonla alakalı, bütün o ekstrem antrenmanları yaptıktan sonra insan ister istemez aynada sixpack görmek istiyor. Ama gerçekten görmek istiyorsak tek yapmamız gereken kendimize ve programa güvenip kararlılıkla devam etmek.

Şimdilik bu kadar, 1. ayda fotoğraflarla döneceğim :))

Herkese iyi çalışmalar…

1 Yorum

 1. Merhabalar Kaan,

  Blog için teşekkürler. Deneyimleri bir blog yazısı ile sabitleyerek yola devam etme, motivasyon ve devamlılık açısından çok iyi bir fikir. Bu sefer sonunu başarıyla göreceğine eminim.

  Beslenme konusu önemli, onu da zamanında rayına oturtman güzel. 1 haftada aldığın sonuç da bunu gösteriyor.

  Her zaman söylüyorum, P90X bir “kilo verme” programı olarak geçmez, bir “vücut transformasyon” programıdır ama amacı kilo vermek olan birini de bu amaca ulaştırmıyor anlamına gelmez. Daha bu sabah bir mail aldım. Programa 1. gününde 74.1 ile başlayan bir bayan, 6. gününün sonunda (bu sabah) 70.9’u görmüş. Sevinçten havalara uçuyordu :-)

  1 ay fotolarıyla görüşmek üzere…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız