2016 Yazı Son 50 Yılın En Sıcak Yazı Olacak!

El Nino, El Nino… Hep duyup duruyoruz ama nedir bu El Nino?! İspanyolca “Erkek Çocuğu” anlamına gelir (El Ninyo diye telaffuz edilir). Aslında tam olarak bizdeki “velet” kelimesine karşılık geldiğini söyleyebiliriz. İşte bu velet, büyük çapta bir küresel okyanus-atmosfer olayıdır ve artık yazlarımızı-kışlarımızı iyiden iyiye etkilemekte.

İşte El Nino sağolsun (ya da kahrolsun!), 2016 yılı için tarihin en sıcak yılı olacak deniyor. İşin ilginci 2014 için de 2013’ten daha sıcak olacak, 2015 için de 2014’te daha sıcak olacak denmişti… Bunu tabii biz değil, konunun uzmanları, Ulusal Atmosfer Bilimi Merkezi (NCAS) söylüyor… Neyse, biz kendi bildiğimiz konuya dönelim.

Bizim camiada, genellikle içinde bulunduğumuz mevsim geçişlerinde değil de, daha çok yumurtanın kapıya dayanmasıyla, “yazlıkçı” tabir edilen kişiler daha bir ilgi göstermeye başlar P90X ve genel olarak fitness’a… Sorular ise, “günde 1 değil 2 P90X DVD’si yapsam olur mu?”, “n’olur yardım edin, yaza düğünüm var” ya da “yazın plaja arkadaşlarımla bu şekilde gidemem, acil yardım!” şeklindedir…

İşte siz de bu hataya düşmeyin diye, henüz daha o en sıcak yaz günleri gelmeden, bir yaz ve plaj imajıyla, hatırlatalım istedik… Madem de önümüz son 50 yılın en sıcak yılı ve plaj mevsimi olacakmış! Günümüzün dünyasında (maalesef) bir şey “vermeden”, pek bir şey “alamazsınız”… Emek vermeden, sonuç alınmaz. Diğer alanların aksine, iyi bir vücuda kavuşmanın “yolsuzluğu” ya da kısadan köşeyi dönmesi olmaz. En kısa yolu P90X işte, öyle düşünün!

Ve yaz da, plajlar da, artık uzakta değil. Plaj sezonuna hala 1 tur P90X sığdırabilirsiniz. Kim bir maça 1-0  önde başlamayı istemez ki? Tercih sizin… Şimdi evinizin salonunda ter içinde kalmayı mı, yoksa yazın plajlarda kıyafetlerin içinde kalmayı mı tercih ederdiniz? Gözlerinizi kapatın ve bir anlığına kendinizi plajda “fit” hayal edin. Öyle bir hayal edin ki, güneşin sıcaklığınızı teninizde hissedin… O zaman doğru seçimi yapmak daha kolay olacaktır. Tercih sizin… Çünkü anlaşılan bu “velet” her yılı bir öncekinden daha sıcak yapmaya devam edecek!

Plaj Kıyafet

5 Yorum

 1. Aykut Hocam, bir blog yazısı yazdım ve size fotoğrafları email olarak attım. Müsait olduğunuzda bi bakabilirmisiniz.

  Cevapla
 2. Kadir Simsek

  Herkes hala hayal mi kuruyor acaba :)
  O hayali ben de sık sık kurarım, programa başladıktan sonra biraz daha geliştirdim hatta. Şu anki halimi ve 2-3 tur sonraki halimi yan yana yürürken ve gelecek olan tepkilere göre nasıl davranırım acaba falan diye tasarlıyorum. Sonra kendi kendime konuşurken laf lafı açıyor ve ne çene varmış sende diyerek usulca doğruluyorum :)

  Cevapla
  • “Hayal kurmak” ile “hayalcilik” bence çok farklı şeyler. Ben şahsen hayal kurmanın çok çok iyi bir nevi psikolojik rehabilitasyon olduğuna inanıyorum. Çekim Yasası’na (Law of Attraction) inanmayanlar ya da şüphe ile yaklaşanlar, sadece onu deneyimlememiş olanlardır. Ne tesadüftür ki aynı şekilde P90X’e inanmayanlar ya da şüphe ile yaklaşanlar da (ki sayıları çok şükür gün geçtikçe çok azalmakta) yine aynı şekilde onu hiç deneyimlememiş olanlardır. Ben burada bir patern görüyorum :-)

   Cevapla
   • crazyhero

    aykut hocam hayallerinin peşinden git derler ya bizde p90x için play tuşunun peşinden git diyebilirmiyiz:)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız