Yeniden Başlıyorum!

Herkese Merhaba,

Hatırlayanlar olabilir, daha önce 30 gün kadar bir P90X tecrübem olmuştu. Bu süreç hemen herkesinki gibi ilk haftasında oldukça zorlu olsa da, sonrasında bir hayli tempolu ve verimli olmuştu. Sadece 30 gün içerisinde vücudumu şekillendirmekle kalmayıp, istediğim ideal kiloya da ulaşmıştım. Biraz bu durumun şımarıklığı biraz da dışsal faktörler nedeniyle P90X yapmayı bırakmıştım. 8 ay boyunca yedim, içtim, eğlendim ve o lanet ettiğim simitlerim şu an tekrar benimle!

P90X’i yapıp bırakanlar bilir, aslında o zorlu sürece tekrar başlama kararı almak oldukça zordur. Bu kararı almamda dürüst olmam gerekirse en büyük etken sevdiğim adam, onun yanında gerçekten harika bir vücut ile var olmak istiyorum.

Spor yapmak için illaki yaz mevsimine girmeye gerek olduğunu düşünmüyorum, aksine kışa girerken yapılan sporun daha verimli olduğuna inanıyorum, çünkü dışarı gezmeleri için spor saatinizden ödün vermezsiniz.

Bu sefer her şeyi tam ve doğru yapmak istediğimden, Türkçe destekli DVD setimi sipariş verdim ve haftaya Pazartesi başlıyorum…

Herkese şimdiden bol şans….

içten

17 Yorum

 1. bende 30 gün yaptım bırakıp tekrar başladım bu ilk haftam…bırakışım zorunluydu fakat yinede canımı sıktı bu kez de önümde birçok engel var çarşamba günü antrenmanımın sonunda ab ripperı de bitirip matın üzerinde uyudum :))) bu kez mezun olacağım….vücudum tam olmasada istediğim gibi olmaya başladı bu kez hedefimi değiştirdim…çünkü vücuduma odaklanınca şimarıp bırakmak istemiyorum….hedef sadece ve sade 90 günü bitirmek….

  Cevapla
  • icten

   Gerçekten deyim yerindeyse olması gereken hedef.

   Cevapla
 2. Merhaba ıcten abla , Benimde son 3 günüm mezun olucam :) verdiğim 16 kilo belirginleşen karın ve göğüs kaslarım beni doğru şeyler yaptığımın farkına vardırdı. Başarılar diliyorum :)

  Cevapla
  • icten

   Enes seni deli gibi kıskanmakla beraber başarını tebrik ediyorum.

   P90X’e başlamak ve bu programı azimle bitirmek konusunda tereddütlerim olsa da yapabilen kişilerden hiç bir eksiğimin olmadığını bilmek ve sizlerin başardığını görmek bende katalizör etkisi yaratıyor.

   Geri sayım başladı benim için, 90 gün umarım göz açıp kapayıncaya kadar geçer :)

   Cevapla
 3. Ceylan Merve

  evet bir kez bırakınca tekrar başlamak çok zor alınan bir karar oluyor ama umarım bu sefer başarılı olursun…aslında spor yapmak için en uygun dönem olduğunu düşünüyorum hazır sıcakların etkisi geçmişken ve dediğin gibi gezip tozmalar nispeten azalmışken daha verimli olunabilir :) şimdiden başarılar :)

  Cevapla
  • icten

   Ceylan kesinlikle katılıyorum, yaz sıcağında spor yapmaktansa serin havalarda spor yapmak çok daha mutluluk verici ve devamlılığı da bir o kadar kolay.

   Teşekkür ederim umarım başarılı olurum.

   Cevapla
 4. İnsanın bence her zaman gidebileceği bir adım daha ötesi vardır her zaman :)
  P90X bir tur bitirdim istediğim vücuda kavuştum ama bu sefer yeni hedefler belirledim kendime.
  10 tur da yapsam her zaman yeni hedefler doğacaktır.
  Bu şekilde her daim fit ve mutlu kalıcam sanırım =)

  Cevapla
  • icten

   Burak seni yürekten tebrik ederim.

   Cevapla
 5. Yeniden başlama kararını tebrik ediyorum Ich! :-)

  Evet, İçten’in 1. ay sonuçları o kadar iyiydi ki, “bu kadar yeter” deyip bırakmıştı sanırım (benzeri Güliz için de geçerli oldu)

  Bu sefer sonlandır da, herkes 90 günlük P90X vücudu neymiş görsün :-)

  Cevapla
  • Güliz yarım mı bıraktı ?
   Oysaki çok motive olmuş görünüyordu,yazık olmuş.

   Cevapla
   • Evet, Güliz’in de sonuçları inanılmaz (bana WhatsApp’tan attığı fotoğrafa bakılırsa :-)

    Tam olarak yarım bıraktı sayılmaz ama “Mission Accomplished” oldu! Yani sonuçlarını yeterli gördü. Sanırım kadınlar, biz erkeklerden biraz farklı düşünüyor. “More is better” demiyorlar… :-)

    Cevapla
  • icten

   Hocam DVD’lerim elime ulaşır ulaşmaz başlayacağım. Motivasyonum çok yüksek.

   Aynen öyle oldu, biz kadınlar sanırım siz erkekler gibi takıntılı değiliz kendimize yettiği kadarı bizim için mükemmellik oluyor.

   Cevapla
 6. Selam İçten,
  P90X ‘ i yarım bırakanların sanırım büyük çoğunluğu daha 30. günde alınan sonuçların verdiği şımarıklık olsa gerek.
  Bu sefer motivasyonu tam tutup programı tamamlayacağını hissediyorum.
  Şimdiden yeni programında başarılar =)
  Bring it !!!

  Cevapla
  • icten

   Aynen katılıyorum. 30 gün içerisinde almış olduğum sonuç o kadar harikaydı ki, beslenmeme biraz dikkat etsem yeniden başlamazdım bile :)

   Ama şimdi 90 günü tamamlamak istiyorum çünkü P90X yaptığım zamanlarda çok huzurlu ve mutluydum.

   Cevapla
 7. Metehan

  Seni burlarda tekrardan görmek çok güzel İçten abla :) Sonuçlarının bir öncekinden daha iyi olacağına eminim tekrar başarılar :)

  Cevapla
  • icten

   Teşekkür ederim Metahan.

   Umarım bu sefer 90 günü tamamlarım.

   Cevapla
   • Metehan

    Hiç merak etme İçten abla biz sana inanıyoruz tamamlarsın.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız